SESTŘIH: Liberec – Pardubice 4:1. Kanonádu řídili Karafiát a Sadílek

Autor: iSport.cz
1
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

Fotbalisté Liberce rozdrtili v předehrávce 21. kola první ligy Pardubice 4:1. Slovan rozhodl už v úvodním dějství, kdy se dvakrát trefili Michal Sadílek a Ondřej Karafiát. V 41. minutě nedal penaltu střídající David Huf, který snížil až krátce po pauze. Liberec oplatil soupeři porážku 0:3 z podzimního vzájemného duelu.

Domácí: 6. M. Sadílek, 13. Karafiát, 25. Karafiát, 45+2. M. Sadílek

Hosté: 50. Huf

Domácí: Knobloch – Fukala, Jugas, Chaluš, Mikula (C) – Karafiát (82. Cancola), M. Sadílek, Mara (68. Faško) – Pešek (82. Michal), Rabušic (56. Rondić), Mosquera (56. Nečas).

Hosté: Boháč – Prosek (27. Petráň), Šejvl, Toml, Surzyn – Jeřábek (C) (27. T. Čelůstka) – Tischler (46. Pfeifer), Hlavatý, Solil, D. Kostka (60. Cadu) – P. Černý (27. Huf).

Domácí: Hasalík, Pourzitidis, Cancola, Michal, Nečas, Faško, Rondić

Hosté: Letáček, Čelůstka, Pfeifer, Cadu, Ewerton, Huf, Petráň

Domácí: Chaluš

Hosté: Surzyn, Petráň, Huf

O. Pechanec – P. Blažej, P. Caletka

Stadion U Nisy, Liberec

Slovan vyrovnal svou nejvyšší výhru v ligové sezoně a bodoval v pěti kolech po sobě. Severočeši minimálně do soboty poskočili na čtvrté místo neúplné tabulky před Jablonec. Pardubický nováček venku v lize potřetí z posledních čtyř prohrál a zůstal sedmý. Kvůli trvajícím omezením proti koronaviru se hrálo bez diváků.

Pardubičtí vyhráli tři z minulých čtyř kol, v Liberci jim ale hrubě nevyšel začátek. Východočeši jakoby na hřišti v úvodu ani nebyli a už po necelé půlminutě je po Rabušicově přízemní střele zachránil tyč.

V šesté minutě už favorit udeřil. Bránící Prosek chyboval při dlouhém nákopu, pomohl tím do šance Sadílkovi, který nezaváhal a z úhlu na zadní tyč překonal brankáře Boháče. Jednadvacetiletý záložník, jenž ve Slovanu hostuje z PSV Eindhoven, ve 12. utkání v české lize poprvé skóroval.

SESTŘIH: Liberec - Pardubice 4:1. Kanonádu řídili Karafiát a Sadílek

Hosté pokračovali v letargickém vstupu do zápasu a ve 13. minutě inkasovali podruhé. Na Mosquerův centr z přímého kopu si naskočil Karafiát a vysokým obloučkem hlavou zvýšil.

V 25. minutě se stejný hráč prosadil znovu, když po Sadílkově přihrávce zakončil střelou pod břevno povedenou kombinaci Slovanu. Karafiát poprvé v kariéře vstřelil v jednom ligovém duelu dvě branky, přitom v předchozích 120 zápasech v nejvyšší soutěži dal jediný gól.

Hostující trenéři Novotný s Krejčím už po 27 minutách třikrát střídali a své svěřence tím trochu probrali. V 41. minutě po zákroku domácího Chaluše na Petráně nařídil rozhodčí Pechanec penaltu, ale hostující Huf jen trefil brankáře Knoblocha. Náhradník za zraněnou gólmanskou jedničku Nguyena přestál pokutový kop už potřetí za sebou.

V druhé minutě nastavení skórovali Severočeši počtvrté. Po dlouhém pasu přiťukl Pešek patičkou Sadílkovi, který zakončil s přehledem do horního rohu a stejně jako Karafiát zaznamenal druhou branku v utkání. Liberečtí odehráli výsledkově nejlepší první poločas v historii samostatné ligy.

Po změně stran Východočeši brzy snížili. Po akci střídajících hráčů se po Čelůstkově přihrávce v 50. minutě trefil přesně k zadní tyči Huf a coby nejlepší pardubický střelec si připsal sedmý gól v ligové sezoně.

V polovině druhého dějství neproměnil velkou šanci střídající Nečas, jehož střela zblízka se otřela o břevno hostující branky. Poté se hned třikrát neprosadil ani další střídající domácí hráč Rondič. Pardubice počtvrté po postupu do ligy prohrály o tři góly.

Liberec - Pardubice: Knobloch fantasticky zneškodnil penaltu Davida Hufa

Liberec - Pardubice: Chaluš stáhl ve vápně Petráně, penalta!

Liberec - Pardubice: Na konci pěkné kombinační akce stál Karafiát, který zavěsil na 3:0

Liberec - Pardubice: Karafiát nenápadnou hlavičkou překvapil Boháče, 2:0

Liberec - Pardubice: Sadílek využil zaváhání Proska a střelou ke vzdálenější tyči překonal Boháče, 1:0

Liberec - Pardubice: Rabušic se otočil kolem obránce a trefil tyč!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905