SESTŘIH: Slavia – Sparta 2:0. Vláda červenobílých trvá, pálili Holeš a Tecl

Autor: iSport.cz, apr, ČTK
97
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Slavie zvítězili v 26. ligovém kole v derby nad Spartou 2:0 a výrazně se přiblížili k obhajobě titulu. V Edenu v závěru první půle otevřel skóre Tomáš Holeš a v 81. minutě přidal pojistku střídají Stanislav Tecl. „Červenobílí“ vedou tabulku před pražským rivalem už o 17 bodů, i když Letenští mají dvě utkání k dobru. Slavia neprohrála už 13 soutěžních derby po sobě.

Domácí: 45. Holeš, 81. Tecl

Hosté:

Domácí: O. Kolář – Masopust, Kačaraba, Zima, Bořil (C) – Holeš – Oscar (88. Hromada), Stanciu (54. Ševčík), Provod (88. Traoré), Lingr (68. Tecl) – Kuchta (68. Bah).

Hosté: Nita – Sáček, Vitík, O. Čelůstka, Hancko – Pavelka, Ladislav Krejčí ml. – Wiesner (54. Moberg Karlsson), Dočkal (C) (82. Minčev), Plavšić (64. Ladislav Krejčí st.) – Hložek.

Domácí: Bah, Hromada, Kovář, Tecl, Ševčík, Traoré, Júsuf Hilál

Hosté: Heča, Moberg Karlsson, Minčev, Polidar, Vindheim, Souček, Krejčí st.

Domácí: Stanciu, Kuchta, Holeš, Traoré

Hosté: Ladislav Krejčí ml., Dočkal, Vitík, Ladislav Krejčí st.

Franěk – Caletka, Kříž (Berka)

Eden Aréna, Praha-Vršovice

Svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského jako jediní dál drží neporazitelnost v ligové sezoně a vylepšili svůj vlastní rekord v počtu zápasů nejvyšší soutěže bez prohry na 38 duelů. Slávisté se zároveň vítězně naladili na čtvrteční domácí odvetu čtvrtfinále Evropské ligy s Arsenalem, do níž půjdou po venkovní remíze 1:1. Sparta naopak v devátém soutěžním utkání pod koučem Pavlem Vrbou poprvé prohrála.

Oběma týmům chybělo několik důležitých hráčů. Sparťané stále postrádají útočníky Juliše s Kozákem, slávisté nemohli využít stopery Kúdelu s Delim a na marodku po čtvrteční remíze 1:1 na půdě Arsenalu přibyli i křídelníci Olayinka se Simou. Poslední jmenovaný, který v předchozím derby na Letné při výhře 3:0 vstřelil dvě branky, sice směl díky snížení disciplinárního trestu hrát, ale zdravotní potíže ho do zápasu nepustily.

Sparta začala aktivněji a v šesté minutě měla první velkou šanci. Hložka však vychytal brankář Kolář, který se ve čtvrtek proti Arsenalu vrátil mezi tyče po zranění z březnové odvety osmifinále Evropské ligy s Rangers. Sparťanský útočník se neprosadil ani po 10 minutách, kdy tečoval Plavšičův centr těsně vedle.

SESTŘIH: Slavia - Sparta 2:0. Velký krok za titulem, rozhodl Holeš

Za polovinou úvodního dějství napřáhl Dočkal a domácí opět podržel Kolář. Vzápětí se prokličoval ze strany před branku hostující Hancko, ale ani on skóre neotevřel.

Slavia nezvykle téměř celý první poločas prakticky nehrozila, přesto šla do kabin s náskokem. V 45. minutě si Holeš narazil s bývalým sparťanem Stanciuem a technickou střelou levačkou k tyči překonal Nitu. Domácí defenzivní univerzál navázal na čtvrteční vyrovnávací gól proti Arsenalu.

Vstup do druhé půle vyšel lépe Slavii. Po hodině hry šli domácí do přečíslení, ale Kuchta situaci prováhal. V 67. minutě nebezpečně vypálil Lingr a Nita míč vyrazil na roh.

Sparta se po změně už prakticky nedostávala k ohrožení Koláře a v 81. minutě podruhé inkasovala. Střídající Tecl se otočil ve vápně a zavěsil pod břevno. V lize se trefil poprvé od srpnového úvodního kola, kdy se blýskl hattrickem při triumfu 6:0 v Českých Budějovicích.

18. Opava 34 3 8 23 23:71 17

PRVNÍ DOJEM: Sparta nepřekonala komplex. Prohra nesmí být falešným důkazem o Vrbovi

Klíčové momenty utkání

Sešívaní slavili výhru derby po telefonu s Coufalem a Součkem, Řehák mává kapesníčkem

Slavia - Sparta: Krejčí tvrdě zajel Masopusta, dostal žlutou

Slavia - Sparta: Holeš vysunul Masopusta, Nita ho vychytal

Slavia - Sparta: Karlsson si seběhl zprava, ale na Koláře vyslal jen neškodný oblouček

Slavia - Sparta: Tecl pojistil slávistické vedení! Po ráně k bližší tyči domácí vedou 2:0

Slavia - Sparta: Nebezpečná Kačarabova hlavička zamířila nad bránu

Slavia - Sparta: Hezký protiútok sešívaných, Vitík srazil nebezpečný Teclův centr

Slavia - Sparta: Bořil se probil přes Sáčka a Vitíka, Lingrovu bombu lapil Nita!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slavia - Sparta: Plavšič si hezky zaběhl na levé straně, ale rána se zvedala nad bránu

Slavia - Sparta: Masopust obral Plavšiče, Kuchta šel do přečíslení! Ale Vitík ránu zblokoval

Slavia - Sparta: Holeš nádherným obstřelem poslal sešívané do vedení!

Slavia - Sparta: Provod hezkým sólem proniknul až k vápnu, ale závěr akce zkazil

Slavia - Sparta: Dočkal dělovkou pořádně prověřil Koláře, Hancko se prokličkoval k ráně

Slavia - Sparta: Krejčí přejel Stancia, za faul žlutou nedostal

Slavia - Sparta: Bořil vypracoval střeleckou pozici pro Stancia, ten trefil boční síť!

Slavia - Sparta: Hložek se dostal k lehké teči po Plavšičově centru, míč skončil těsně vedle!

Slavia - Sparta: Pěkná kombinace hostů, Krejčího povedenou ránu kryl Kolář

Slavia - Sparta: Hložek za obranou! Ale vychytal ho Kolář

Fotbalisté Sparty se zapojili do akce "Nechme děti sportovat"

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905