SESTŘIH: Baník - Boleslav 2:1. Obrat domácích, vítězný gól dal Tetour

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Ostravy po obratu zdolali ve 28. ligovém kole Mladou Boleslav 2:1. Hosté vedli od 10. minuty díky Jiřímu Klímovi, ale Baník v rozmezí 66. až 74. minuty otočil skóre, o což se postarali Dyjan Carlos de Azevedo z penalty a Daniel Tetour. Slezané neprohráli v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou a v neúplné tabulce se posunuli na sedmé místo. Středočeši nebodovali po čtyřech kolech a zůstali čtrnáctí.

O vzruch a příležitosti nebyla na ostravském trávníku nouze. Hned ve čtvrté minutě pohrdl velkou šancí domácí Ndefe, který zblízka rozvlnil síť jen z vnější strany. První gól tak vstřelili hosté. Po rohovém kopu se balon dostal na hlavu Jiřího Klímy, který z malého vápna míč trknul přesně k tyči.

Mladá Boleslav pak byla v ofenzivě nebezpečnější. Domácí si na velkém vápně několikrát nepohlídali prostor na ose hřiště a měli štěstí, že po střelách Budínského a Ladry je podržel Laštůvka.

Ostrava poté kontrovala dvěma šancemi po standardních situacích. Kaloč ale obrovskou šanci po propadlém centru prováhal a ani nezakončil a gólový zásah Stronatiho zhatil ofsajd spoluhráče. Před přestávkou ještě po nepovedeném odkopu gólmana Šedy uháněl ze strany na branku De Azevedo, ale jeho přihrávku na nekrytého Kuzmanoviče zastavil hostující bek.

Také do druhé půle lépe vstoupil Baník a zásluhou Zajíce dokonce v 55. minutě dostal znovu míč do branky, jenže i tentokrát se mával ofsajd střelce. Baník se z mírné převahy dočkal branky až v 66. minutě. Takács ve vápně srazil pronikajícího Ndefeho a De Azevedo pokutový kop bezpečně proměnil. Brazilský záložník jako osmý hráč v probíhající ligové sezoně překonal hranici 10 branek.

SESTŘIH: Baník - Ml. Boleslav 2:1. Ostravský obrat, třetí domácí výhra v řadě

Ostrava dostala novou krev do žil. Po kombinaci střídajících hráčů Buchta ideálně rozběhl pasem za obranu Tetoura, který v 74. minutě překonal Šedu. Hosty mohl hned z další akce dorazit Buchta, ale hostující gólman jeho ránu kryl. Mladá Boleslav se v posledních minutách snažila vyrovnat, ale její risk s otevřenější obranou mohl potrestat Kaloč, kterého vychytal Šeda.

Slezané doma v lize porazili Středočechy po pěti zápasech a poprvé od září 2014. Baník na vlastním stadionu v nejvyšší soutěži neprohrál pátý duel po sobě a v této sezoně tam získal 25 z celkových 41 bodů.

Domácí: 66. de Azevedo, 74. Tetour

Hosté: 10. Jiří Klíma

Domácí: Laštůvka (C) – Sanneh, Svozil, Stronati, Fleišman – de Azevedo (86. J. Pokorný), Jánoš (86. Fillo), Kuzmanović (56. Tetour), Kaloč, Ndefe (69. D. Buchta) – Zajíc (56. O. Šašinka).

Hosté: Šeda – Douděra, Jakub Klíma, Takács, Preisler – Budínský (C) (76. Matějovský), Dancák – Ladra (76. Skalák), Zmrhal, Malínský – Jiří Klíma (61. Drchal).

Klíčové momenty zápasu:

Baník - Ml. Boleslav: De Azevedo v klidu proměnil penaltu a oslavil gól saltem! 1:1

Baník - Ml. Boleslav: Tetour prostřelil Šedu ranou na zadní tyč a otočil na 2:1!

Baník - Ml. Boleslav: Kaločova přízemní rána zamířila doprostřed

Baník - Ml. Boleslav: Kaloč krásným pasem našel Kuzmanoviče, ale ten Šedu nepřekonal

Baník - Ml. Boleslav: Ndefeho sražená střela skončila na boční síti!

Baník - Ml. Boleslav: Klíma dorazil míč do sítě a hosté vedou 1:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905