SESTŘIH: Sparta - Příbram 4:0. Karabcova paráda i Hložkův návrat

Autor: iSport.cz
55
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Sparty po návratu z karantény kvůli koronaviru v týmu porazili v dohrávce 21. kola první ligy Příbram vysoko 4:0. Pražané pod trenérem Pavlem Vrbou vyhráli i čtvrtý zápas v nejvyšší soutěži. Letenští si upevnili druhé místo v tabulce a na vedoucího městského rivala Slavii ztrácejí 11 bodů, navíc mají utkání k dobru. Příbram nevyhrála 11 kol po sobě a klesla na poslední příčku.

Domácí: 33. Ladislav Krejčí ml., 43. Kozák, 81. Karabec, 90+2. Mezera (vl.)

Hosté:

Domácí: Nita – Wiesner, Vitík, O. Čelůstka, Hancko – Pavelka, Ladislav Krejčí ml. (86. Sáček) – Plavšić, Dočkal (C) (73. Karabec), Ladislav Krejčí st. (86. Matěj Hanousek) – Kozák (61. Hložek).

Hosté: Šiman – Mezera, Tregler (C), Soldát (87. Januška), O. Kingue, Antwi (60. T. Pilík) – Zorvan, Lalkovič (60. Jan Rezek), Svoboda, Cmiljanović – Voltr (81. Vávra).

Domácí: Heča, Hanousek, Sáček, Souček, Karabec, Hložek, Novotný

Hosté: Kočí, Kvída, Vávra, Rezek, Pilík, Vilotić, Januška

Domácí: Ladislav Krejčí ml., Wiesner, Ladislav Krejčí st., Vitík

Hosté: Lalkovič, Soldát, Voltr, Cmiljanović

Franěk – Nádvorník, Hájek

Generali Česká pojišťovna Arena, Praha - Bubeneč

Na výhře domácích se brankami v prvním poločase podíleli Ladislav Krejčí mladší a Libor Kozák. Po změně stran se prosadil střídající Adam Karabec a v nastavení si dal vlastní gól Jiří Mezera.

Sparta nastoupila poprvé od 20. února. Duel s Příbramí se měl původně odehrát o osm dní později, ale Pražany vyřadil ze hry koronavirus, kvůli němuž byl odložen i jejich ligový duel v Jablonci a osmifinále domácího poháru s Ostravou.

Ze zdravotních důvodů se Letenští museli obejít bez několika hráčů včetně Karlssona a jednoho ze tří nejlepších střelců ligové sezony Juliše. Na lavičce začal útočník Hložek, který kvůli zranění nehrál od října.

Zápas proti sobě svedl Vrbu a příbramského kouče Horvátha, kteří spolu zažili velké úspěchy v Plzni. Sparta se od úvodu tlačila dopředu, ale hosté ji zpočátku nepouštěli do výraznějších šancí.

V 26. minutě skončila Pavelkova dalekonosná přízemní střela vedle. Ve 33. minutě už domácí otevřeli skóre. Plavšič nacentroval do vápna a Krejčí mladší z hranice malého vápna hlavičkou k tyči nedal Šimanovi šanci.

O 10 minut později zvýšil po rohu rovněž hlavou Kozák. V nastavení úvodního dějství Wiesner našel před brankou Krejčího staršího, který v pádu zakončil a Kingue vykopl míč ve vzduchu na hranici brankové čáry.

SESTŘIH: Sparta - Příbram 4:0. Kanonáda, parádní Karabcův slalom i návrat Hložka

Po přestávce hlavičkoval sparťanský stoper Čelůstka kousek vedle. V 61. minutě nahradil Hložek na hrotu útoku Kozáka. V největší příležitosti se ocitl v 79. minutě, ale z hranice vápna zamířil mimo tři tyče.

Za dvě minuty se po povedené individuální akci zapsal mezi střelce Karabec, který obešel tři hráče a střelou z hranice šestnáctky propálil Šimana.

Ve druhé minutě nastavení střídající Hanousek hledal ve vápně Hložka, míč si ale do vlastní sítě srazil obránce Mezera. Letenští pod Vrbou poprvé udrželi nulu a připsali si nejvyšší ligovou výhru od předloňského října a triumfu 4:0 nad Bohemians 1905.

Sparta neprohrála v nejvyšší soutěži s Příbramí v 16 utkáních za sebou a poslední čtyři duely vyhrála. Hosté venku v lize v této sezoně získali jen tři body a od loňského května tam nezvítězili v 15 duelech po sobě.

Klíčové momenty utkání

Sparta - Příbram: Hložek mohl mít gól po návratu! Ale šlo o vlastní branku Mezery, 4:0

Sparta - Příbram: Karabec neobešel Šimana, Krejčího pumelici s problémy brankář zkrotil

Sparta - Příbram: Neskutečný Karabcův slalom! Obešel čtyři hráče a pojistil na 3:0

Sparta - Příbram: Hložkova velká šance! Karabec mu nachystal únik na brankáře
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Sparta - Příbram: Pilíkova přihrávka měla oči, ale Cmiljanovič střílel mimo

Sparta - Příbram: Krejčího skákavou ránu si pohlídal Šiman

Sparta - Příbram: Hložek zpátky na hřišti! Střídal Kozáka

Sparta - Příbram: Čelůstkova hlavička po prudkém centru skončila těsně vedle!

Sparta - Příbram: Voltrova standardka z dobré pozice skončila vysoko nad bránou

Sparta - Příbram: Plavšič se proháčkoval k centru na Dočkala, pokus zblokoval Cmiljanovič

Sparta - Příbram: Krejčího obstřel zpoza vápna si Šiman pohlídal

Sparta - Příbram: Dostal Krejčí I míč za čáru? Kingue vykopával v poslední chvíli

Sparta - Příbram: Kozák se po rohu vytáhl nejvýš a zvyšuje na 2:0!

Sparta - Příbram: Závar hostů, Treglerova sražená rána skončila nad bránou

Sparta - Příbram: Krejčí mladší otevírá skóre! Hlavičkou poslal domácí do vedení, 1:0

Sparta - Příbram: Parádní zisk míče a rychlá kombinace, kterou zakončil střelou Krejčí II

Sparta - Příbram: Pavelkova dalekonosná přízemní rána prosvištěla těsně vedle!

Sparta - Příbram: Hancko na zadní tyči pálil do tyče!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905