SESTŘIH: Hradec - Pardubice 2:0. Votroci ovládli východočeské derby

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

První východočeské derby ovládl Hradec Králové, který v mladoboleslavském azylu porazil Pardubice 2:0. První branku vstřelil Jan Král, v závěru vedení pojistil Daniel Vašulín, kterému už předtím jeden gól neuznal VAR.

Do premiérového východočeského derby v samostatné první lize vstoupili lépe Královéhradečtí. Ve 14. minutě Vlkanovovu hlavičku vytáhnul brankář Markovič na roh, po kterém Dvořák hlavou trefil po odrazu o zem břevno.

Přestože Pardubičtí se dostali z tlaku a vyrovnali hru, ve 36. minutě inkasovali. Po rohovém kopu a centru Vlkanovy se dostal k hlavičce volný Král a míč umístil přesně do horního rohu. Caduovi nedovolil rychlé vyrovnání obránce Donát včasným zákrokem na brankové čáře, na druhé straně aktivní Vlkanova z otočky vypálil nad břevno.

Domácí měli převahu i v úvodu druhého poločasu a v 59. minutě Vašulín prostřelil Markoviče, gól však byl po zásahu videorozhodčího odvolán kvůli ofsajdu. Neuznaná branka královéhradecký tým trochu přibrzdila, ale Pardubičtí si větší šance nevytvořili.

Vašulín se nakonec dočkal regulérní branky, když v 88. minutě pohotově tečoval míč po dalším Vlkanovově rohovém kopu. Nejlepší střelec "Votroků" v lize skóroval podruhé za sebou a celkově potřetí v ročníku.

V nastavení mohl aspoň snížit střídající Huf, ale brankář Fendrich jeho ránu vyrazil nad břevno. Hradec se současným pardubickým klubem od jeho založení v roce 2008 neprohrál ani v 11. soutěžním utkání.

Domácí: 36. J. Král, 88. Vašulín

Hosté:

Domácí: Fendrich – Donát, J. Král, F. Čech – Mejdr, Kodeš, J. Rada, F. Novotný – P. Dvořák (86. Kubala), Vašulín (90+3. Soukeník), Vlkanova (C) (90+1. Prekop).

Hosté: Markovič – Cadu, F. Čihák, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Tischler (60. D. Kostka), Solil, Červ (46. Beran), Chytil (76. Huf) – L. Matějka (69. P. Černý).

Domácí: Vízek, Harazim, Kateřiňák, Klíma, Kubala, Prekop, Soukeník

Hosté: Letáček, Beran, Černý, Huf, Šejvl, Kostka, Lupač

Domácí: F. Čech, Kodeš

Hosté: Toml

Ladislav Szikszay – Jan Váňa, Jan Hurych

Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav

Hradec Králové - Pardubice: Korekci výsledku mohla přinést rána Hufa, Fendrich však vyškrábl míč nad břevno
Hradec Králové - Pardubice: Je rozhodnuto! Proti této trefě Vašulína už sudí neměl žádných námitek, 2:0!

Hradec Králové - Pardubice: Tohle už zavánělo vyrovnáním! Střela Jeřábka šla jen těsně nad
Hradec Králové - Pardubice: Jeřábkova střela neměla velkou šanci na úspěch

Hradec Králové - Pardubice: Vašulín zvýšil na 2:0, gólovou radost mu však zhatil VAR
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Hradec Králové - Pardubice: Agilní Vlkanova spálil další tutovku, Markovič zasahovat nemusel
Hradec Králové - Pardubice: A mohlo být vyrovnáno! Pohromu pro domácí odvrátil Kodeš
Hradec Králové - Pardubice: Votroci jdou zaslouženě do vedení! Po rohu se hlavou trefil Král, 1:0

Hradec Králové - Pardubice: Za hosty to hlavou zkoušel Matějka, bránu ovšem netrefil

Hradce Králové - Pardubice: Po hlavičce Dvořáka zachránilo hosty břevno!
Hradec Králové - Pardubice: Vlkanova měl na hlavě první gól, Markovič byla ale proti!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905