SESTŘIH: Slavia - Zlín 2:1. Rozhodl vtipný gól Kuchty, lídr je výhru od titulu

21
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté pražské Slavie po obratu zvítězili v 28. kole první ligy nad Zlínem 2:1, zvýšili svůj náskok v čele tabulky na 18 bodů a jsou krok od třetího titulu po sobě. Získat jej mohou už v neděli na hřišti Bohemians. „Ševce“ poslal v Edenu do vedení v sedmé minutě z penalty Roman Potočný, ale v 29. minutě srovnal Nicolae Stanciu a v 50. minutě otočil skóre ve prospěch obhájce trofeje Jan Kuchta.

Slavia jako jediná dál drží neporazitelnost v ligové sezoně. Svou rekordní šňůru bez prohry v nejvyšší soutěži protáhla už na 40 utkání a vyrovnala i nejlepší československou sérii v podání Sparty z let 1943 až 1946. Zlín v posledních pěti kolech nebodoval a zůstal třináctý.

Trenér Slavie Trpišovský opět vsadil na rozestavení s třemi stopery a oproti víkendovému utkání v Liberci vrátil do sestavy opory Bořila, Zimu, Provoda či Kuchtu. „Červenobílí“ podle očekávání začali aktivně. Ve čtvrté minutě pálil Masopust do brankáře Dostála a neprosadil se ani z dorážky Tecl.

Chvíli nato překvapivě otevřeli skóre „Ševci“. Poznar nejprve vystřelil do brankáře Koláře, poté ho fauloval Bořil a rozhodčí Ginzel nařídil penaltu. Potočný z pokutového kopu nezaváhal a poslal domácího gólmana na opačnou stranu. Slavia v lize inkasovala po pěti zápasech.

Pražané pak měli převahu a v 29. minutě srovnali. Tecl na hranici vápna přiťukl míč nabíhajícímu Stanciuovi a ten ze strany prostřelil Dostála. Připsal si už 11. gól v ligové sezoně.

SESTŘIH: Slavia - Zlín 2:1. Sešívaní krůček od titulu, rozhodl silvestrovský gól

V závěru poločasu sudí Ginzel po poradě s videorozhodčím dvakrát v krátké době odvolal původně nařízenou penaltu pro Slavii. V 39. minutě nejprve zrušil pokutový kop a navíc červenou kartu pro Cedidlu za údajný faul na Tecla, poté vzal zpět své rozhodnutí, když si Vraštil při odkopu nastřelil ruku.

Pět minut po přestávce už Pražané otočili stav. Kuchta nejprve trefil tyč a Stanciuovu dorážku obránci zblokovali. Balon se pak odrazil i od gólmana Dostála a Kuchta je přece jen doklepl do sítě. V ligovém ročníku skóroval už potřinácté a upevnil si vedení v tabulce kanonýrů.

Hosté po obratu nerezignovali a v 66. minutě měli obrovskou šanci na vyrovnání. Po centru z levé strany nejprve Poznar hlavičkoval do tyče a dorážky z hranice malého vápna pak poslal nad. Na opačné straně mohli v závěru krátce po sobě pojistit tři body střídající Van Buren a Oscar, ani jeden z nich ale neuspěl.

Domácí: 29. Stanciu, 51. Kuchta

Hosté: 7. Potočný

Domácí: O. Kolář – Kúdela, Kačaraba (74. Van Buren), Zima – Traoré (64. Holeš) – Masopust, Stanciu (74. Hromada), Provod, Bořil (C) – Tecl (46. Ševčík), Kuchta (81. Oscar).

Hosté: S. Dostál – Cedidla, Simerský, Procházka – Fantiš, Hlinka (87. Janošek), Vraštil (79. Matejov), Čanturišvili – Y. Dramé (70. Jawo), Poznar (C) (87. Toutou Mpondo), Potočný (79. Janetzký).

Klíčové momenty zápasu:

Kuchta: Gól, ale herně jsem byl šílenej. Trenér měl místo Standy Tecla střídat mě

Páník: Kdyby Poznar dal stoprocentní šanci, byli jsme velmi blízko bodu

Trpišovský po Zlínu: Hodně náročné. Kuchta a král střelců? To poslední, na co myslíme

Slavia - Zlín: Janoškova střela ze střední vzdálenosti se zvedala vysoko nad bránu

Slavia - Zlín: Oscar v náběhu na Dostála! Chtěl zlínského brankáře přehodit, ten předvídal
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slavia - Zlín: Van Buren ve velké šanci po balonu od Oscara pálí vedle

Slavia - Zlín: Další neskutečný moment! Poznar z malého vápna poslal míč nad bránu

Slavia - Zlín: Neuvěřitelný silvestrovský gól! Po sérii odrazů ve vápně skóroval Kuchta

Slavia - Zlín: Hrubka sudího. Chybně odpískal PK po ruce Cedidly, po zásahu VAR odvolal

Slavia - Zlín: Pokutový kop pro sešívané a ČK pro Cedidlu! Ale VAR zasáhl kvůli ofsajdu

Slavia - Zlín: Stanciův nepříjemný rohový kop nadělal zmatky v obraně hostů

Slavia - Zlín: Tecl prostrčil na Stancia, ten srovnává na 1:1!

Slavia - Zlín: Pomalá Stanciova rána se dokutálela vedle tyče

Slavia - Zlín: Potočný proměnil pokutový kop, hosté vedou 1:0!

Slavia - Zlín: Poznarovu ránu vychytal Kolář, po střetu s Bořilem mají hosté penaltu!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905