SESTŘIH: Baník - Brno 1:1. Favorit doma ztratil vedení nad Zbrojovkou

3
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté zachraňujícího se Brna vybojovali ve 30. kole první ligy bod za remízu 1:1 v Ostravě. Na gól domácího Davida Buchty z 53. minuty dokázal 11 minut před koncem odpovědět střídající Peter Štepanovský. Zbrojovka remizovala podruhé za sebou a ztrácí tři body na patnácté Teplice, které mají nedělní zápas k dobru. Baník je už šest kol neporažen.

Hráči Zbrojovky poslední matné výkony odnesli vysokou pokutou od klubu a první minuty se v Ostravě snažili být aktivní. Zhruba od 10. minuty si ale domácí vytvořili územní převahu a několik střeleckých situací, které mohly i skončit gólem.

Do brněnské sítě málem Tetourově centru ze strany pomohla teč jednoho z hostujících beků. Naštěstí pro Zbrojovku skončil míč nejen nad hlavou zkoprnělého Berkovce, ale i nad břevnem. Z rohu rezultovala další šance, která zaváněla gólem snad ještě víc. Neobsazený Buchta na zadní tyči však z voleje přestřelil.

Z optické převahy si Baník další příležitosti vypracoval až po změně stran. Ke gólu domácím klíčovou měrou pomohla chyba brněnského stopera Dreksy, který při rozehrávce nastřelil napadajícího Buchtu a ostravský hráč zakončil náběh z levého křídla přesnou střelou k tyči. Jednadvacetiletý záložník Baníku skóroval ve druhém utkání po sobě.

Hosté museli útočit, ale jen snaha na ostravskou obranu dlouho nestačila. Baník měl naopak z brejků možnosti zápas rozhodnout. Tetourově ráně po podobné situaci jako u gólu Buchty scházelo pár centimetrů, Fillo pak z opačné strany mířil mezi tyče, ale Berkovce neprostřelil.

O to překvapivější bylo vyrovnání. Po průniku Hladíka jeho křížnou střelu na zadní tyči zblízka dorazil do sítě střídající Štepanovský. Povzbuzení hosté hned za další minutu Ostravu znovu pořádně vystrašili a střílený centr Pachlopníka z přímého kopu málem skončil v síti. Domácí dohrávali v útlumu, ale soupeř toho k obratu skóre navzdory několika závarům před brankou nevyužil.

Domácí: 53. D. Buchta

Hosté: 79. Štepanovský

Domácí: Laštůvka (C) – Sanneh (46. Ndefe), Svozil, Stronati, Fleišman – de Azevedo (65. Fillo), Jánoš, Tetour (89. Šmiga), Kaloč, D. Buchta (65. Holzer) – Zajíc (78. O. Šašinka).

Hosté: Berkovec – Bariš (75. Štepanovský), Dreksa (C), Pernica, Jan Moravec – Ad. Čermák (63. Přichystal), J. Sedlák – Pachlopník, Texl, A. Fousek (63. Hladík) – Růsek.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905