SESTŘIH: Budějovice – Boleslav 1:3. Drama v nastavení, rozhodl Šimek

Autor: iSport.cz
2
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Fotbalisté Mladé Boleslavi ve 22. kole první ligy zvítězili v Českých Budějovicích 3:1. Hosté vedli po gólu Dominika Maška z úvodního poločasu, v 84. minutě srovnal Patrik Brandner. V nastaveném čase však Středočechům zajistily tři body branky Davidů Šimka a Douděry. Jihočeši ve druhém poločase za stavu 0:1 neproměnili penaltu. Mladá Boleslav v nejvyšší soutěži vyhrála podruhé za sebou a je patnáctá, České Budějovice prodloužily sérii bez výhry na čtyři kola a zůstaly na desátém místě neúplné tabulky.

Hosté vstoupili do duelu aktivně. Už po pár minutách se vrhl po míči Mašek a v pádu hlavou těsně minul. Stejný hráč potom otevřel skóre. V 18. minutě se odhodlal ke střele z velké vzdálenosti Takács, jeho pokus zblokoval mladoboleslavský útočník Škoda, od něhož se míč odrazil k Maškovi a ten prostřelil brankáře Drobného.

Jihočeši potom zpřesnili hru a v závěru prvního poločasu se dostali i do nadějných situací. Nejprve Talověrov hlavičkoval nepřesně a pak po centru ze strany Brandner nezasáhl ideálně míč.

SESTŘIH: České Budějovice - Mladá Boleslav 1:3. Rozhodnutí přineslo až nastavení

V úvodu druhé části se po souboji s Mészárosem zranil brankář hostů Diviš. V 53. minutě musel střídal a jeho náhradník Šeda následně svůj tým výrazně podržel. Po faulu Šimka na Králika nařídil rozhodčí Machálek po zhlédnutí videozáznamu pokutový kop. Spolehlivý budějovický exekutor Čolič už v sezoně proměnil pět penalt, tentokrát však neumístil střelu ideálně a Šeda míč vyrazil.

Domácí ve zbytku utkání měli optickou převahu, ale výraznější šanci si dlouho nedokázali vypracovat. Až v 84. minutě po standardní situace dostal míč do branky Brandner. Jenže v páté minutě nastavení se nejprve po standardní situaci a Škodově přihrávce zblízka prosadil Šimek a za tři minuty, když Jihočechům pomáhal v útoku i brankář Drobný, přidal třetí gól hostů do prázdné branky další obránce Douděra. Boleslav v lize s Budějovicemi neprohrála počtvrté za sebou.

Domácí: 85. Brandner

Hosté: 18. Mašek, 90+5. D. Šimek, 90+7. Douděra

Domácí: Drobný – Čolić, Králik (C), Talovierov, Skovajsa – Havelka, Javorek – Mészáros (76. Ekpai), Alvir (76. Vais), Mršić – Brandner.

Hosté: Jakub Diviš (53. Šeda) – Douděra, Takács, D. Šimek, Preisler – Matějovský (C) (74. Jirásek), Dancák – Malínský (87. Fulnek), Mašek (74. Skalák), Zmrhal – Michal Škoda.

Klíčové momenty zápasu:

České Budějovice - Mladá Boleslav: Drobný šel na roh, do prázdné brány ale unikl Douděra, 1:3

České Budějovice - Mladá Boleslav: Šok pro domácí, Šimek vrací Boleslavi vedení, 1:2

České Budějovice - Mladá Boleslav: Brandner zblízka vyrovnal na 1:1

České Budějovice - Mladá Boleslav: Šimek stáhl Králika, penaltu potvrdil VAR
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

České Budějovice - Mladá Boleslav: Čolič selhal, střídající gólman Šeda penaltu vyrazil

České Budějovice - Mladá Boleslav: Diviš si pochroumal kotník a musel vystřídat

České Budějovice - Mladá Boleslav: Mészároš šikovně dloubl míč před padajícím Divišem

České Budějovice - Mladá Boleslav: Svižný brejk hostí uhasil Talovierov

České Budějovice - Mladá Boleslav: Talovierov hlavičkoval nedůrazně, Diviš neměl problémy

České Budějovice - Mladá Boleslav: Mašek vyplaval sám ve vápně a zblízka překonal Drobného, 0:1

České Budějovice - Mladá Boleslav: Přízemní ránu Meszároše pohlídal Diviš

České Budějovice - Mladá Boleslav: Malínský obral Alvira, potom pálil o metr vedle

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905