SESTŘIH: Teplice – Plzeň 0:1. Domácí se rvali, rozhodl šťastný gól Kaši

2
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Plzně zvítězili ve 28. kole první ligy na hřišti Teplic 1:0 a zůstávají v neúplné tabulce na pátém místě. O jedinou branku utkání se postaral po hodině hry obránce Filip Kaša, jehož ránu tečoval Admir Ljevakovič. Západočeši tak neprohráli už devátý ligový zápas po sobě. Naopak Teplice nevyhrály šestý soutěžní duel za sebou a nadále je na 15. místě dělí od sestupových příček pouhé čtyři body.

Domácí „Skláři“ sice poslední vzájemný ligový zápas na podzim prohráli 0:7, tentokrát však začali duel proti favoritovi, s nímž se za týden utkají v semifinále domácího poháru, aktivněji. Už v deváté minutě hlavičkoval nebezpečně obránce Černý, ale míč směřující do brány včas odkopl Hybš. Plzeňští sice kontrovali přímým kopem Kopice, proti němuž zasáhl pozorný Čtvrtečka, jinak však museli být v první půli nadále pozorní.

Ve 20. minutě se po individuální akci probojoval k nadějné střele Vukadinovič, nicméně hostující brankář Staněk skvěle zasáhl. O chvíli později pak srbský ofenzivní hráč, který při absenci nejlepšího teplického střelce Mareše hraje útočníka, našel v pokutovém území Černého. I proti němu ale parádně zakročil Staněk a Teplice neuspěly ani s následnou reklamací pokutového kopu po zákroku na Žitného.

O chvíli později pro Severočechy bylo ještě hůř, když se po špatném došlápnutí zranil už takhle zastupující obránce Tomáš Kučera. Ke konci první půle mohl udeřit ještě plzeňský Šulc, ale ve své příležitosti jen trefil Čtvrtečku.

SESTŘIH: Teplice - Plzeň 0:1. Viktoria po pěti letech vyhrála Na Stínadlech

Viktoria po přestávce přidala na aktivitě a po chybě obrany se Kopic dostal sám před Čtvrtečku, domácí brankář mu však dobře zmenšil úhel a jeho pokus vyrazil. Po hodině hry se ale už hosté dočkali. Dalekonosnou Kašovu střelu nešťastně tečoval střídající Ljevakovič a Čtvrtečka na míč nedosáhl.

O chvíli později mohl zvýšit náskok i Beauguel, ale svůj 12. ligový gól v sezoně nepřidal. Po rohovém kopu přestřelil domácí branku hlavičkující Havel.

Tepličtí se sice v poslední dvacetiminutovce snažili o vyrovnání, ale často je brzdila zbrklá rozehrávka. Naopak v další šanci byl opět Beauguel, kterého po reflexivním zákroku vychytal Čtvrtečka. Pět minut dostal žlutou kartu za protesty Moulis a bude pro příští klíčový zápas s Brnem chybět. Teplice tak mají na šestnáctou Zbrojovku stále jen čtyřbodový náskok.

Plzeň zvítězila v Teplicích po třech ligových zápasech a teprve ve druhém z posledních devíti utkání nejvyšší soutěže.

Domácí:

Hosté: 61. Kaša

Domácí: Čtvrtečka – Hyčka (81. Droehnle), Kučera (42. Ljevaković), Knapík, Černý – Jukl, Mareček – Radosta (71. Kodad), Moulis (C), Žitný (81. Vachoušek) – V. Vukadinović.

Hosté: Staněk – M. Havel, Kaša, Brabec (C), Hybš – Kalvach – Hořava (90+3. Hranáč), P. Šulc (88. L. Matějka), J. Kopic (75. Mihálik), Falta (75. Ba Loua) – Beauguel (88. Ondrášek).

Klíčové momenty zápasu:

Teplice - Plzeň: Kopic se vymotal, Beauguelovu hlavičku zblízka vychytal Čtvrtečka
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Teplice - Plzeň: Falta centrem vyhledal volného Havla, který přestřelil bránu

Teplice - Plzeň: Černý zakopl o míč, Beauguel zakončoval v pádu přes Knapíka

Teplice - Plzeň: Kašova sražená rána Ljevakovičem se došourala do brány, 0:1

Teplice - Plzeň: Kopic se probil před Čtvrtečku, ale nepřekonal ho a penaltu si nevymodlil

Teplice - Plzeň: Beauguel se prosadil přes Knapíka, ale výsledná střela byla slabá

Teplice - Plzeň: Šulc se náhle dostal do stoprocentní šance! Pálil doprostřed

Teplice - Plzeň: Šulc střílel přes Vukadinoviče vedle brány

Teplice - Plzeň: Černý v tutovce! Vychytal ho Staněk, domácí reklamovali penaltu

Teplice - Plzeň: Vukadinovič se otočil, vypálil přes Brabce!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905