23. května 2021 • 19:15

SESTŘIH: Jablonec - Slavia 1:1. Neporazitelnost trvá, trefili se Doležal a Lingr

Autor: iSport.cz
2
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté mistrovské Slavie remizovali ve 33. kole FORTUNA:LIGY v Jablonci 1:1. Sešívané poslal na začátku utkání do vedení Ondřej Lingr, brzy však srovnal Martin Doležal. Domácí po výhře Sparty nad Bohemians už ztratili možnost posunout se v tabulce na druhé místo a skončí třetí. Slavia prodloužila sérii neporazitelnosti na 45 zápasů.

Pražané, kteří ve čtvrtek po výhře 1:0 ve finále domácího poháru v Plzni získali double, nastoupili v kombinované sestavě bez řady opor a reprezentantů, i tak ale udrželi neporazitelnost v této ligové sezoně. V nejvyšší soutěži bodovali 45x za sebou a opět prodloužili historický rekord. Jablonec podruhé za sebou nezvítězil a ztratil naději na druhé místo. Severočeši skončí třetí a zahrají si kvalifikaci Evropské ligy.

Slávistický trenér Trpišovský dal na žádost reprezentačního kouče Šilhavého volno řadě hráčů, kteří se chystají na evropský šampionát, a od začátku nasadil jen dva členy základní sestavy z pohárového finále. Ze zdravotních důvodů chyběl i nejlepší ligový střelec Kuchta stejně jako jeho jablonecký pronásledovatel v tabulce kanonýrů Schranz. Za Pražany poprvé v lize nastoupil sedmnáctiletý Samek a také brankář Stejskal.

Červenobílí začali lépe a už v páté minutě otevřeli skóre. Na Bahův tečovaný centr si naběhl Lingr a pohotově umístil míč přesně k tyči. V lize skóroval poprvé od února.

Účast českých týmů v evropských pohárech 2021/2022

Slavia 3. předkolo Ligy mistrů (jistota nejhůře zákl. skupiny Konferenční ligy)
Sparta 2. předkolo Ligy mistrů
Jablonec 3. předkolo Evropské ligy
Slovácko 2. předkolo Konferenční ligy
5. tým (Plzeň, Liberec, nebo Pardubice) 2. předkolo Konferenční ligy

Domácí: 15. Doležal

Hosté: 6. Lingr

Domácí: Hanuš – Štěpánek, V. Kubista, Martinec, Krob – Pleštil (79. Podaný), Smejkal (61. Jovović), Kratochvíl, Považanec, Pilař (88. Hübschman) – Doležal (C).

Hosté: Stejskal – Bah (46. Kúdela), Zima, Kačaraba, Oscar – Samek (79. Deli), Traoré (C) – Beran (61. Višinský), Lingr (80. Rigo), Sima (61. Júsuf Hilál) – Van Buren.

Domácí: Hrubý, Hübschman, Chramosta, Jovović, Holík, Podaný, Haitl

Hosté: Rigo, Višinský, Kúdela, Júsuf Hilál, Vágner, Deli, Hošek

Domácí: Štěpánek, Považanec, Krob, Jovović

Hosté: Oscar, Kačaraba

Pechanec – Caletka, Kříž

Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou

Jablonečtí za deset minut srovnali. Po velké chybě ve středu obrany se dostal po Považancově přihrávce před Stejskala Doležal a nezaváhal. Připsal si 13. gól v ligové sezoně a na lídra střelecké tabulky Kuchtu ztrácí už jen jednu branku.

V 21. minutě nařídil sudí Pechanec po zákroku domácího brankáře Hanuše na Baha penaltu, po přezkoumání situace u videa ji ale odvolal. Pokutový kop neodpískal ani na druhé straně po lehkém přitažení Pilaře. Po půlhodině vyrazil Bahovu střelu z přímého kopu Hanuš, těsně před pauzou pak hostující obránce na druhé straně zblokoval kousek vedle Pilařovu hlavičku.

Po změně stran ubylo šancí. Slávistický trenér Trpišovský postupně poslal na trávník další dva mladíky a jeden z nich Rigo si stejně jako Samek připsal premiérový ligový start.

V závěru mohli dvakrát rozhodnout domácí. V 83. minutě však střídajícího Jovoviče vychytal Stejskal a poté Štěpánek těsně minul. Slávisté, kteří mají už od začátku května jistý třetí titul po sobě, v lize podruhé za sebou remizovali 1:1.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905