SESTŘIH: Jablonec - Baník 1:0. Severočeši doma válí! Rozhodl Pilař

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Jablonce na úvod nové ligové sezony udolali doma Ostravu 1:0. Vyrovnaný zápas prvního kola rozhodl v 88. minutě hlavou střídající Václav Pilař, předtím oba týmy jednou zachránila branková konstrukce. Severočeši doma v lize neprohráli s Baníkem už 17 utkání.

Ostravští začali na severu Čech aktivně. Hned ve druhé minutě se po rohu dostala k hlavičce jedna z letních posil Baníku Lischka, bývalý obránce Jablonce ale zamířil těsně vedle. Za chvíli se k zakončení protlačila další z nových posil Slezanů útočník Almási a domácí podržel brankář Hanuš.

V osmé minutě výrazně zahrozili i Severočeši. Na Krobův rohový kop si na přední tyči naběhl Kratochvíl a jeho hlavička se snesla na břevno. Stejný hráč měl šanci i po rychlé kombinační akci v 23. minutě, kdy dobře zasáhl hostující gólman Laštůvka.

Po změně stran brankář Baníku vytáhl střelu Malínského, hrajícího jubilejní 150. ligový duel, ale jinak byli v úvodu druhého dějství nebezpečnější hosté. V 55. minutě pomohla branková konstrukce i Severočechům poté, co si Martinec srazil míč na tyč při obranném skluzu.

Po necelé hodině hry už Slezané dostali míč do sítě, ale Almásiho gól kvůli ofsajdu neplatil. Jablonec pak znovu podržel Hanuš. Nejprve v 66. minutě vytáhl Lischkovu hlavičku pod břevno a poté i střelu střídajícího Sora, hrajícího v den svých 21. narozenin.

V 82. minutě nigerijský záložník potáhl míč středem hřiště, přihrál střídajícímu Klímovi, ale domácí opět zachránil Hanuš. Chvíli nato se pokusil na opačné straně patičkou zakončit Doležal, ale těsně minul.

Agilní Sor poté znovu pozlobil domácí obrany, ani tentokrát však neskóroval a v 88. minutě za to hosty stihl trest. Po Pleštilově centru Pilař navzdory své subtilní postavě vyhrál hlavičkový souboj s Ndefem a hlavou zblízka rozhodl. Jablonec v lize bodoval ve 14 z posledních 15 utkání.

Domácí: 88. Pilař

Hosté:

Domácí: Hanuš – Štěpánek, Martinec, Zelený, Krob – Považanec – Pleštil (90+1. Libor Holík), V. Kubista, Kratochvíl (83. Smejkal), Malínský (73. Pilař) – Doležal (C).

Hosté: Laštůvka (C) – Ndefe, Svozil, Lischka, Fleišman – Kaloč – de Azevedo (55. Potočný), Kuzmanović (70. Sor), Budínský (79. Jiří Klíma), D. Buchta – Almási (79. J. Pokorný).

Klíčové momenty utkání

Jablonec - Baník: Skvělý Sor nevzdal souboj, pohrál si se soupeřem a nebezpečně střílel

Jablonec - Baník: Pleštil ve sprintu našel Doležala, jeho chytrá patička nebyla přesná

Jablonec - Baník: Sorovo parádní sólo, Klímovu ránu skvěle vychytal Hanuš!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Jablonec - Baník: Lischkova hlavička po Potočného centru skončila na Hanušovi

Jablonec - Baník: Sor se skvěle probil k míči, Hanuš musel pohotově zasáhnout!

Jablonec - Baník: Almási doklepl standardku do sítě! Kvůli ofsajdu byl ale gól odvolán

Jablonec - Baník: Pleštil v parádní fazoně! Nádherné sólo nakonec zakřižoval Lischka

Jablonec - Baník: Martinec si srazil míč na tyč! Táhlá Kaločova rána skončila těsně nad

Jablonec - Baník: Rychlá rozehrávka, Pleštilova rána zamířila těsně vedle

Jablonec - Baník: Pleštil zpětnou přihrávkou našel Kratochvíla, Laštůvka zachránil hosty

Jablonec - Baník: Hora Almási drtí domácí stopery, po Fleišmanově centru málem udeřil!

Jablonec - Baník: Kratochvíl po Krobově rohu pohotově trefil břevno!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905