SESTŘIH: Pardubice - Zlín 0:0. Čekání na výhru trvá, Cadu nedal penaltu

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Pardubic remizovali v zápase 12. kola v Ďolíčku se Zlínem 0:0. Oba týmy tak prodloužily své čekání na tříbodový zisk. Domácí na sedm zápasů, hosté na šest. Rozhodnout o výhře Východočechů mohl Cadu, ale Matej Rakovan mu chytil v 53. minutě penaltu.

Domácí: Boháč – D. Kostka, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C), Tischler (38. Červ) – Chytil, S. Šimek (67. Beran), Cadu (86. Lee) – P. Černý (67. Huf).

Hosté: Rakovan – Fantiš (78. Cedidla), Procházka, Vraštil, Matejov – Fillo (88. Tkáč), Hlinka (88. Janetzký), Conde, R. Hrubý (63. Y. Dramé), Čanturišvili (78. Reiter) – Poznar (C).

582 diváků

Utkání začali lépe hosté, které byli aktivnější a hlavně si vypracovali dvě velké gólové příležitosti. Jenže ve 25. minutě po Vraštilově centru z pravé strany nečekaně skončil míč na tyči a dorážející Fantiš trefil hlavou pouze břevno.

S přibývajícím časem ale převzali v Ďolíčku iniciativu Pardubičtí a především Černý se dostal do několika slibných akcí. Po půlhodině hlavičkoval po náběhu mimo, krátce před poločasem převzal dlouhý pas v pokutovém území, ale brankář Rakovan vyběhnutím jeho šanci zmařil.

Ještě více se vyznamenal zlínský gólman v 54. minutě, kdy byla nařízena penalta za faul Matejova na pronikajícího Chytila. Zodpovědnost na sebe vzal Brazilec Cadu, ale jeho slabý přízemní pokus Rakovan bez problémů zneškodnil.

Východočeské ofenzivní trápení neproměněný pokutový kop jen podtrhnul. Byla to totiž do té chvíle vůbec první střela, kterou dokázal domácí tým poslat mezi tyče. Východočechům se nepodařilo uspět ani v 75. minutě, kdy se protáhl šestnáctkou Cadu a odražený míč Beran už namířil správně, ale obránci ho znovu srazili na roh.

Hosté se dostávali před branku soupeře už jen výjimečně, ale Poznar mohl naložit se svojí možností v 83. minutě lépe. Jeho spoluhráč Dramé sice dokázal v nastavení míč do sítě dostat, ale sudí gól kvůli ofsajdu neuznali. Pardubické mužstvo ani ve třetím prvoligovém souboji se Zlínem neprohrálo a neinkasovalo.

Klíčové momenty utkání

Pardubice - Zlín: Penalty se dožadoval také Cadu, Ginzel ji však nenařídil

Pardubice - Zlín: Chytil v další šanci, hlavou ale vysoko přestřelil

Pardubice - Zlín: Chytil si zahrál na Messiho, k dokonalosti mu scházel už jen gól

Pardubice - Zlín: Cadu penaltu nezvládl, v bitvě nervů vítězem Rakovan!

Pardubice - Zlín: Penalta pro domácí! Chytil se prodral před Matejova a ten fauloval
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Pardubice - Zlín: Slibnému kontru domácích vystavil stopku Vraštil

Pardubice - Zlín: Hlavičku Jeřábka vytáhl pozorný Rakovan

Pardubice - Zlín: Za Boháčem zvonila hned dvakrát tyčka, Fantiš selhal v tutovce

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905