SESTŘIH: Zlín – Budějovice 3:0. Ševce nastartoval Potočný, Dynamo se trápí

Autor: iSport.cz
0
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák

Fotbalisté Zlína porazili ve 23. kole první ligy České Budějovice jasně 3:0 a zvítězili ve třetím z posledních čtyř duelů v nejvyšší soutěži. Za domácí se v úvodním dějství trefil Roman Potočný a po změně stran skórovali Youba Dramé s Dominikem Simerským. „Ševci“ se desátému Dynamu, které nevyhrálo pět kol za sebou, přiblížili na rozdíl bodu.

Domácí: 28. Potočný, 63. Dramé, 73. Simerský

Hosté:

Domácí: S. Dostál – Fantiš (77. Cedidla), Simerský, P. Buchta, Procházka – Dramé (88. Matejov), Hlinka, Janošek (88. Vraštil), Potočný (71. Čanturišvili) – Poznar (C), Jawo (88. Janetzký).

Hosté: Drobný – Čolić, Talovierov, Králik (32. Mészáros), Skovajsa (61. Kladrubský) – Havelka (61. Diop), L. Havel, Javorek, Čavoš (C) – Brandner, Mršić.

Domácí: Rakovan, Cedidla, Matejov, Vraštil, Martínez García, Janetzký, Čanturišvili

Hosté: Vorel, Novák, Kladrubský, Valenta, Mészáros, Jánošík, Diop

Domácí: Potočný

Hosté: Čolić

Dubravský – Mokrusch, Podaný

Stadion Letná, Zlín

V prvním poločase se dlouho čekalo na výraznější příležitost. Až v 28. minutě se Zlínu naskytl přímý kop ze strany zpoza vápna, který Potočný přesně zakroutil k tyči.

Aktivní domácí záložník poté vystřelil z dálky stejně jako o chvíli později jeho spoluhráč Hlinka, brankář Drobný si však s oběma pokusy poradil.

Po přestávce gólman Dynama vytáhl na roh Poznarovo zakončení zblízka. Na opačné straně Mršič nepřekonal Dostála. Ve 63. minutě přidali “Ševci„ druhý gól. Jawo křížnou přízemní přihrávkou našel Dramého, který ranou na bližší tyč prostřelil Drobného.

SESTŘIH: Zlín - České Budějovice 3:0. Ševce nastartoval Potočný, Dynamo se trápí

O 10 minut později se Zlínští prosadili potřetí. Janoškův rohový kop prodloužil Fantiš hlavou před branku na zakončujícího Simerského. Domácí stoper se trefil poprvé v ligové sezoně. Vzápětí mohl zkorigovat střídající Diop, ale bývalý hráč Zlína zamířil hlavičkou do tyče.

„Ševci“ si připsali nejvyšší ligovou výhru od předloňského srpna. V nejvyšší soutěži porazili Jihočechy podruhé za sebou a doma po dvou zápasech poprvé od srpna 2007. České Budějovice ve 12. venkovním duelu této ligové sezony teprve podruhé nebodovaly. FC Zlín Vše o klubu ZDE

Odemknout video

Zlín - České Budějovice: Potočný střílel šikovně ze střední vzdálenosti, Drobný připraven

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905