SESTŘIH: Hradec - Jablonec 2:2. Hosté vyrovnali v deváté minutě nastavení

Autor: iSport.cz
5
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
PRVNÍ DOJEM: Vsetín by si měl pomoct přesilovkami. Naskočí do baráže Jágr?

Fotbalisté Jablonce až v deváté minutě nastavení zachránili v 10. kole první ligy remízu 2:2 na hřišti Hradce Králové. Hosté vedli po 13 minutách díky brance Miloše Kratochvíla, domácí však v azylu v Mladé Boleslavi otočili duel po gólech Pavla Dvořáka a Jana Krále. Bod vystřelil Severočechům v závěru střídající Tomáš Malínský v přesilovce poté, co byl v 70. minutě vyloučen Otto Urma. Jablonečtí tři kola po sobě nevyhráli a jsou v tabulce až na 11. místě. Nováček z Hradce drží osmou příčku.

Jablonec vstoupil do utkání bez elitních útočníků Doležala a Čvančary, který se zranil při čtvrteční porážce 0:1 v Evropské konferenční lize v Alkmaaru. „Votroci“ se zase museli obejít bez záložníka Kodeše, který se zranil při rozcvičování a musel jej nahradit Soukeník.

Hradec vstoupil do utkání aktivně a v úvodní desetiminutovce se dostali do nadějných šancí Vašulín a Mejdr, nezakončili však přesně. Ve 13. minutě naopak udeřil Jablonec. Po rychlém brejku našel Pleštil přesnou přihrávkou z levé strany Kratochvíla a ten svou první brankou v ligové sezoně otevřel skóre.

Hostům však vedení vydrželo jen šest minut. Vašulín se na pravé straně pokutového území zbavil Zeleného a jeho centr usměrnil za Hanušova záda Dvořák. Domácí mohli poté vývoj utkání i otočit, ale Soukeníkův pokus letěl nad a průnik Vlkanovy zneškodnil včasným zákrokem Kratochvíl.

Skóre se nezměnilo ani v závěru první půle, kdy se hnal do brejku Pilař, ale rozhodčí Hocek únik zastavil kvůli tomu, že jablonecký záložník zahrál při zpracování rukou. S tím nesouhlasil hostující trenér Rada, který dostal před odchodem do kabin za protesty žlutou kartu.

V 58. minutě Vašulín nevyužil zaváhání v soupeřově obraně a míč se po jeho střele jen otřel o brankovou konstrukci. V 62. minutě se už domácí dočkali obratu. Po přímém kopu Vlkanovy se brankář Hanuš srazil v pokutovém území s jedním ze svých spoluhráčů, míč mu vypadl ruky a Král jej dorazil do sítě. Platnost gólu posvětil navzdory protestům jabloneckých hráčů i verdikt videorozhodčího. Zraněného Hanuše pak vystřídal Hrubý.

Severočeši se okamžitě tlačili za vyrovnáním a hned z protiútoku byl blízko hlavičkující Nešpor, jenže těsně přestřelil. Zhruba 20 minut před koncem dostal Jablonec možnost hrát v početní výhodě, po druhé žluté kartě byl vyloučen Urma. Hradec se zpočátku úspěšně bránil a několikrát mohl udeřit z rychlých protiútoků.

V nervózním závěru nejprve nebyla Jablonci uznána šest minut před koncem branka Nešpora kvůli předchozímu faulu Abubakara a v 89. minutě zase hosté neúspěšně reklamovali pokutový kop po ruce Dvořáka. Rozhodčí Hocek sice nejprve penaltu nařídil, po zhlédnutí záznamu ji však odvolal.

Když už se zdálo, že Hradec získá všechny tři body, protlačil se po závaru v deváté minutě nastavení k míči střídající Malínský a nekompromisní ranou vyrovnal. Jablonec s „Votroky“ neprohrál v lize už 10 zápasů za sebou.

Domácí: 19. P. Dvořák, 62. J. Král

Hosté: 13. Kratochvíl, 90+9. Malínský

Domácí: Vízek – Donát, J. Král, Urma – Mejdr, J. Rada (73. Kateřiňák), Soukeník, F. Novotný – P. Dvořák (90+2. Harazim), Vlkanova (C) (90+6. Prekop) – Vašulín (73. Kubala).

Hosté: Hanuš (67. V. Hrubý) – Haitl (76. Smejkal), V. Kubista, Zelený, Surzyn – Považanec (C) (76. Ali-Abubakar) – Pleštil (85. Malínský), Houska, Kratochvíl, Pilař – Nešpor.

Domácí: Reichl, Harazim, Kateřiňák, Klíma, Kubala, Prekop

Hosté: Hrubý, Ali-Abubakar, Vaníček, Smejkal, Malínský, Hübschman

Domácí: Urma, Soukeník, Urma, Kateřiňák

Hosté: Surzyn, Nešpor, Pilař

Petr Hocek – Jan Paták, Marek Podaný

Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav

Hradec Králové - Jablonec: Fotbalová divočina! V deváté minutě nastavení trefil hostům bod Malínský

Hradec Králové - Jablonec: Emoce na hřišti! Po zásahu VAR sudí Hocek odvolal penaltu pro hosty!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Hradec Králové - Jablonec: Neuznaný gól Jablonce! Nešporově zásahu předcházel faul na brankáře!

Hradec Králové - Jablonec: Komplikace pro nováčka! Po druhé žluté pro Urmu bude dohrávat jen v deseti!

Hradec Králové - Jablonec: Je vyrovnáno! Nahrávku Vašulína usměrnil za Hanušova záda Dvořák, 1:1

Hradec Králové - Jablonec: Jablonec jde do vedení, krásnou akci zakončil gólem Kratochvíl, 0:1

Hradec Králové - Jablonec: Po rohu se v tutovce se ocitl Mejdr, na Hanuše si však nepřišel

Hradec Králové - Jablonec: Domácí mohli jít do vedení, Vašulín však mířil nad!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905