SESTŘIH: Zlín – Boleslav 2:1. Ševci vyhráli v lize po deseti zápasech

Autor: iSport.cz
2
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Zlína porazili v dohrávce 18. kola první ligy Mladou Boleslav 2:1. Všechny branky padly ve druhém poločase. Za „Ševce“ se trefili Tomáš Poznar a Youba Dramé, za hosty snížil v nastaveném čase Ladislav Takács.

Domácí: 51. Poznar, 78. Dramé

Hosté: 90+2. Takács

Domácí: S. Dostál – Fantiš, Simerský, P. Buchta, Procházka – Hlinka, Conde, Janetzký (73. Čanturišvili) – Dramé, Poznar (C) (89. Vraštil), Potočný (82. Jiráček).

Hosté: Jakub Diviš – Douděra, D. Šimek, Křapka (C), Preisler – Takács, Dancák – Skalák (55. Malínský), Ladra (76. Mašek), Zmrhal (76. Fulnek) – Michal Škoda (81. Drchal).

Domácí: Rakovan, Jiráček, Cedidla, Matejov, Vraštil, Martínez García, Čanturišvili

Hosté: Šeda, Drchal, Mašek, Klíma, Pech, Malínský, Fulnek

Domácí: Simerský

Hosté: Mašek, D. Šimek

Lerch – Kubr, Mikeska

Stadion Letná, Zlín

Zlín vyhrál v nejvyšší soutěži po 10 zápasech a upevnil si 13. místo. Naopak Středočeši naplno nebodovali 12 kol po sobě a zůstali na první sestupové příčce. Trenér Karel Jarolím po návratu na jejich lavičku dál čeká na první ligové vítězství.

Zápas se měl původně odehrát 6. února, kvůli koronaviru v týmu Zlína ale musel být odložen. Utkání začali aktivněji domácí. V sedmé minutě hledal Janetzký po brejku Dramého, ale hostující obrana včas zasáhla. Francouzský záložník neuspěl ani při dalším zakončení stejně jako Poznar, který hlavičkoval nad.

Na druhé straně zase mladoboleslavský záložník Zmrhal zamířil pouze do náruče brankáře Dostála. V 25. minutě šel po Ladrově přihrávce sám na branku Škoda, který se však nadvakrát neprosadil. V 37. minutě Škoda vrátil míč na hranici šestnáctky, ale Takács technickou střelou o kousek přestřelil.

SESTŘIH: Zlín - Mladá Boleslav 2:1. Ševci v lize vyhráli po deseti zápasech

Do vedení se krátce po změně stran dostal Zlín. Rozehrávku gólmana Diviše zachytil kapitán Poznar, který zakončil přesně k tyči. Osmá trefa nejlepšího zlínského střelce v ligové sezoně ukončila střelecký půst jeho týmu po 337 minutách.

Hosté museli vsadit na aktivnější pojetí hry. Dvě minuty po inkasovaném gólu mohlo být vyrovnáno, ale Škoda ze dvou metrů poslal míč vedle branky. Následně z trestného kopu mířil těsně nad Ladra.

Na opačné straně Dramé nejprve orazítkoval břevno, ale v 78. minutě už se prudkou ranou zapsal mezi střelce. Středočeši snížili ve druhé minutě nastavení zásluhou Takácse, na vyrovnání jim však nezbyl čas.

„Ševci“ doma v lize vyhráli po pěti utkáních a Mladé Boleslavi v nejvyšší soutěži nepodlehli potřetí za sebou. Středočeši od loňského června nezvítězili venku v lize ve 12 utkáních po sobě.

Zlín - Mladá Boleslav: Potočný střelou na přední tyč protáhl Diviše

Zlín - Mladá Boleslav: Škoda spálil tutovku, při dorážce na něj zívala prázdná brána

Zlín - Mladá Boleslav: Poznar trkl hlavou míč nad bránu

Zlín - Mladá Boleslav: Zmrhal napálil míč z dálky a vyzkoušel Dostálovu pozornost

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905