SESTŘIH: Olomouc - Boleslav 0:3. Hosté při chuti, znovu pálil Škoda

0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Fotbalisté Mladé Boleslavi potvrdili formu a v předposledním 33. kole první ligy zvítězili v Olomouci vysoko 3:0. Za hosty se postupně prosadili útočníci Jiří Klíma, Václav Drchal a střídající Michal Škoda. Hanáci od 82. minuty dohrávali bez vyloučeného Jana Fialy. Boleslav venku v lize zvítězila potřetí za sebou a vyhrála tři z posledních čtyř kol. Sigma naopak počtvrté z posledních pěti ligových zápasů nebodovala.

V první vážnější šanci se v 8. minutě po individuálním průniku ocitl domácí Chytil, jeho pokus však minul vzdálenější tyč Šedovy branky. Ve stejné minutě se na druhé straně uvolnil Jiří Klíma, jehož technickou střelu zpoza vápna pokryl Mandous.

V 17. minutě šli hosté do vedení. Po kombinaci ve středu hřiště dostal na pravé straně míč Drchal a povedeným míčem našel na zadní tyči Jiřího Klímu, který ve skluzu překonal domácího brankáře. O 10 minut později Drchalův pas z pravé strany srazil Beneš jen k nabíhajícímu Klímovi, jehož povedená střela z voleje pořádně protáhla Mandouse.

Vzápětí se na Mandouse řítil z pravé strany osamocený Zmrhal, hostující záložník ale branku v dobré pozici minul. V 35. minutě zahrozili rovněž domácí, za které odehrál poslední zápas záložník Houska. Látalova střela zpoza vápna proskákala kolem levé tyče. Před pauzou Drchal opět z pravé strany našel ve vápně Klímu a jeho střela z první tentokrát zamířila do tyče.

SESTŘIH: Olomouc - Mladá Boleslav 0:3. Sigma dohrávala bez Fialy, zářil Drchal

Druhou branku přidali hosté ve 47. minutě. Po Zmrhalově rohovém kopu se na zadní tyči prosadil Drchal. Stejný hráč se dostal o 10 minut později do samostatného úniku, jenže pod tlakem zakončil jen do Mandouse.

V největší šanci domácích se v 60. minutě po Benešově centru ocitl hlavičkující Chytil, ale Šeda proti jeho pokusu předvedl dobrý reflexivní zákrok.

Velkou šanci zvýšit vedení Mladé Boleslavi měl v 70. minutě střídající Škoda, jenže z malého vápna hlavičkoval těsně vedle. Hostující útočník dostal další možnost o dvě minuty později a podruhé už se nemýlil, když poslal Skalákův centr hlavou přesně k pravé tyči.

Snížit mohl vzápětí Zifčák, ale jeho hlavička skončila mimo. Druhou branku v zápase mohl ještě pět minut před koncem přidat Drchal, ale v nadějné pozici z pravé strany branku netrefil. Minutu před koncem se sám před Šedou ocitl Poulolo, ale z bezprostřední blízkosti hostujícího brankáře překonat nedokázal.

Domácí:

Hosté: 17. Jiří Klíma, 47. Drchal, 72. Michal Škoda

Domácí: Mandous – Látal, Beneš, Poulolo, Zmrzlý – Zahradníček (65. Fiala), Breite, Houska (C) (88. Uriča), Daněk (65. Zifčák), Hála (46. Šíp) – Chytil (83. O. Hapal).

Hosté: Šeda – Řezník, D. Šimek (46. Jakub Klíma), Preisler – Douděra, Dancák, Matějovský (C) (69. Budínský), Zmrhal – Skalák (86. Dufek), Jiří Klíma (69. Michal Škoda) – Drchal.

Klíčové momenty utkání:

Olomouc - Mladá Boleslav: Šeda skvěle zasáhl na brankové čáře po hlavičce Chytila

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905