SESTŘIH: Slovácko - Bohemians 1:1. Téměř jistá Evropa, série klokanů pokračuje

Autor: iSport.cz
2
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Slovácka remizovali ve 32. kole s Bohemians 1:1 a v celkové tabulce skončí nejhůř pátí, což znamená téměř najisto postup do pohárové Evropy. Šťastní mohou být i hosté z Prahy, kteří protáhli svou sérii bez porážky na 12 zápasů. V Uherském Hradišti padaly krásné góly, za domácí skóroval z přímého kopu Havlík, za klokany vyrovnal Ljovin.

Slovácko by o poháry mohla v posledních dvou kolech připravit už jen zcela nepravděpodobná shoda dalších výsledků. Tým z Uherského Hradiště dosud hrál na evropské scéně jen již neexistující letní Pohár Intertoto, v němž se naposledy představil v roce 2003.

Domácí vstoupili do utkání velmi aktivně a už v sedmé minutě byli blízko gólu, když po centru zleva mířil těsně nad obránce Tomič. Skóre se měnilo za tři minuty. Přímý kop z 26 metrů zakroutil přesně do horního roku Havlík.

Domácí: 10. Havlík

Hosté: 25. Ljovin

Domácí: Bajza – Tomič, Mich. Kadlec (C), S. Hofmann, Mareček (73. Šimko) – M. Petržela (77. Kohút), Havlík, V. Daníček, Navrátil (73. Jurečka) – L. Sadílek – Cicilia (73. Kliment).

Hosté: Bačkovský – Bederka, Köstl, Krch (C) – M. Dostál, Květ (90+3. Vacek), Hronek (84. V. Novák), Ljovin, Vondra (90+3. Kosek) – Pulkrab (84. Keita), Puškáč (78. Osmančík).

760 diváků

Bohemians trvalo, než se dostali do tempa, využili ale hned první nedůslednost v rozehrávce Slovácka. Míč se v 25. minutě dostal k Ljovinovi a ten přesnou střelou k tyči z 20 metrů vyrovnal. Ruský záložník se v české lize trefil podruhé a poprvé za „Klokany“.

Hosty gól nastartoval. Zvýšili důraz i přesnost kombinací, ovšem do šance se už v první půli nedostali. Ve 38. minutě naopak zahrozili domácí. Havlík našel centrem dva metry před brankou volného Navrátila, který ovšem míč ve vyložené pozici poslal nad.

Po změně stran pokračovaly oba týmy ve snaze o ofenzivu. Ve 49. minutě střílel po rohu z úhlu Krch, ale brankář Bajza byl na místě. V 54. minutě pak trefil Petržela tyč.

V dalším průběhu měli více ze hry „Klokani“, kteří ovládli střed pole, byli důraznější a lépe se pohybovali. V 64. minutě se dostal k zakončení Pulkrab, nicméně zblízka Bajzu nepřekonal.

V závěru už se oba celky zaměřily spíše na defenzivu. Slovácko ztratilo body potřetí za poslední čtyři kola, přesto už o poháry téměř jistě nepřijde. Bohemians v Uherském Hradišti neprohráli počtvrté za sebou.

Klíčové okamžiky zápasu:

SESTŘIH: Slovácko - Bohemians 1:1. Klokani vyrovnali 42 let starý rekord v neporazitelnosti

Slovácko - Bohemians: Novákův přímák mířil do Bajzy

Slovácko - Bohemians: Kliment protáhl Bačkovského přízemní střelou

Slovácko - Bohemians: Hronkův troufalý střelecký pokus z dálky přesný nebyl
Slovácko - Bohemians: Petržela orazítkoval tyč!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905