SESTŘIH: Zlín – Sparta 0:3. Třetí výhra pod Vrbou, pečetil ji Kozák

Autor: ČTK, apr
26
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Sparty zvítězili ve 20. kole první ligy ve Zlíně 3:0 a vyhráli i třetí utkání po příchodu trenéra Pavla Vrby. V úvodním dějství se trefili Adam Karabec a z penalty Dávid Hancko, po změně stran přidal třetí gól Libor Kozák. V neúplné tabulce stáhli Letenští na druhém místě náskok vedoucí Slavie na sedm bodů, obhájce titulu však má k dobru nedělní duel v Teplicích.

Domácí:

Hosté: 20. Karabec, 36. Hancko, 50. Kozák

Domácí: S. Dostál – Cedidla, Simerský, P. Buchta, Matejov (64. Fantiš) – Jawo, Hlinka (46. Dramé), Conde, Janošek, Janetzký (64. Martínez García) – Poznar (C) (87. Toutou Mpondo).

Hosté: Nita – Wiesner, Vitík, O. Čelůstka, Hancko – Plavšić (90. Matěj Hanousek), Ladislav Krejčí ml., Pavelka (C), Karabec (77. Souček), Ladislav Krejčí st. (90. Polidar) – Kozák (85. Novotný).

Domácí: Rakovan, Vraštil, Fantiš, Dramé, Kolář, Martínez García, Toutou Mpondo

Hosté: Heča, Lischka, Plechatý, Hanousek, Souček, Polidar, Novotný

Domácí: Jawo

Hosté: Pavelka, Vitík, Kozák, Ladislav Krejčí ml., Ladislav Krejčí st.

Orel – Kříž, Šimáček

Stadion Letná, Zlín

Zlín čeká na vítězství už 10 kol a dál zůstává na 13. příčce s náskokem šesti bodů na šestnáctou Mladou Boleslav. S ní se ve středu utká v dohrávce 18. kola.

Sparta nastoupila nejen bez dříve avizovaných marodů a potrestaných Dočkala s Trávníkem, ale i bez Karlssona, který dal v posledních dvou zápasech pět gólů. Švédský záložník měl podle klubového twitteru pozitivní test na covid-19. Hostům chyběl i zraněný nejlepší střelec Juliš.

Pod první velkou šanci Sparty se podepsali obránci. Hancko vysunul v páté minutě do brejku Wiesnera, ale jeho únik výtečně zlikvidoval brankář Dostál. Hosté vstoupili do zápasu aktivněji, lépe kombinovali a hrozili především z rychlých protiútoků.

Jeden z nich skončil i vedoucím gólem. Krejčí starší dostal ve 20. minutě pas za obranu, od brankové čáry vrátil míč na hranici šestnáctky a Karabec měl dostatek času k přesnému zakončení. Sedmnáctiletý talent zaznamenal svůj první gól v ligové sezoně a celkově druhý v kariéře.

SESTŘIH: Zlín - Sparta 0:3. Třetí výhra pod Vrbou, pečetil ji Kozák

Domácí proti lepšímu soupeři jen těžko hledali recept. Ještě za bezbrankového stavu to zkoušel střelou do středu brány Janošek, ve 26. minutě ho napodobil Poznar, ale gólman Nita neměl se zákrokem problémy.

Až koncem poločasu Zlín hru opticky vyrovnal, ale zase zapomněl na bránění. Plavšič unikl Matejovovi, který ho v šestnáctce fauloval, a Hancko v 36. minutě nařízenou penaltu bezpečně proměnil. Dal svůj první gól v ligové sezoně. V nastaveném čase měl na kopačce další branku Karabec, ale Dostála nepřehodil.

Sparta i po přestávce pokračovala v sebevědomém výkonu a ke třetímu gólu přišla velmi lacino. Dostál v 50. minutě nezpracoval malou domů, míč mu uskočil a dřív u něj byl Kozák, který jej dopravil do sítě.

O výsledku bylo prakticky rozhodnuto, ale Zlín se snažil aspoň o korekci stavu. Dvakrát zahrozil z přímého kopu Janošek, jednou míč vytahoval od tyče hlavou Kozák. Zblízka minul ve vyložené pozici Jawo. Zlín se ale neprosadil a protáhl sérii bez vstřelené branky, která nyní čítá 286 minut.

Nejzajímavější momenty utkání

Zlín - Sparta: Novotný svůj první dotek s míčem završil gólem, který mu zrušil VAR

Zlín - Sparta: Hancko uklidil míč do protipohybu Dostála, 2:0

Zlín - Sparta: Matejov fauloval ve vápně Plavšiče, penalta!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905