SESTŘIH: Opava - Olomouc 1:2. Sigma vyhrála po měsíci, domácí trápení trvá

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Olomouce se po měsíci dočkali vítězství ve FORTUNA:LIZE. Zápas 32. kola na hřišti sestupující Opavy vyhráli 2:1 díky gólům Zifčáka a Chytila, domáci branku vstřelil Lukáš Holík. Sigma se v tabulce bodově dotáhla na deváté Bohemians.

Opavští trenéři poslali do branky odchovance Lasáka, který absolvoval premiéru v nejvyšší soutěži. V permanenci byl až v 29. minutě, kdy vychytal Zahradníčka, jenže balon vyrazil jen k Zifčákovi, jenž otevřel skóre.

Domácí: 71. Lukáš Holík

Hosté: 29. Zifčák, 83. Chytil

Domácí: Lasák – Březina (69. Rychlý), Hnaníček, Kulhánek, Hrabina (C) – Večerka – Mondek (69. Kramář), Nešický (58. Darmovzal), Hellebrand (69. Lukáš Holík), Helešic – Dedič (58. Juřena).

Hosté: Macík – Látal, Beneš (C), Štěrba, Vepřek (17. Sladký, 79. Assoubre) – Breite, Slaměna (61. Chytil) – Zahradníček (79. Fiala), Daněk, P. González – Zifčák (61. Hála).

393 diváků

Další komplikace pro Slezany přišla krátce poté. Hrabina před vápnem stáhl unikajícího Radka Látala a od rozhodčího Klímy viděl červenou kartu. Vzápětí musel Lasák zlikvidovat nebezpečnou střelu Zahradníčka. V závěru první půle zahrozil ještě hostující Breite, jenže z dobré pozice vypálil vysoko nad.

Po změně stran chyboval v rozehrávce domácí Hnaníček, Breite ale v 54. minutě zakončil těsně vedle levé tyče. Střídající Chytil pak zpětnou přihrávkou pod sebe našel Daňka, ten si navedl střelu na levačku, ale Lasák jeho ránu vytěsnil na roh.

Domácí ovšem i v deseti hrozili a dočkali se nečekaného vyrovnání. Střídající Holík byl na hřišti sotva dvě minuty, když se prosadil sám před brankářem Macíkem poté, co se k němu po pokusu od Juřeny příhodně odrazil míč.

Výhru ovšem nakonec vybojovali Hanáci. Daněk v 83. minutě obešel Kulhánka, našel číhajícího Chytila a ten pohotově zblízka umístil balon za Lasáka. Sestupující Opava nevyhrála v lize podeváté za sebou.

Klíčové okamžiky zápasu:

SESTŘIH: Opava – Olomouc 1:2. Sigma prolomila prokletí, trefili se Zifčák a Chytil.

Opava – Olomouc:Hosté si vzali vedení zpátky, po přihrávce Daňka se prosadil Chytil, 1:2

Opava - Olomouc: Skvělý Lasák ! González domácího brankáře nepropálil

Opava – Olomouc: Daňkovu hlavičku vytáhl brankář Lasák na tyč
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video
Opava – Olomouc: Lukáš Holík udělal vyrovnávacím gólem radost fanouškům

Opava - Olomouc: Domácí fanoušci po celou dobu zápasu křičí jméno Pavla Zavadila

Opava – Olomouc: S Mondekovou střelou si bez problémů poradil Macík

Opava – Olomouc: Střela Breiteho v poslední minutě poločasu skončila vysoko nad

Opava – Olomouc: Faul na Žifčáka, který nakonec mohl pokračovat v zápase

Opava – Olomouc: Červená karta! Hrabina míří do sprch po zákroku na Látala

Opava – Olomouc: Odvážná střela Nešického gólem neskončila
Opava – Olomouc: Dvojí selhání opavské defenzivy. Pavel Zifčák zařídil vedení Sigmy

Opava – Olomouc: Nucené střídání Michala Vepřeka

Opava – Olomouc: Střela Zahradníčka skončila na boční síti

Opava – Olomouc: Centr Davida Březiny do pokutového území skončil u obránců.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905