SESTŘIH: Boleslav - Opava 2:0. Úleva pro domácí, trefili se Zmrhal a Škoda

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v 27. ligovém kole v záchranářském souboji nad Opavou 2:0 a přiblížili se k udržení v soutěži. Domácí poslal v 61. minutě do vedení Jaromír Zmrhal a pojistku přidal o 20 minut později Michal Škoda. Středočeši čtyři kola po sobě neprohráli a na sestupové pozice mají už sedmibodový náskok. Slezané, jimž patří předposlední příčka, v posledních čtyřech ligových duelech nebodovali.

Mladoboleslavští byli od začátku aktivnější a už v prvním poločase měli dost šancí k tomu, aby souboj dvou ohrožených celků rozhodli ve svůj prospěch. V sedmé minutě se probil Jiří Klíma přes dva opavské hráče až před brankáře Digaňu, jenže ve velké šanci se prosadit nedokázal.

Souboj stejných hráčů skončil vítězstvím opavského gólmana i po půlhodině hry. Nepřesně si počínal i další domácí útočník Škoda, který zahodil velkou možnost před poločasem, kdy se ocitl po přihrávce od Matějovského osamocen na levé strany šestnáctky.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Opava 2:0. Jasná záležitost, výhru jistili Zmrhal a Škoda

Hosté spoléhali na rychlý přechod i nákopy na útočníka Smolu, ale do nebezpečných situací se dlouho nedostávali. První slibnější pokus měl až v 60. minutě stoper Didiba, ale jeho hlavička po rohu byla nedůrazná.

Hned z protiútoku přišel klíčový okamžik utkání. Zmrhal si našel před šestnáctkou dost prostoru k přízemní střele, kterou nasměroval přesně k tyči a dostal Středočechy do vedení. Navázal na gól z minulého kola, v němž pomohl Boleslavi k výhře 3:1 v Teplicích.

Hosté se ještě snažili výsledek změnit, ale když se už dostal střídající Dedič v 71. minutě do velké šance, tak selhal. O 10 minut později domácí stvrdili vítězství. Po centru Ladry z pravé strany se prosadil hlavičkou Škoda a stejně jako Zmrhal navázal na gól z předchozího kola.

Domácí: 61. Zmrhal, 81. Michal Škoda

Hosté:

Domácí: Šeda – Douděra, Jakub Klíma, Takács, Preisler – Ladra (83. Malínský), Matějovský (C) (90. Budínský), Dancák, Zmrhal – Jiří Klíma (72. Drchal), Michal Škoda.

Hosté: Digaňa – Didiba, Hnaníček (C), Kulhánek – Hrabina (89. Harazim), Lukáš Holík (74. Juřena), Nešický (74. Večerka), Kania (89. Gorčica), Helešic – Rataj (67. Dedič), Smola.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905