SESTŘIH: Pardubice - Sparta 2:4. Dvakrát pálil Minčev, skóroval i Pešek

Autor: iSport.cz
10
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté pražské Sparty porazili v 11. kole první ligy Pardubice 4:2 a po třetím vítězství v nejvyšší soutěži za sebou se vrátili na druhé místo tabulky. Na vedoucí Plzeň ztrácejí Letenští čtyři body. Pardubice nevyhrály šest kol po sobě, v posledních čtyřech nebodovaly a zůstaly na 14. pozici.

Domácí: 55. Cadu, 87. Huf

Hosté: 20. Minčev, 26. Wiesner, 45+3. Minčev, 60. Pešek

Domácí: Boháč – Prosek, Šejvl (C), Toml, T. Čelůstka – Červ – D. Kostka (46. L. Matějka, 56. Lupač), Tischler, Solil (10. Vít, 75. Huf), Cadu – Chytil.

Hosté: Nita – Wiesner, Panák, O. Čelůstka, Hancko – Pešek (85. Vindheim), Sáček, Dočkal (C), Hložek (78. Karabec), Haraslín (68. Polidar) – Minčev (68. Pulkrab).

Domácí: Markovič, Halász, Černý, Matějka, Huf, Vít, Lupač

Hosté: Holec, Drchal, Pulkrab, Štetina, Polidar, Vindheim, Karabec

Domácí: Červ, Šejvl

Pechanec – Nádvorník, Vodrážka

Ďolíček, Praha-Vršovice

3537 diváků

Letenští rozhodli o vítězství v pražském Ďolíčku, kde Pardubice hrají domácí ligové zápasy, už v prvním poločase, kdy se dvakrát trefil Martin Minčev a jednou Tomáš Wiesner. Po přestávce snížil Cadu, třígólový náskok vrátil hostům Jakub Pešek a konečný výsledek stanovil střídající David Huf.

Od začátku utkání došlo na souboj bratrů Čelůstkových mezi pardubickým Tomášem a sparťanem Ondřejem. V základní sestavě Letenských se poprvé od 7. srpna po delším zranění objevil kapitán Dočkal.

Úvodních 10 minut rozkouskovala ošetření hráčů na obou stranách. Zraněného domácího záložníka Solila musel nahradit Vít. Letenští se do první šance dostali v 11. minutě, Sáčkovu střelu z vápna však gólman Boháč vyrazil.

Ve 20. minutě se už sparťané prosadili. Hložek na půlící čáře zachytil hlavičku pardubického obránce Proska a vyslal do úniku Minčeva, který střelou na vzdálenější tyč překonal vyběhnutého Boháče.

Za šest minut Pražané opět udeřili po spolupráci českých reprezentantů. Hložek přistrčil míč Peškovi a ten ho přihrál do šestnáctky nabíhajícímu Wiesnerovi, který dělovkou pod horní tyč nedal domácímu brankáři šanci. Wiesner, jenž vstřelil první gól v sezoně nejvyšší soutěže, v Ďolíčku proti Pardubicím skóroval i v dubnovém ligovém duelu. Také tehdy se Sparta v první půli dostala do vedení 2:0, nakonec však jen remizovala 2:2.

SESTŘIH: Pardubice - Sparta 2:4. Přestřelku opanoval Minčev dvěma góly a asistencí

Tentokrát ale svěřenci trenéra Vrby bodovou ztrátu nepřipustili. Ve 40. minutě Minčev po dalším samostatném úniku vypálil do boční sítě. V nastavení úvodního dějství se ve velké příležitosti po Panákově chybě ocitl Cadu, jenže z vápna vystřelil nad.

Vzápětí přišel trest. Sáčkův centr před branku se odrazil k Minčevovi a dvacetiletý bulharský útočník zakončil stejně jako u své první branky v zápase k pravé tyči. V české lize zaznamenal třetí trefu.

Pardubice snížily 10 minut po změně stran, když Caduova střela v pádu zpoza vápna zapadla přesně k tyči. Za pět minut hosté odpověděli. Minčev nacentroval na zadní tyč na Peška, který se hlavou do Boháčova protipohybu nemýlil. Pátou brankou v ligovém ročníku potvrdil pozici nejlepšího sparťanského střelce. Pražané mají s 29 góly nejlepší útok v lize.

Krátce poté mohl navýšit vedení Letenských Hložek, nastřelil však tyč. Poslední slovo měl Huf, který v 87. minutě po rohovém kopu zkorigoval stav. Sparta neprohrála s Pardubicemi ani třetí ligový duel a ideálně se naladila na čtvrteční domácí zápas skupiny Evropské ligy s Lyonem.

Vrba po Pardubicích: Hráli jsme vlastně doma. Minčev konečně využil schopností

Klíčové momenty utkání

Pardubice - Sparta: Karabcovu ránu Polidar tečoval těsně mimo tři tyče

Pardubice - Sparta: Huf docpal Čelůstkův roh do sítě

Pardubice - Sparta: Peškův centr našel Hancka, který hlavičkoval nad bránu

Pardubice - Sparta: Pešek nádherně vyslal Hložka do úniku na bránu, ale ten trefil tyč!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Pardubice - Sparta: Hostující fanoušci skandují “jude Slavie”

Pardubice - Sparta: Lupač se probíjel do tutovky, ale pak vyjel na sudího, který přerušil akci

Pardubice - Sparta: Minčev skvěle našel Peška na zadní tyči, 1:4!

Pardubice - Sparta: Cadu netradičním zakončením v pádu snížil na 1:3!

Pardubice - Sparta: Minčev přidává třetí zásah! Haraslínova patička nastartovala akci

Pardubice - Sparta: Panákova ztráta, Cadu vyčkával na ránu, ale přestřelil!

Pardubice - Sparta: Minčev šel sám na Boháče, trefil boční síť!

Pardubice - Sparta: Wiesner parádní bombou pod víko zvýšil na 2:0 pro hosty!

Pardubice - Sparta: Hložek vyhledal Minčeva, který prostřelil Boháče! 0:1

Pardubice - Sparta: Haraslín nachystal Sáčkovi bombu z vápna

Pardubice - Sparta: Hložek se probíjel v roji protihráčů, Haraslínova střela zamířila mimo

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905