SESTŘIH: Boleslav – Karviná 2:0. Trefil se i Zmrhal, konec série bez výhry

Autor: iSport.cz
2
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili doma v 21. ligovém kole Karvinou 2:0 a v nejvyšší soutěži zvítězili poprvé od loňského listopadu a po 12 zápasech. Trenér Karel Jarolím se po návratu na lavičku Středočechů na 11. pokus dočkal první ligové výhry. Boleslav se díky ní posunula o dva body před Brno na první nesestupovou pozici. Slezané nevyhráli tři kola po sobě a klesli na 12. místo.

Domácí: 19. Ladra, 27. Zmrhal

Hosté:

Domácí: Jakub Diviš – Douděra, Takács, D. Šimek, Preisler – Matějovský (C) (69. Jirásek), Dancák – Malínský (60. Skalák), Ladra (90+1. Mašek), Zmrhal – Michal Škoda (90+1. Drchal).

Hosté: Bolek – Jursa (80. Mikuš), Santos, Šindelář, Mazáň (46. Siňavskij) – Smrž (46. Mangabeira), Herc – Čmelík (46. Ostrák), Tavares, Bartošák – Papadopulos (C) (69. Haša).

Domácí: Šeda, Mašek, Drchal, Jirásek, Budínský, Křapka, Skalák

Hosté: Ciupa, Ostrák, Haša, Janečka, Mikuš, Mangabeira, Siňavskij

Domácí: Malínský

Hosté: Tavares, Santos, Herc

Ondřej Berka – Petr Antoníček, Jakub Mojžíš

Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav

Domácí rozhodli o plném bodovém zisku mezi 19. a 27. minutou. Nejprve se z pokutového kopu prosadil Tomáš Ladra a po něm přidal pojistku Jaromír Zmrhal.

V základní sestavě Středočechů nastoupil po vypršení třízápasového disciplinárního trestu kapitán Matějovský. První zajímavý moment v utkání nastal v 17. minutě. Hostující útočník Papadopulos srazil ve vápně Škodu a rozhodčí Berka nařídil pokutový kop. Odpovědnost vzal na sebe Ladra, který bezpečně proměnil.

Ve 24. minutě vyslal Škoda přízemní střelu, ale brankář Bolek míč vyrazil a Dancák z dorážky zakončil vedle. O tři minuty později přidali domácí druhý gól. Škoda pustil Malínského přihrávku za sebe na volného Zmrhala, jenž se zblízka nemýlil. Po nedávném návratu do české ligy v pátém duelu za Středočechy poprvé skóroval.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Karviná 2:0. Středočeši vyhráli po dvanácti zápasech, Jarolím slaví první výhru

Vzápětí mohl snížit Papadopulos, ale přestřelil. Na opačné straně po rychlém protiútoku odpískal sudí Berka další penaltu poté, co Škoda v šestnáctce nastřelil Jursovu ruku. Po konzultaci s videorozhodčí Adámkovou a zhlédnutí opakovaných záběrů však pokutový kop odvolal, jelikož karvinský obránce měl ruku u těla.

Domácí byli aktivní a hnali se za další brankou. V 35. minutě po brejku utekl Malínský, Bolka však nepřekonal a slabou dorážku odvrátil před brankovou čárou dobíhající Jursa.

Hostující trenér Jarábek o poločase třikrát střídal. Slezanům změna prospěla a začali hrát aktivněji. Střídající Mangabeira však po rohovém kopu hlavičkoval nad, přestože ho nikdo nehlídal.

V 72. minutě Ladra po úniku vyzrál na Bolka podruhé, jenže kvůli ofsajdu branka neplatila. V 88. minutě karvinský gólman vytáhl na roh Škodovu ránu z dálky. V nastavení hostující Herc přeloboval vyběhnutého Diviše, zamířil ale vedle.

Boleslav zvítězila doma v lize poprvé po šesti zápasech, v této sezoně tam však získala 13 z celkových 16 bodů. V nejvyšší soutěži neprohrála s Karvinou pošesté za sebou.

Mladá Boleslav - Karviná: Malínský nepřekonal Bolka, dorážku mu odvrátil Jursa

Mladá Boleslav - Karviná: Jursa zablokoval Škodovu ránu rukou. Penaltový verdikt sudího zrušil VAR

Mladá Boleslav - Karviná: Papadopulos v nadějné pozici mířil nad břevno

Mladá Boleslav - Karviná: Zmrhal uklidil balon do protipohybu Bolka, 2:0

Mladá Boleslav - Karviná: Pěknou kombinaci domácích zakončil Škoda

Mladá Boleslav - Karviná: Škoda při pokusu o střelu zastaven Papadopulosem, penalta!

Mladá Boleslav - Karviná: Ladra bezpečně proměnil penaltu, 1:0

Mladá Boleslav - Karviná: Po rohu hlavičkoval Eduardo Santos nad bránu

2

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905