SESTŘIH: Brno - Pardubice 1:2. Ewerton rozhodl bitvu nováčků

Autor: iSport.cz
1
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Fotbalisté Brna opět nevyužili výhodu domácího prostředí a ve 27. kole první ligy prohráli s Pardubicemi 1:2. Souboj nováčků rozhodli Martin Toml a Brazilec Ewerton, na průběžných 1:1 vyrovnával Jakub Přichystal. Východočeši, kteří ještě dvakrát trefili tyč, se vrátili na sedmé místo. Brno zůstává šestnácté a na první nesestupovou příčku ztrácí už čtyři body. Zbrojovka doma nevyhrála posedmé za sebou, se sedmi body na svém hřišti má nejhorší bilanci z celé nejvyšší soutěže.

Brněnští přitom začali lépe. Ve čtvrté minutě prověřil Štepanovský gólmana Letáčka střelou k tyči. Na druhé straně dostal Ewerton ideální Čelůstkovu přihrávku za obranu, udělal kličku brankáři Berkovcovi a z úhlu mířil do prázdné branky, ale kapitán Pernica ve skluzu pohromu odvrátil.

Po oboustranně slibném úvodu se hra rozpadla vinou nepřesných kombinací. Herní převahu měli přece jen domácí, hostům ve středu pole citelně chyběl potrestaný tvůrce hry Hlavatý.

Ve 42. minutě jim ale domácí váháním v obraně darovali vedoucí gól. Po nakrátko rozehraném rohu prolétl centr Cadua celou šestnáctkou a nikým nehlídaný stoper Toml u vzdálenější tyče ho zblízka bez problémů poslal pod břevno. Cadu měl do přestávky ještě další šanci, z křídla se protáhl až před Berkovce, ale gólmana nepřekonal.

Trenér Dostálek na nepříznivý vývoj reagoval o přestávce hned trojitým střídáním a Filova hlavička měla hned v úvodu druhého dějství blízko k vyrovnání. Devatenáctiletý útočník měl i další velkou příležitost, ale po Pachlopníkově centru sám před brankářem míč netrefil.

Po hodině hry přišel na hřiště nejlepší pardubický střelec Huf, hned při první akci prostrčil míč mezi nohama vybíhajícího Berkovce, ale domácí před druhou brankou zachránila tyč. Brněnští náhradníci se v 69. minutě postarali o vyrovnaní. Expardubický Fousek rozehrál přímý kop a Přichystal hlavičkoval do sítě.

Jenže už za dvě minuty si Ewerton zopakoval kličku brankáři a tentokrát už jeho střelu nikdo nezastavil. Domácí o druhé vyrovnání usilovali marně, naopak hosté mohli z brejků náskok ještě zvýšit.V nastaveném čase trefil Huf technickou střelou spojnici břevna a tyče.

Pardubice tak i druhý vzájemný zápas sezony vyhrály 2:1. Brňané si doma jediný tříbodový zisk v ligovém ročníku připsali v prosinci proti Slovácku při Dostálkově obnovené premiéře na lavičce.

Domácí: 69. Přichystal

Hosté: 42. Toml, 71. Ewerton

Domácí: Berkovec – Bariš (60. J. Sedlák), Hlavica, Pernica (C), Jan Moravec (75. Dreksa) – Ad. Čermák (46. Růsek) – Hladík (46. A. Fousek), Texl, Pachlopník, Štepanovský (46. Přichystal) – Fila.

Hosté: Letáček – Cadu (85. Šejvl), F. Čihák, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Pfeifer (31. Sláma), Solil, Tischler, Ewerton – P. Černý (61. Huf).

Domácí: Floder, Dreksa, Záhumenský, Sedlák, Fousek, Růsek, Přichystal

Hosté: Hrnčíř, Huf, Lee, Sychra, Sláma, Šejvl, Vít

Petřík – Melichar, Dresler

Městský fotbalový stadion Srbská, Brno

Brno - Pardubice: Huf nastřelil spojnici břevna a tyče!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Brno - Pardubice: Pocem, kamdeš! Ewerton blafákem oklamal Berkovce a zavěsil, 1:2

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905