SESTŘIH: Brno - Plzeň 0:1. Boj se Zbrojovkou rozhodl gólem Beauguel

Autor: iSport.cz, ČTK, jon
2
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Plzně vyhráli ve 21. kole první ligy v Brně 1:0. Jedinou branku dal v 68. minutě ve svém 150. utkání v české nejvyšší soutěži Jean-David Beauguel. Viktoria podruhé za sebou zvítězila, neprohrála v šesti ze sedmi jarních ligových zápasů a v tabulce zůstala šestá dva body za pátým Libercem. Brněnský nováček získal z posledních čtyř kol jediný bod, doma je nadále nejhorším týmem soutěže a patří mu první nesestupová 15. příčka.

Zbrojovka nastoupila bez zkušené stoperské dvojice Pernica, Dreksa a pevnost své obrany jistila hlubokým defenzivním blokem. Za Viktorii nastoupil do svého 400. ligovému zápasu Limberský.

Plzeň si od prvních minut vytvořila územní převahu a získala řadu rohových kopů. Nejblíže k vedoucímu gólu měl v úvodu po centru Kayamby Beauguel, ale jeho skluz zlikvidoval dobře postavený brankář Šustr. Ve 23. minutě po rychlé akci vypálil technicky Falta a těsně minul.

Brno se do ofenzivy dostávalo sporadicky, ale mělo i gólovou šanci. Zblokovanou střelu Hladíka poslal dezorientovaný Brabec na vlastní branku, ale Staněk vytáhl míč nad břevno. Tlak Plzně sílil před pauzou. Po střelách Buchy a Havla měl nejslibnější pozici Šulc, ale mířil těsně mimo.

I po přestávce pokračovala Plzeň v dobývání brněnské defenzivy. Zbrojovka se snažila hrozit z brejků, v 60. minutě jeden z nich pokazil nepřesnou finální přihrávkou Přichystal.

SESTŘIH: Brno - Plzeň 0:1. Rozhodnutí přinesl Beauguel

Když se Brno vymanilo z největšího plzeňského sevření, paradoxně inkasovalo. Na hranici pokutového území se uvolnil Beauguel a ránou pod břevno otevřel při svém jubilejním zápase skóre.

Vzápětí mohl vedení Západočechů navýšit Bucha, ale pálil vysoko nad. Brno otevřelo hru a nedaleko vyrovnání bylo po hlavičce Šurala, který ovšem mířil jen do náruče Staňka. Plzeňskou výhru mohl pojistit střídající Ondrášek, proti němuž se zaskvěl Šustr. Brněnského gólmana nepřekonal ani Ba Loua.

Viktoria už tři body udržela a v lize porazila Brno posedmé za sebou. Venku v této sezoně nejvyšší soutěže zvítězila teprve potřetí, ale zároveň podruhé z posledních tří duelů. Brno neskórovalo už 334 minut.

Domácí:

Hosté: 68. Beauguel

Domácí: Šustr – Jan Moravec (88. Endl), Jakub Šural, Hlavica, Záhumenský (77. Fila) – Pachlopník (63. Štepanovský), J. Sedlák, Bariš, Přichystal (88. Šumbera) – Růsek – Hladík (88. Texl).

Hosté: Staněk – M. Havel, Kaša, Brabec (C), Limberský – Al. Čermák, Bucha, P. Šulc (90+1. Káčer) – Kayamba (60. Ba Loua), Beauguel (78. Ondrášek), Falta (90+1. Mihálik).

Brno - Plzeň: Přízemní střelu Buchy domácí tečovali na roh

Brno - Plzeň: Brabec hlavičkoval na vlastní bránu, hosty zachránil Staněk!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905