SESTŘIH: Pardubice - Olomouc 1:5. Hanáci si zastříleli v Ďolíčku

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Olomouce si v 16. kole FORTUNA:LIGY připsali jasné vítězství v Ďolíčku nad Pardubicemi 5:1 a v neúplné tabulce se posunuli na šesté místo do elitní skupiny o titul. O výhře Hanáků rozhodlo pět různých střelců, když postupně skórovali Antonín Růsek, Ondřej Zmrzlý, Florent Poulolo, Pablo González a Radek Látal, za domácí se prosadil Emil Tischler.

Skóre ve 13. minutě otevřel hostující Antonín Růsek, za domácí chvíli nato srovnal Emil Tischler. Ještě v prvním poločase šli Hanáci znovu do vedení po gólu Ondřeje Zmrzlého. Po přestávce se prosadili Florent Poulolo, Pablo González a střídající Radek Látal. Pardubicím chyběl ze zdravotních důvodů, nikoli však kvůli koronaviru, trenér Jiří Krejčí, který je kvůli chybějící licenci veden jako asistent.

Zkraje šesté minuty vytáhl olomoucký brankář Macík na roh hlavičku Černého. Naopak Sigma, která v úterním osmifinále poháru zvítězila v Českých Budějovicích na penalty, z první příležitosti nezaváhala. Čelůstka ve 13. minutě nezpracoval Boháčův výhoz, González nahrál Růskovi, který se zbavil Čiháka a překonal pardubického gólmana. Zaznamenal čtvrtý gól v ligové sezoně.

SESTŘIH: Pardubice – Olomouc 1:5. Pardubice remízu neudržely, za Sigmu pálilo 5 střelců

Pardubice odpověděly za tři minuty. Cadu se z levé strany dostal až do vápna a nahrál Tischlerovi, který zamířil přesně k tyči z hranice malého vápna. Záložník Východočechů čtvrtou brankou v ročníku nejvyšší soutěže potvrdil pozici nejlepšího střelce týmu.

Poté se Macík opět blýskl, když mimo tři tyče vytěsnil Tischlerovu hlavičku. V 23. minutě si Olomouc vzala vedení zpět. Daněk ve vápně přistrčil míč Zmrzlému a hostující záložník prostřelil Boháče. Po půlhodině hry se ve vápně srazili hlavami Čihák s Greššákem a pro oba duel předčasně skončil.

Hanáci zvýšili necelé čtyři minuty po změně stran. Poulolo vybojoval v souboji s Černým míč, všiml si špatného postavení Boháče a dalekonosnou ranou k tyči přidal třetí branku Sigmy. Čtyřiadvacetiletý Francouz zaznamenal stejně jako Zmrzlý druhý gól v ligové sezoně.

Radost olomouckých fotbalistů z branky v utkání proti Pardubicím

V 68. minutě Daněk nacentroval před branku na Gonzáleze a španělský záložník se zapsal mezi střelce počtvrté v ročníku nejvyšší soutěže. O 10 minut později stanovil Látal krátce po svém střídání konečné skóre, když stál na konci olomouckého brejku. V ligové sezoně se radoval z premiérové trefy.

Pardubice doma v lize nevyhrály pošesté za sebou a v posledních dvou zápasech tam dostaly pokaždé pět branek. S 35 inkasovanými góly mají nejhorší obranu v soutěži. Olomouc, která zvítězila venku v lize po šesti utkáních, porazila Východočechy i podruhé v sezoně nejvyšší soutěže, první vzájemný duel vyhrála doma 3:2.

Domácí: 16. Tischler

Hosté: 13. Růsek, 23. Zmrzlý, 49. Poulolo, 68. P. González, 79. Látal

Domácí: Boháč – Halász, F. Čihák (36. Lupač), Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C), Červ (84. S. Šimek) – Tischler, Beran (46. L. Matějka), Cadu – P. Černý (73. Huf).

Hosté: Macík – Zahradníček, Poulolo, R. Hubník (C), Vepřek (76. Látal) – Greššák (36. J. Sedlák), Breite – Daněk (76. Uriča), P. González (76. Spáčil), Zmrzlý – Růsek (87. Jakub Matoušek).

Pardubice – Olomouc: Pablo Gonzalez zvyšil vedení Sigmy již na 1:4

Pardubice – Olomouc: Dvoubrankové vedení Sigmy díky fotbalové parádě Florenta Poulola

Pardubice – Olomouc: Emil Tischler znovu v šanci, proti perfektně zasáhl Matúš Macík

Pardubice – Olomouc: Nepříjemný střet Greššáka a Čiháka, oba nemohli ve hře pokračovat

Pardubice – Olomouc: Gólem Ondřeje Zmrzlého si Sigma vzala vedení zpět. Stav utkání 1:2

Pardubice – Olomouc: Vyrovnání Pardubic na 1:1 zajistil nejlepší střelec týmu Emil Tischler

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905