SESTŘIH: Zlín - Hradec 2:3. Nováček dál jede, dvakrát se trefil Vlkanova

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Svědík: Baník, nebo Polsko? Pozor, horká je ale pořád i plzeňská stopa!

Fotbalisté Zlína prohráli v 11. kole první ligy s Hradcem Králové 2:3. Hosty poslal do vedení už ve druhé minutě Pavel Dvořák, na vyrovnání domácího Davida Tkáče z 52. minuty rychle odpověděl Adam Vlkanova, který pak v poslední minutě přidal pojistku do prázdné branky. Gól střídajícího Youby Dramého na 2:3 ze třetí minuty nastavení už na výhře nováčka nejvyšší soutěže nic nezměnil.

Zlín v lize prohrál už popáté za sebou a v tabulce mu patří 12. místo. Hradec bodoval v pěti z posledních šesti kol, podruhé v sezoně nejvyšší soutěže zvítězil venku a poskočil na sedmou příčku.

Domácí vstoupili do utkání velmi nekoncentrovaně a brzy na to doplatili. Po druhém rohu Hradce po sobě nedokázala obrana „Ševců“ odkopnout míč do bezpečí a Dvořák snadno dopravil vyraženou střelu už po 100 sekundách do sítě.

Zlín se dostával do hry velmi pozvolna. Postupem času sice získal územní převahu, ale k vytvoření střelecké příležitosti mu chyběl moment překvapení. Domácí měli v úvodu jen několik závarů před Fendrichem a dva nepřesné střelecké pokusy Janetzkého a Čanturišviliho.

Zlínští pokračovali v dobývaní tvrze „Votroků“ i po přestávce, byli však už efektivnější. Na konci 52. minuty se přízemní střelou přes shluk těl prosadil devatenáctiletý Tkáč a svou třetí ligovou brankou vyrovnal.

SESTŘIH: Zlín - Hradec Králové 2:3. Výhru Votroků řídil dvěma góly Vlkanova

Jenže remízový stav vydržel pouze necelé tři minuty. Za hranicí šestnáctky napřáhl ke střele kapitán hostí Vlkanova, míč se od tyče odrazil do sítě a Hradec opět vedl. Hosté pak ještě více zpevnili obranu a ztížili Zlínu snahu o zvrat.

Domácím chyběl nápad, kterým by dobře organizovanou defenzivu soupeře překvapili. V 75. minutě byl ale blízko k vyrovnání Tkáč, který prováhal vhodný moment ke střelbě v dobré pozici a druhý gól v utkání nepřidal.

V 90. minutě se ve snaze o vyrovnání dostal do šestnáctky i domácí gólman Šiška, ale hosté jeho útočný „výlet“ potrestali sólem do prázdné branky, když se podruhé v zápase prosadil Vlkanova. Ve třetí minutě nastavení ještě snížil střídající Dramé, ale pátou domácí porážku Zlína v ligové sezoně už neodvrátil.

Domácí: 52. Tkáč, 90+3. Y. Dramé

Hosté: 2. P. Dvořák, 55. Vlkanova, 90. Vlkanova

Domácí: Šiška – Fantiš (89. Cedidla), Simerský, Procházka, Matejov (84. Reiter) – Fillo (67. Jawo), Vraštil, Janetzký (67. Y. Dramé), Tkáč (84. Hlinka), Čanturišvili – Poznar (C).

Hosté: Fendrich – F. Čech, Jakub Klíma, J. Král – Mejdr, Kodeš, Kateřiňák (73. J. Rada), F. Novotný – P. Dvořák (79. Kubala), Vašulín, Vlkanova (C) (90+3. Harazim).

Nejzajímavější momenty zápasu:

Zlína - Hradec Králové: Gólovou tečku za utkáním napsal domácí Dramé, 2:3!

Zlín - Hradec Králové: Rychlý kontr zakončil do prázdné brány Vlkanova, 1:3!

Zlín - Hradec Králové: Tkáč mohl srovnat, jenže vůbec nezakončil

Zlín - Hradec Králové: Strach o Jawa! Po nepříjemném pádu zůstal chvíli v bezvědomí
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Zlín - Hradec Králové: Hosté si berou náskok zpět, povedeným angličanem se prosadil Vlkanova, 1:2!

Zlín - Hradec Králové: Je srovnáno! Nenápadná střela Tkáče prošla až do sítě, 1:1!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905