2. května 2021 • 16:50

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Pardubic hráli ve svém vršovickém azylu ve 30. ligovém kole s Karvinou 2:2. V souboji dvou týmů ze středu tabulky ve 32. minutě poslal hosty do vedení Albánec Kristi Qose z penalty, vzápětí vyrovnal Pavel Černý. Po změně stran otočil stav Brazilec Cadu z pokutového kopu, ale poslední slovo měl karvinský Lukáš Bartošák. Sedmé Pardubice jsou už pět kol bez porážky, což je pro ligového nováčka nejdelší série v nejvyšší soutěži. Karviná získala bod po dvou porážkách za sebou a je dvanáctá.

Hosté hned v úvodu naznačili, že nepřijeli do Prahy jen bránit. Hercova hlavička skončila na tyči, ale akci ukončil zdvižený praporek signalizující ofsajd. Ve 23. minutě se Papadopulos dostal až do souboje s domácím brankářem Letáčkem, ale rozhodčí mu odpískal faul. Kapitán hostů pak tvrdě vypálil z voleje nad břevno.

Po půl hodině hry Herc využil Tomlovu chybu v rozehrávce, při následném centru trefil ruku pardubického stopera a Qose z penalty zamířil přesně k tyči. Už za minutu však bylo vyrovnáno. Čelůstka rozehrál rohový kop a Černý zblízka hlavičkoval do sítě. Byla to vůbec první střela domácích mířící mezi tyče a pro Černého první ligový gól v pardubických barvách.

V 54. minutě dostali šanci kopat penaltu i domácí, když Mangabeira v šestnáctce smolně zasáhl míč rukou. Cadu stejně jako v předchozích zápasech se Spartou a Zlínem v roli penaltového exekutora nezaváhal. Pro brazilského obránce to byl celkově čtvrtý gól v posledních třech kolech.

Nejlepší pardubický střelec Huf mohl hned po svém příchodu na hřiště ještě vylepšit bilanci, ale zblízka přestřelil. V 70. minutě byli hosté blízko k vyrovnání. Po Jursově přímém kopu Letáčkovi vypadl centrovaný míč z rukou, Tavares mířil do opuštěné branky, ale za gólmana na čáře zaskočil jeden z obránců.

Hosté ale na bod přece jen dosáhli. Devět minut před koncem poslal Bartošák přímý kop ze 17 metrů překvapivě podél špatně postavené zdi. Karvinští měli dokonce blíž k vítězství, ale Tavaresovu tvrdou střelu Letáček vyrazil a prodloužil tak pardubickou neporazitelnost.

Domácí: 33. P. Černý, 54. Cadu

Hosté: 32. Qose, 81. Bartošák

Domácí: Letáček – Cadu (81. Surzyn), F. Čihák, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Tischler (90+4. Sláma), Hlavatý, Solil, Ewerton (46. D. Kostka) – P. Černý (58. Huf).

Hosté: Ciupa – Pereira (46. Tavares), Šindelář, Santos, Bartošák – Qose (67. Jursa), Mangabeira – Čmelík (90+2. Siňavskij), Herc (67. Haša), Mikuš – Papadopulos (C).

Pardubice - Karviná: Bartošák srovnal po přímém kopu hostů, 2:2

Pardubice - Karviná: Po srážce Letáčeka s Tavaresem zastoupil brankáře jeden z domácích hráčů

Pardubice - Karviná: Cadu s přehledem proměnil penaltu, 2:1

Pardubice - Karviná: Za ruku Mangabeiry se bude kopat penalta na druhé straně
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Pardubice - Karviná: Černý na přední tyči mířil hlavou naprosto přesně, 1:1

Pardubice - Karviná: Qose tvrdou střelou s přehledem proměnil penaltu, 0:1

Pardubice - Karviná: Toml zahrál v pokutovém území rukou. Penalta!

Pardubice - Karviná: Papadopulos využil centru Bartošáka, míč letěl nad břevno

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905