SESTŘIH: Příbram - Liberec 0:2. Nádherně se trefili Pešek a Sadílek

Autor: iSport.cz
2
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Liberce zvítězili ve 22. kole české nejvyšší soutěže na hřišti Příbrami 2:0. O úspěchu Severočechů rozhodli dvěma slepenými góly po hodině hry Jakub Pešek a Michal Sadílek. První se prosadil nádherně z otočky do horního rohu a druhý perfektně provedeným lobem. Svěřenci Pavla Horvátha prodloužili černou sérii, na vítězství čekají už deset zápasů. Slovan naopak pošesté v řadě neprohrál a v tabulce se vyšplhal na čtvrté místo před Jablonec, jehož duel se Spartou byl odložen.

Oba trenéři překvapivě nasadili brankářské dvojky. Za Liberec chytal Knobloch, za domácí si mezi tyčemi odbyl ligovou premiéru Jakub Šiman stejně jako obránce Jiří Mezera.

Hosté měli v prvních 20 minutách navrch, ale až na nepřesné střely Peška a Karafiáta se nedostali k žádné šanci. Domácí se postupně začali herně zvedat a ve 40. minutě byli blízko k otevření skóre. Nový dalekonosnou střelou z více než 20 metrů napálil břevno.

Hosté působili v závěru první půle nervózně, trenér Hoftych si dokonce vysloužil žlutou kartu. Těsně před poločasem mohl Rabušic ztrestat hrubku domácího stopera Soldáta, ale z ostrého úhlu se mezi tyče netrefil.

SESTŘIH: Příbram - Liberec 0:2. Pešek a Sadílek zazářili nádhernými góly

Celý zápas rozhodl krátký úsek po hodině hry. V 61. minutě se po rohu z pravé strany dokázal 10 metrů před brankou výborně uvolnit v souboji Pešek a prostřelil debutujícího Šimana. Navázal tak na středeční gól, kterým zařídil Slovanu výhru 1:0 nad Českými Budějovicemi v domácím poháru.

Nedlouho po rozehraní se míč dostal zpět do příbramské šestnáctky. Z podobného místa se výborně zorientoval Sadílek a obloučkem poslal v 62. minutě míč do sítě přes shluk hráčů včetně brankáře. Liberecký záložník skóroval v druhém ligovém duelu po sobě, v minulém kole si připsal první dvě branky v české nejvyšší soutěži.

Příbram dva inkasované góly zaskočily a závěr už zdramatizovat nedokázala. S Libercem prohrála podeváté z posledních 10 vzájemných ligových duelů.

1. FK Příbram Vše o klubu ZDE

FC Slovan Liberec Vše o klubu ZDE

Domácí:

Hosté: 61. Pešek, 62. M. Sadílek

Domácí: Šiman – Mezera, Tregler, S. Kingue, Soldát (87. T. Pilík), Antwi (67. Cmiljanović) – Nový, Lalkovič, Jan Rezek (C) (67. Januška), Zorvan (67. Vávra) – Voltr.

Hosté: Knobloch – Fukala, Jugas, Chaluš, Mikula (C) – Karafiát (68. Rondić), M. Sadílek, Mara – Pešek (84. Pourzitidis), Mosquera (56. Koscelník) – Rabušic (84. Nečas).

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905