SESTŘIH: Olomouc - Hradec 2:2. Sigma přišla o náskok, srovnali Rada a Vlkanova

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Fotbalisté Olomouce v 15. kole první ligy doma s nováčkem Hradcem Králové ztratili dvoubrankové vedení a remizovali 2:2. Hanáci sice v nejvyšší soutěži prolomili sérii 425 minut bez vstřelené branky, ale nezvítězili popáté za sebou. Ve 28. minutě otevřel skóre Antonín Růsek a těsně po změně stran přidal druhý gól Radim Breite. Poté ale střídající Jakub Rada snížil z penalty a Adam Vlkanova vyrovnal. Východočeši protáhli čekání na výhru na tři kola a v neúplné tabulce zůstali šestí, Sigma je na osmém místě.

Opatrný začátek přinesl první náznak šance až v 18. minutě, kdy po rohovém kopu zakončoval hostující Král jen do rukavic brankáře Macíka. O pět minut později poprvé zahrozila také Sigma a po Zmrzlého centru hlavičkoval těsně nad Růsek.

Stejný hráč se dostal k zakončení hlavou také ve 28. minutě a tentokrát už po Zahradníčkově centru z přímého kopu poslal Olomouc do vedení. Růsek se v ligové sezoně trefil potřetí.

Hradec mohl hned vzápětí snížit, Vlkanovův přízemní centr k překvapení domácího brankáře zamířil přímo do branky a slovenský brankář musel předvést pohotový zákrok.

Domácím výborně vyšel vstup do druhého poločasu a po necelé minutě odskočili Hradci na rozdíl dvou branek. Po další Zahradníčkově přihrávce postupoval z pravé strany do šestnáctky Breite a prostřelil brankáře Fendricha. Zaskakující kapitán Hanáků si připsal premiérový ligový gól v ročníku.

Hezkou individuální akci po odehrané hodině předvedl Vlkanova a olomoučtí hráči ho zastavili jen za cenu faulu v pokutovém území. K nařízené penaltě se postavil Rada a střelou k pravé tyči ji bezpečně proměnil.

Hradečtí poté sice převzali iniciativu a Macík musel zasahovat proti pokusu Vašulína. Šanci skórovat ale měl také domácí Sedlák, jehož střela z voleje jen těsně přelétla břevno Fendrichovy branky. Hosté dokázali srovnat čtvrt hodiny před koncem po centru z pravé strany a propadlém míči na zadní tyči, kde se nejlépe zorientoval Vlkanova a zblízka propálil Macíka.

V samostatném úniku 10 minut před koncem hry mohl Sigmě vrátit vedení Zahradníček, jenže v rozhodující chvíli si míč ukopl a nedokázal zakončit. Na straně hostů po rohovém kopu zamířil hlavou těsně vedle Král. Olomouc tak počtvrté za sebou v lize s Hradcem neprohrála, doma však „Votroky“ porazila v jediném z posledních pěti duelů.

Domácí: 28. Růsek, 47. Breite

Hosté: 64. J. Rada, 76. Vlkanova

Domácí: Macík – Látal, Greššák, Vepřek, Zmrzlý – Breite (C), P. González (83. Hadaš) – Zahradníček (83. Šíp), Zifčák (89. Jakub Matoušek), J. Sedlák – Růsek (72. Daněk).

Hosté: Fendrich – Jakub Klíma, J. Král, F. Čech (61. Vašulín) – Mejdr, Kodeš, Urma, F. Novotný (46. J. Rada) – P. Dvořák (90+3. Soukeník), Prekop (90. Leibl), Vlkanova (C).

Klíčové okamžiky zápasu:

Olomouc - Hradec Králové: Prekop se parádně protáhl mezi třemi soupeři, Vašulín nezužitkoval
Olomouc - Hradec Králové: Domácí šli do přečíslení 3 na 1, ale Daněk zpackal přihrávku
Olomouc - Hradec Králové: Zahradníček mířil sám na bránu! Ale Fendricha nepřekonal
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video
Olomouc - Hradec Králové: Srovnáno! Dvořákův centr propadl až k Vlkanovovi, 2:2
Olomouc - Hradec Králové: Sedlákova efektní rána málem zapadla až za Fendricha!
Olomouc - Hradec Králové: Vašulín se probil ke střele a protáhl Macíka
Olomouc - Hradec Králové: Rada s přehledem proměnil penaltu a dal Votrokům šanci! 2:1
Olomouc - Hradec Králové: Vlkanova se fenomenálně proháčkoval ve vápně až k penaltě!
Olomouc - Hradec Králové: Zifčák v tutovce! Ale už odmáván ofsajd
Olomouc - Hradec Králové: Zahradníček skvěle prostrčil míč na Breiteho, 2:0!
Olomouc - Hradec Králové: Vlkanovova střela spustila velký závar ve vápně Sigmy
Olomouc - Hradec Králové: Růsek zužitkoval parádní Zahradníčkův centr, 1:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905