SESTŘIH: Pardubice - Plzeň 3:0. Hosté prohráli i druhý zápas pod Bílkem

7
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Fotbalisté Plzně prohráli ve 32. kole první ligy v pražském Ďolíčku s Pardubicemi 0:3 a nevyužili tak šanci odskočit na páté příčce Liberci v boji o poslední místo v nově vzniklé Konferenční lize. Brazilec Cadu, Pavel Černý a Michal Surzyn vrátili ligového nováčka na sedmé místo. Hosté hráli celý druhý poločas v deseti bez vyloučeného Filipa Kaši. V posledních čtyřech zápasech inkasovali celkem čtrnáct branek a jejich trenér Michal Bílek je po dvou zápasech na lavičce stále bez bodu.

Viktoria se po středeční porážce 1:3 na Spartě vrátila k rozestavení se čtyřmi obránci, mezi nimiž však chyběl zraněný reprezentační stoper Brabec. Zato se do sestavy vrátil po pětitýdenní pauze zaviněné zraněním nártu záložník Bucha. Domácí nemohli nasadit tvůrce hry Hlavatého, který je v Pardubicích na hostování právě z Plzně.

Hosté byli od začátku útočnější, ale dva brejky Ondráškovi zastavil praporek signalizující ofsajd a Havlovu hlavičku po rohovém kopu brankář Letáček. Až po půlhodině hry o sobě dali vědět také domácí, když Kostkovu tvrdou střelu mířící k tyči brankář Staněk vyrazil.

Závěr prvního dějství Plzni vůbec nevyšel. Ve 44. minutě ještě střelu Brazilce Ewertona Staněk zblokoval, ale proti dorážce jeho krajana Cadua už byl bezmocný. Pro pardubického pravého obránce to byl pátý gól v pěti posledních zápasech. Vzápětí se na plzeňskou branku valil další útok, Kaša skolil Tischlera kopem do hlavy a už podruhé v této sezoně uviděl červenou kartu.

SESTŘIH: Pardubice - Plzeň 3:0. Viktoriáni prohráli pod Bílkem i druhý zápas

Vyloučení zkomplikovalo plzeňské plány na vyrovnání, zvláště když Bílek reagoval stažením útočníků Ba Louy a Ondráška. Navíc střídající Hybš v 67. minutě chybou umožnil vystřelit Solilovi, Staněk míč znovu jen vyrazil a Černý hlavičkoval do sítě. Už předtím jeho hlavička prolétla těsně nad branku.

Na druhé straně měl šanci Šulc, ale brankář Letáček vytáhl míč nad břevno. Zneškodnil i Mihálikovu střelu a potřetí v sezoně udržel čisté konto. Domácí výhru pak v 88. minutě zpečetil Surzyn už čtyři minuty po svém příchodu na hřiště. Plzeň před čtvrtečním finále domácího poháru se Slavií protáhla ligovou sérii bez výhry na čtyři zápasy.

Domácí: 44. Cadu, 67. P. Černý, 88. Surzyn

Hosté:

Domácí: Letáček – Cadu, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – D. Kostka, Tischler (84. Surzyn), Solil, Ewerton (88. Sláma) – P. Černý (74. Huf).

Hosté: Staněk – M. Havel, Kaša, Hejda (C), Falta – Bucha (63. Káčer), Kalvach (83. Kayamba), Al. Čermák (74. Mihálik) – Ba Loua (46. Hybš), Ondrášek (46. J. Kovařík), P. Šulc.

Pardubice - Plzeň: Ewerton z přímáku těsně minul

Pardubice - Plzeň: Kaša by rád do MMA? Jeho kung-fu kop inzultoval Tischlera, červená karta!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905