SESTŘIH: Plzeň - Boleslav 2:1. Vydřené tři body, Škoda po návratu snižoval

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Plzně vstoupili do nové prvoligové sezony domácím vítězstvím 2:1 nad Mladou Boleslaví. V rozmezí 28. až 36. minuty se za Viktorii trefili Jean-David Beauguel a Radim Řezník, po hodině hry snížil Milan Škoda. Západočeši na vlastním hřišti porazili Mladou Boleslav v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou.

Domácí: 28. Beauguel, 36. Řezník

Hosté: 62. Milan Škoda

Domácí: A. Hruška – Řezník (67. Falta), Pernica, Brabec (C), Hybš – Kayamba (80. Ba Loua), P. Šulc (85. Hlavatý), Ndiaye, Káčer (85. Janošek), Mosquera – Beauguel (67. Chorý).

Hosté: Šeda – D. Douděra, Suchý, Karafiát, Preisler, Dancák, Matějovský (C), Skalák, Ewerton, Ladra, Milan Škoda.

4321 diváků

Svěřenci trenéra Michala Bílka bez řady zraněných hráčů navázali na čtvrteční triumf 2:1 nad Brestem v úvodním zápase 2. předkola Evropské konferenční ligy a dobře se naladili na odvetu s Dynamem, kterou sehrají ve čtvrtek v Jerevanu.

Po vyrovnaném úvodu bez větších šancí ve 28. minutě Plzeňští hned z první nebezpečné akce vstřelili gól. Pernica nákopem našel v šestnáctce Káčera, ten šťastně sklepnul míč na volného Beauguela, jenž ranou pod břevno otevřel skóre. Boleslavská obrana vedená navrátilcem Suchým dala francouzskému útočníkovi hodně prostoru.

SESTŘIH: Plzeň - Mladá Boleslav 2:1. Viktoria vydřela výhru přes lazaret, rozhodl Řezník

Domácí hned za osm minut zvýšili na 2:0. Po závaru v šestnáctce Hybš vrátil míč před branku, kde ho ještě tečoval Beauguel a nepokrytý Řezník prostřelil gólmana Šedu. Obránce Viktorie se trefil proti týmu, kde v jarní části minulé sezony hostoval.

Boleslavští mohli už těsně po změně stran snížit. Letní posila Škoda přehodila Hrušku, ale míč skončil na břevnu. Plzeňskou branku následně z dálky minul také Ewerton.

Aktivní Brazilec poté obešel Káčera i Řezníka a připravil ideální střeleckou pozici pro Škodu, který v 62. minutě zblízka snížil. Pětatřicetiletý útočník zaznamenal 95. gól v české nejvyšší soutěži.

Západočeši se ve druhém poločase, podobně jako v duelu s Brestem, nějakou dobu hledali a působili nervózně. Hruška v 79. minutě nohou vykopnul Dancákovu střelu. Mladoboleslavský tým se ale v závěru do tlaku ani šancí nedostal.

Odemknout video

Plzeň - Mladá Boleslav: Ewerton vycvičil Řezníka a Škoda využil jeho pobídku, 2:1!

Plzeń - Mladá Boleslav: Šulc nastřelil Preislerovu ruku, ale ta byla při těle

Plzeň - Mladá Boleslav: Škoda elegantním lobem trefil břevno!

Plzeň - Mladá Boleslav: Paclík zpět na plzeňské tribuně! Sedí vedle Koláře a Psotky

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905