SESTŘIH: Pardubice – Bohemians 0:2. Boj o Ďolíček rozhodli Puškáč a Osmančík

Autor: iSport.cz
1
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Fotbalisté Bohemians 1905 porazili v předehrávce 26. kola první ligy nováčka z Pardubic 2:0. Pražané, kteří dnes na domovském stadionu v Ďolíčku nastoupili v roli hostujícího týmu, se ujali vedení v 35. minutě díky proměněné penaltě Davida Puškáče. Od 42. minuty hráli po vyloučení Jana Proska přesilovku. Krátce po začátku druhého poločasu stanovil konečný výsledek premiérovou trefou v nejvyšší soutěži Pavel Osmančík.

„Klokani“ neprohráli šesté kolo po sobě a v neúplné tabulce se posunuli na desáté místo. Východočeši jsou sedmí a k dobru mají úterní odložené domácí utkání se Slováckem.

Pardubice kvůli nevyhovujícímu stadionu hrají domácí ligové zápasy v Ďolíčku. Na hrotu útoku Bohemians naskočil místo zkušeného Necida překvapivě jednadvacetiletý Osmančík, jenž si odbyl debut v základní sestavě.

Vršovický celek poprvé zahrozil v 21. minutě, jenže Květ vypálil vedle. Na opačné straně si gólman Le Giang nadvakrát poradil s Ewertonovou přízemní střelou. Ve 34. minutě Čihák fauloval ve vápně Puškáče a rozhodčí Berka nařídil pokutový kop, který s přehledem zužitkoval Puškáč. Následně si Letáček poradil s Osmančíkovou střelou z hranice malého vápna.

Krátce před koncem úvodního dějství Prosek v souboji se Schumacherem při snaze odkopnout míč vyskočil, nataženou nohou zasáhl německého záložníka do obličeje a uviděl červenou kartu. Pardubický obránce byl v ligové sezoně vyloučen už podruhé a spolu s Olivierem Kinguem z Příbrami je tak nejtrestanějším hráčem. V závěru poločasu Puškáč zamířil v šestnáctce nad.

SESTŘIH: Pardubice - Bohemians 0:2. Boj o Ďolíček rozhodli Puškáč a Osmančík

Bohemians přidali pojistku po necelé půlminutě druhého poločasu. Schumacherova přihrávka proletěla přes malé vápno, ale Dostál vrátil míč zpět před branku na zakončujícího Osmančíka, který se v desátém ligovém startu zapsal poprvé mezi střelce. Vzápětí na druhé straně Hlavatý vypálil zpoza vápna vedle.

Další dvě branky Pražanů v podání Hronka a střídajícího Necida neplatily kvůli ofsajdu. Bohemians udrželi čisté konto ve čtvrtém z posledních pěti ligových zápasů. Pardubice v Ďolíčku v roli domácího týmu prohrály ve dvanáctém duelu teprve podruhé.

Gólová radost Pavla Osmančíka

Domácí:

Hosté: 35. Puškáč, 46. Osmančík

Domácí: Letáček – Prosek, F. Čihák, Toml (C), T. Čelůstka (61. Šejvl) – Hlavatý, Solil – Tischler (61. Pfeifer), D. Kostka (77. P. Černý), Ewerton (61. Lee) – Huf (46. Sláma).

Hosté: P. Le Giang – Köstl, Bederka, Vondra – M. Dostál (C), Květ (78. Krch), Ljovin, Schumacher (62. Kosek) – Hronek (78. Vaníček) – Puškáč (62. Necid), Osmančík (68. Keita).

Pardubice - Bohemians: Hronkův gól zrušil ofsajd

Pardubice - Bohemians: Osmančík využil pocukrovaného Dostálova centru a zblízka nemohl minout, 0:2

Pardubice - Bohemians: Prosek vyloučen poté, co Schumachera inzultoval kopačkou do hlavy

Pardubice - Bohemians: Osmančík v tutové šanci trefil Letáčka do nohy

Pardubice - Bohemians: Puškáč s přehledem proměnil penaltu, 0:1

Pardubice - Bohemians: Čihák brnkl o nohu Puškáče, penalta!

Pardubice - Bohemians: Čihák pořádně zariskoval a odkopl míč z brankové čáry

Pardubice - Bohemians: Huf přetlačil Bederku a z úhlu mířil vedle

Pardubice - Bohemians: Ewerton se natlačil před Dostála a trefil Le Gianga

Pardubice - Bohemians: Květ zacílil k pěkné ráně

Pardubice - Bohemians: Hlavatý obral Květa a pálil mimo

Pardubice - Bohemians: Köstl minul balon, do koncovky se proto hnali Solil s Tischlerem

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905