SESTŘIH: Olomouc – Slavia 0:1. Hlavou rozhodl Kuchta, Provod se zranil

1
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Slavia zvládla utkání 31. kola FORTUNA:LIGY v Olomouci a po výhře 1:0 v sezoně dál drží neporazitelnost. Jediný gól vstřelil ve druhé půli Jan Kuchta. Kaňkou je zranění reprezentačního záložníka Lukáše Provoda, který musel brzy střídat kvůli problémům s kolenem.

Suverénní lídr tabulky dál jako jediný v ligové sezoně drží neporazitelnost a znovu vylepšil svou rekordní sérii bez prohry. Vršovičtí bodovali už ve 43 zápasech nejvyšší soutěže po sobě. Sigma poslední tři kola prohrála a v tabulce je desátá.

Trenér Slavie Trpišovský dal po zisku titulu a středečním vítězství 3:0 nad Spartě v semifinále domácího poháru volno kapitánovi Bořilovi, Ševčíkovi a Masopustovi, ze zdravotních důvodů pak scházel Deli. Brzy po začátku si poranil koleno reprezentant Provod a už v 19. minutě přepustil místo Hromadovi.

Olomouc podobně jako v nedávném pohárovém čtvrtfinále, v němž se Slavií nakonec doma prohrála vysoko 0:3, v úvodu držela krok. Hosté poprvé zahrozili v 15. minutě, kdy Lingr pálil jen do boční sítě.

SESTŘIH: Olomouc - Slavia 0:1. Sešívaní dokráčeli k dalšímu triumfu, rozhodl Kuchta

Po necelé půlhodině nařídil sudí Marek po zákroku domácího Poulola na Kuchtu penaltu, ale videorozhodčí odhalil, že k faulu došlo ještě před vápnem, takže hosté pokutový kop nezahrávali. Tři minuty před pauzou mohli udeřit Hanáci, Poulolo po centru od Zmrzlého z rohu hlavičkoval jen kousek vedle.

Na startu druhé půle vršovický favorit stupňoval tlak. Kuchtův pokus ve 49. minutě ale zblokovala obrana a neujalo se ani několik dalších nebezpečných náznaků. Na opačné straně v 64. minutě Zmrzlý z přímého kopu těsně minul.

Když už se začínalo zdát, že utkání skončí bez branek, udeřila Slavia. V 78. minutě si na Bahův centr z rohového kopu naskočil na přední tyči Kuchta a hlavou překonal Mandouse. Čtyřiadvacetiletý útočník si připsal 14. gól v ligové sezoně a osamostatnil se na čele tabulky kanonýrů. V závěru ještě neproměnil velkou šanci střídající Tecl, který osamocen před Mandousem minul.

Hosté: 78. Kuchta

Domácí: Mandous – Látal, R. Hubník (C), Poulolo (60. Beneš), Zmrzlý (79. Mihalík) – P. González, Breite, Houska, Hála (60. Sladký), Daněk (82. Jean Luc) – Nešpor (60. Chytil).

Hosté: O. Kolář – Bah, Kúdela (C), Zima, Oscar – Holeš, Provod (19. Hromada) – Van Buren (55. Sima), Stanciu (46. Olayinka), Lingr (55. Tecl) – Kuchta (82. Júsuf Hilál).

Kuchta: Sigma hrála lépe, než v poháru. Víc si věřím, dokážu se přizpůsobit

Trpišovský po výhře v Olomouci: Průměrný výkon s rezervami. Provod? Nevypadá to na to nejhorší

Olomouc - Slavia: Tecl v tutovce! Mandouse přehodil i s celou bránou

Olomouc - Slavia: Sima vybojoval pozici pro Tecla, jeho sražená rána vystrašila Mandouse
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Olomouc - Slavia: Kuchta skvělou hlavičkou přehodil Mandouse k zadní tyči, 0:1!

Olomouc - Slavia: Breiteho rána proskákala vedle tyče

Olomouc - Slavia: Zmrzlého tvrdá rána zamířila těsně vedle!

Olomouc - Slavia: Kuchta si dobře převzal míč od Oscara, Mandous ale pokus kryl

Olomouc - Slavia: Zima ve velké šanci, Kuchta na zadní tyči nedostihl míč

Olomouc - Slavia: Poulolo se uvolnil a málem zakončil přesně k zadní tyči!

Olomouc - Slavia: Gonzalez zkoušel podstřelit zeď, přízemní ránu si pohlídal Kolář

Olomouc - Slavia: Kuchta utekl obraně, ale pomalu si zasekl, Holeš zakončoval nad bránu

Olomouc - Slavia: Stanciův technický obstřel si Mandous sebral do rukavic

Olomouc - Slavia: Poulolo brnknul Kuchtovi o nohu, ale podle VAR ještě před vápnem

Olomouc - Slavia: Krásná Stanciova otočka, záložníkovu střelu si Mandous pohlídal

Olomouc - Slavia: Stanciu našel ve vápně Hromadu, ten hlavičkoval nad břevno

Olomouc - Slavia: Lingr dostal míč do prostoru, ale napálil jen boční síť

Olomouc - Slavia: Provodovi se podlomilo koleno a musí střídat, v slzách odešel do kabiny

Olomouc - Slavia: Gonzalez se dostal k dorážce zpoza vápna, ale střela byla slabá

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905