Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Baníku Ostrava v 6. kole dali FORTUNA:LIGY zapomenout na debakl ve Edenu. Na domácím stadionu porazili Mladou Boleslav 1:0, když jedinou branku zápasu vstřelil v prvním poločase jubilant Jiří Fleišman, který tak stylově oslavil svůj 300. zápas v nejvyšší soutěži.

Baník po pohárovém dramatu s třetiligovým Hlučínem, který porazil 1:0 po prodloužení, změnil sestavu na devíti postech. Ve třetím domácím utkání ligové sezony narazil na nejzdatnějšího soupeře, který mu toho v úvodu moc nedovolil. Možná i proto, že domácí nastoupili v nepříliš obvyklém rozestavení se třemi stopery, se do tempa dostávali pomaleji.

Úvodních 20 minut se odehrálo bez větších šancí. Pak po šťastném odrazu v malém vápně dopravil balon do sítě De Azevedo, který však k ostravské smůle stál v ofsajdu.

Baník se v ofenzivě začal probouzet. Vrcholem jeho snažení byl v 31. minutě parádní gól Fleišmana, který volejem krásně trefil centr Ndefeho. Šestatřicetiletý hráč skóroval v lize poprvé od listopadu 2019 a navíc proti svému bývalému klubu.

Další šanci měl po rohu Lischka, z malého vápna ale hlavičkoval těsně vedle. Poté málem udeřilo na druhé straně. Po brejku se míč dostal ke Skalákovi, který z pravého křídla přestřelil. Už v nastavení mohl vedení domácích zvýšit Potočný, s míčem ve vápně se dokázal otočit a jeho ráně chyběl jen kousek přesnosti.

Po přestávce začala hra vyznívat více ve prospěch hostů. Aktivitou v zakončení oplýval střídající Ladra a zejména jeho druhá šance zaváněla gólem, ale hlavička v 64. minutě postrádala pár centimetrů.

Poté musel proti střídajícímu Almásimu zasahovat i boleslavský gólman Halouska, ale závěrečná čtvrthodina se odbývala převážně na ostravské polovině hřiště. V 76. minutě byl blízko své čtvrté trefě v ligovém ročníku Škoda, avšak i jeho hlavička těsně minula bránu.

Tlak Boleslavi gradoval, do domácího vápna létal jeden centr za druhým, ale ostravská obrana v čele se spolehlivým Laštůvkou odolala. Baník doma od ledna neprohrál v nejvyšší soutěži 11. duel v řadě. Středočeši nevyhráli tři z posledních čtyř kol a venku v lize naplno nebodovali potřetí za sebou.

Domácí: 31. Fleišman

Hosté:

Domácí: Laštůvka (C) – J. Pokorný, Svozil, Lischka – Ndefe, Tetour (86. Jánoš), Kaloč, Potočný (59. Kuzmanović), Fleišman – de Azevedo (68. Sor), Jiří Klíma (59. Almási).

Hosté: Halouska – D. Douděra, Suchý, Karafiát, Jurásek – Dancák (46. Ladra), Matějovský (C) – Skalák (74. L. Mašek), D. Mašek (74. Fila), Ewerton – Milan Škoda.

Klíčové okamžiky západu:

Baník - Ml. Boleslav: Mašek se probíjel do gólové šance, ale Laštůvka stačil vyběhnout
Baník - Ml. Boleslav: Další neuvěřitelná šance ze signálu! Suchý patičkou střílel těsně vedle
Baník - Ml. Boleslav: Nebezpečný závar, Škoda ani Fila neprocpali míč na bránu
Baník - Ml. Boleslav: Karafiát si potáhl míč, skákavá rána netrefila bránu
Baník - Ml. Boleslav: Pokorný našel Almásiho, tvrdou hlavičku vytáhl Halouska!
Baník - Ml. Boleslav: Skalák skvělým obloučkem našel Ladru, který hlavičkoval těsně vedle!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video
Baník - Ml. Boleslav: Matějovský prodloužil na Ladru, tomu střela nesedla

Baník - Ml. Boleslav: Klíma se fantasticky proháčkoval zleva, Potočný pálil těsně vedle!

Baník - Ml. Boleslav: Potočný našel Lischku, Halouska šel do prázdna

Baník - Ml. Boleslav: Gól kola! Fleišman parádní bombou z voleje otevřel skóre, 1:0

Baník - Ml. Boleslav: Karafiát vyzkoušel Laštůvkovu pozornost

Baník - Ml. Boleslav: Ndefe zužitkoval velký závar, už ale byl v ofsajdu

Baník - Ml. Boleslav: Ewerton si seběhl z levé strany, tečovaná rána skončila vedle

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905