SESTŘIH: Bohemians – Budějovice 1:1. Trefil se Bartek, srovnání z penalty

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Bohemians 1905 remizovali v 21. kole první ligy s Českými Budějovicemi 1:1. Pražany poslal do vedení v 72. minutě střídající David Bartek, o sedm minut později však z penalty rozhodl o dělbě bodů Benjamin Čolič. Oba týmy v nejvyšší soutěži nevyhrály potřetí za sebou.

Bohemians se kvůli současné koronavirové situaci museli obejít bez podpory fanoušků na štaflích, kteří od květnového restartu minulé sezony pravidelně sledovali zápasy naproti hlavní tribuně.

V prvním poločase více hrozilo Dynamo. V 10. minutě Čolič z přímého kopu protáhl domácího brankáře Le Gianga, který si připsal 50. ligový start. Poté Skovajsova přihrávka z levé strany propadla na hranici malého vápna k Brandnerovi, jenž ale nedokázal ihned vystřelit a Le Giang zastavil míč včas před brankovou čárou.

Vršovický celek zahrozil až téměř po půlhodině. Necid využil zaváhání Talověrova, nacentroval na zadní tyč a Vondrovo zakončení vytáhl na roh gólman Vorel, který dostal přednost před Drobným. Následně se balon v šestnáctce odrazil k Hronkovi, ale ten ve výhodné pozici nezakončil.

SESTŘIH: Bohemians - České Budějovice 1:1. Oba týmy nevyhrály v lize potřetí za sebou

Na druhé straně obránce Pražanů Vondra nechtěně nabil na střelu ve vápně Javorkovi, Le Giang ale jeho pokus vyrazil a pokryl míč i před dobíhajícím Brandnerem.

Po změně stran poslal domácí trenér Klusáček do hry Dostála s Bartkem. V úvodu druhého dějství hlavičkoval domácí stoper Bederka vedle a Hronkova prudká rána z první zase skončila nad.

V 72. minutě se Bohemians dočkali. Dostálův centr do vápna odvrátil Talověrov pouze k Bartkovi, který překonal Vorla. V lize se trefil po čtyřech zápasech, do nichž nastoupil, kvůli dlouhodobému zranění ale poprvé od loňského srpna.

David Bartek se raduje z gólu do sítě Českých Budějovic

Vedení "Klokanům" dlouho nevydrželo. O pět minut později Krch ve vápně fauloval Valentu a rozhodčí Hocek odpískal pokutový kop. K němu se postavil penaltový specialista Čolič, jenž se šestým gólem v ligové sezoně osamostatnil v pozici nejlepšího týmového střelce.

Jihočeši v této ligové sezoně bodovali venku v 10 z 11 zápasů a s Bohemians neprohráli třetí z posledních čtyř vzájemných duelů v nejvyšší soutěži. Pražany však v Ďolíčku od října 2007 neporazili v šestém ligovém utkání po sobě.

Domácí: 72. Bartek

Hosté: 79. Čolić

Domácí: P. Le Giang – Bederka, Hůlka, Krch (86. V. Novák) – Vaníček (46. Bartek), Jindřišek (C), Hronek (86. Keita), Květ, Vondra – Pulkrab (46. M. Dostál), Necid (80. Puškáč).

Hosté: Vorel – Čolić, Králik (C), Talovierov (75. Mršić), Skovajsa – M. Valenta (87. Čavoš), Javorek (68. Vais), L. Havel, Havelka – Brandner, Alvir.

Klíčové momenty utkání:

Bohemians - České Budějovice: Alvir z pravé pokutového území nepropálil Le Gianga

Bohemians - České Budějovice: Čolič proměnil penaltu! Le Giang sice správně odhadl směr, na míč ale nedosáhl, 1:1

Bohemians - České Budějovice: Penalta! Krch ukopl míč Valentovi a trefil i nohu protihráče
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Bohemians - České Budějovice: Gól! Bartek se dostal k odraženému balonu a chladnokrevně zakončil, 1:0

Bohemians - České Budějovice: Květ střílel na bližší tyč, Voral vyrazil na roh

Bohemians - České Budějovice: Rána Květa Vorlovi problémy nenadělala

Bohemians - České Budějovice: Květ odcentroval na Bederku, ten trefil dobře míč a těsně minul tyč

Bohemians - České Budějovice: Střelu Javorka Le Giang nadvakrát zlikvidoval!

Bohemians - České Budějovice: Na zadní tyči vyplaval Vondra a akrobaticky zakončil, balón vytěsnil Vorel

Bohemians - České Budějovice: Le Giang se stihl vrátit a zakročit proti Brandnerovi

Bohemians - České Budějovice: Le Giang se musel natáhnout a zneškodnit střelu Čoliče

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905