SESTŘIH: Plzeň - Bohemians 6:0. Domácí smršť, favorit dotáhl Slavii

2
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Plzně v 16. kole první ligy doma deklasovali 6:0 Bohemians 1905 a v nejvyšší soutěži zvítězili po třech zápasech. Už v úvodním poločase se trefili Luděk Pernica, Jan Kopic a Jhon Mosquera, po změně stran dokonali debakl "Klokanů" Pavel Bucha s Janem Sýkorou a střídajícím Joelem Kayambou.

Viktoria poskočila na druhé místo neúplné tabulky o skóre za Slavii, která má k dobru nedělní utkání s posledními Teplicemi. Plzeň v lize dosáhla nejvyšší výhry od loňského prosince, kdy rozdrtila Teplice 7:0. Pražané venku popáté za sebou nebodovali a jsou dvanáctí. Bohemians vyrovnali nejvyšší porážku v samostatné nejvyšší soutěži, 0:6 už podlehli v Drnovicích v roce 1997.

Do domácí branky se po zápasové absenci způsobené zraněním vrátil Staněk, který první zákrok předvedl ve druhé minutě. Reprezentační gólman nadvakrát zlikvidoval Květův dalekonosný přímý kop.

V 10. minutě otevřeli skóre Plzeňští. Po zaváhání obrany Bohemians nacentroval Čermák do šestnáctky a Pernica umístil hlavičku k tyči. Stoper Viktorie premiérovým gólem v ligové sezoně oslavil návrat do sestavy po dvouzápasovém disciplinárním trestu za vyloučení na Slavii.

SESTŘIH: Plzeň - Bohemians 6:0. Klokany zničilo šest různých střelců

Za 20 minut Západočeši z podobné akce zvýšili. Brankář Bačkovský sice vyrazil střelu Mosquery, který ale vzápětí nacentroval na zadní tyč, kde volný Kopic hlavou nezaváhal. Ve 37. minutě Bucha nákopem z vlastní poloviny vyslal do úniku Mosqueru a ten z hranice šestnáctky chladnokrevně přehodil vyběhnutého Bačkovského. Kolumbijský záložník se trefil proti bývalému týmu a v ligovém ročníku si polepšil na pět gólů.

Bohemians vstoupili do druhé půle aktivně a vytvořili si zajímavou možnost, ale Puškáč hlavou minul. Na druhé straně postupoval sám na branku Kopic, ale nechal se vytlačit Köstlem a vystřelil vedle.

Mezi 62. a 64. minutou vstřelili domácí další dva góly. Nejprve si Bucha tečovanou střelou zpoza vápna připsal první ligovou branku v sezoně a poté se po Šulcově přiťuknutí ve vápně trefil také Sýkora.

V 79. minutě Plzeňští uzavřeli skóre po umístěné ráně střídajícího Kayamby. Západočeši v nejvyšší soutěži porazili Bohemians popáté za sebou a doma s "Klokany" drží neporazitelnost od října 1996.

Domácí: 10. Pernica, 31. J. Kopic, 36. Mosquera, 62. Bucha, 64. J. Sýkora, 79. Kayamba

Hosté:

Domácí: Staněk – M. Havel (71. Kaša), Pernica, Hejda (C), J. Sýkora – Bucha (82. Káčer), Kalvach – J. Kopic, Al. Čermák (60. P. Šulc), Mosquera (60. Kayamba) – Beauguel (60. Chorý).

Hosté: Bačkovský – Bartek, Köstl, Jindřišek (C), J. Kovařík (60. Vala) – M. Dostál, Ljovin, Květ (88. Ugwu), V. Novák (75. Vacek) – Keita (46. Koubek), Puškáč (60. Necid).

Plzeň - Bohemians: Květ z přímáku poškádlil Staňka

Plzeň - Bohemians: Kayamba udělal z Dostála kužel a střelou na zadní překonal Bačkovského, 6:0

Plzeň - Bohemians: Střídající Kayamba po zemi mířil vedle

Plzeň - Bohemians: Šulc obalamutil dva obránce a předložil gólový pas Sýkorovi, 5:0

Plzeň - Bohemians: Bucha otřel střelu o Ljovinova záda a zaskočil Bačkovského, 4:0

Plzeň - Bohemians: Rychlý kontr zakončil Kopic střelou do boční sítě

Plzeň - Bohemians: Mosquera předvedl lob z Poborského dílny! 3:0

Plzeň - Bohemians: Úplně volný Kopic se mohl Bačkovského zeptat, kam to chce. 2:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905