SESTŘIH: Teplice - Slavia 1:1. Ztráta lídra, po trefě Oscara srovnal Mareš

Autor: iSport.cz
40
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté pražské Slavie ve 20. kole první ligy jen remizovali v Teplicích 1:1. Obhájce titulu venku v nejvyšší soutěži podruhé za sebou nezvítězil a vede tabulku už jen o osm bodů před druhou Spartou. Na těžkém terénu poslal hosty ve 43. minutě do vedení prvním soutěžním gólem v červenobílém dresu Oscar Dorley, po změně stran ale srovnal Jakub Mareš.

Slávisté navzdory nečekané ztrátě dál jako jediní v této ligové sezoně drží neporazitelnost, v nejvyšší soutěži bodovali už ve 32 zápasech po sobě. K vyrovnání vlastního rekordu jim chybí čtyři utkání. Pražané se nedokázali vítězně naladit na čtvrteční venkovní odvetu úvodního kola vyřazovací fáze Evropské ligy v Leicesteru. Tepličtí v lize nevyhráli pošesté za sebou a jsou čtrnáctí.

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský udělal po čtvrteční domácí bezbrankové remíze s Leicesterem hned sedm změn v základní sestavě. Ze zahajovací jedenáctky s anglickým soupeřem nastoupili jen brankář Kolář a obránci Bah, Kúdela a Bořil.

Tepličtí začali proti favoritovi, od něhož v minulých třech ligových zápasech inkasovali 13 branek, nebojácně a zahrozili už v páté minutě. Na Moulisův centr na zadní tyč těsně nedosáhl Žitný. V 19. minutě Bah přízemní střelou protáhl brankáře Čtvrtečku.

Jakub Mareš zařídil vyrovnání

Pražané na bahnitém terénu začali výrazněji hrozit až před přestávkou. Ve 42. minutě Lingra ve velké šanci vychytal Čtvrtečka a z dorážky napálil Traoré břevno.

Z další akce už hosté udeřili. Oscar po Traorého obloučku za obranu promáchl, ale tím se paradoxně zbavil gólmana a do prázdné branky otevřel skóre. Liberijský záložník se v české lize prosadil počtvrté.

Těsně před pauzou se po střetu s Heidenreichem zranil Bah a do druhé půle ho nahradil Olayinka. Oscar byl po gólu nabuzený a ve 48. minutě se mohl prosadit znovu, Čtvrtečka však jeho hlavičku vyrazil. Krátce nato musel kvůli zranění střídat i další slávista Lingr stejně jako Heidenreich.

V 64. minutě Severočeši nečekaně srovnali. Po chybě v hostující rozehrávce potáhl míč při brejku Fortelný, našel volného Mareše a ten ze strany s přehledem překonal gólmana Koláře. Připsal si 48. ligovou branku.

V polovině druhé půle mohl Slavii vrátit vedení agilní Oscar, ale Čtvrtečka zasáhl. Trpišovský postupně poslal na trávník některé další opory a obhájce titulu stupňoval tlak. V 81. minutě si naskočil na centr Olayinka, ale znovu Teplice podržel Čtvrtečka a pomohl jim k bodu.

SESTŘIH: Teplice - Slavia 1:1. Další ztráta lídra, o výhru ho obral Mareš

Mareš po Slavii: Makali jsme a máme aspoň bod. U gólu jsem měl i štěstí
Hromada o chybě před gólem: Proběhlo mi hlavou, že ho podkopnu, ale vypadal bych jako blbec

Domácí: 64. J. Mareš

Hosté: 43. Oscar

Domácí: Čtvrtečka – Vondrášek, Heidenreich (53. Gabriel), Mazuch, Černý – Trubač (53. Radosta), Jukl, Fortelný, Žitný (90+2. Kučera), Moulis (76. Macej) – J. Mareš (C) (76. Jakub Řezníček).

Hosté: O. Kolář – Bah (46. Olayinka), Kúdela, Deli, Bořil (C) – Traoré (65. Stanciu), Hromada – Masopust, Beran (65. Provod), Oscar – Lingr (53. Kuchta).

Teplice - Slavia: Oscar málem tečoval Stanciovu ránu do brány

Teplice - Slavia: Jukl nakopl Kuchtu ve vápně, ale po ofsajdu. Vondrášek se obořil na Bořila

Teplice - Slavia: Provodova dělovka zamířila nad bránu

Teplice - Slavia: Olayinkovu hlavičku skvěle vytáhl nad břevno Čtvrtečka!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Teplice - Slavia: Stanciu si sebral míč, rána zpoza vápna byla nepřesná

Teplice - Slavia: Oscarovu ostrou ránu z úhlu kryl Čtvrtečka

Teplice - Slavia: Mazuch poslal Lingra i spoluhráče Heidenreicha do bezvědomí. Šlo o faul?

Teplice - Slavia: Mareš parádním průnikem srovnal na 1:1!

Teplice - Slavia: Lingrova skákavá rána skončila ve Čtvrtečkových rukavicích

Teplice - Slavia: Oscarovu hlavičku skvěle vyškrábl Čtvrtečka!

Teplice - Slavia: Oscar napodruhé posílá sešívané do vedení! 1:0 pro hosty

Teplice - Slavia: Obrovská šance! Lingr nepropálil Čtvrtečku, Traoré trefil břevno

Teplice - Slavia: Marešovi střela v tutovce nesedla. Co Deliho malá domů Kolářovi?

Teplice - Slavia: Bahovu ránu si výborně pokryl Čtvrtečka

Teplice - Slavia: Bah nedovoleně zastavil Fortelného, měl dostat druhou žlutou?

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905