SESTŘIH: Slavia - Teplice 3:0. Pohodlná výhra mistra, pálil i Ousou

Autor: iSport.cz
1
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté pražské Slavie zvítězili v 16. kole nad Teplicemi 3:0 a v čele tabulky si udržují tříbodový náskok. Obhájce titulu rozhodl utkání s posledním celkem soutěže už v úvodním dějství, kdy se trefili Nicolae Stanciu a Jan Kuchta. V 59. minutě byl vyloučen hostující Lukáš Mareček a šest minut před koncem využil přesilovku Švéd Aiham Ousou.

Slavia vyhrála podesáté z posledních 11 vzájemných ligových duelů. Pražané v nejvyšší soutěži zvítězili popáté za sebou a pokaždé bez inkasované branky. Naopak Teplice prohrály i sedmý ligový zápas pod trenérem Jiřím Jarošíkem a zůstávají poslední.

Pražané nastoupili s třemi změnami v základní sestavě oproti čtvrteční remíze 2:2 s Feyenoordem Rotterdam v Evropské konferenční lize. V srpnu 2013 utrpěla Slavia doma s Teplicemi nejvyšší debakl v samostatné ligové historii (0:7), tentokrát ale vstupovala do utkání, které po zpřísnění vládních opatření proti koronaviru smělo sledovat maximálně tisíc diváků, v roli obrovského favorita.

Domácí od začátku pevně drželi otěže zápasu. V páté minutě postupoval sám na branku Kuchta, udělal však příliš dlouhou kličku Grigarovi a teplický gólman stihl zasáhnout. Po necelé čtvrthodině hry si oba hráči souboj zopakovali a znovu hned nadvakrát uspěl hostující brankář.

SESTŘIH: Slavia - Teplice 3:0. Pohodlná výhra šampiona, soupeře k ničemu nepustil

V 16. minutě už favorit vedl. Stanciu z přímého kopu kousek za vápnem překvapil Grigara a zakroutil míč k bližší tyči. Rumunský záložník zaznamenal druhý gól v ligové sezoně.

Pražané pak trochu ubrali na tempu a zvýšili až tři minuty před pauzou. Na Masopustův centr z pravé strany si naskočil Kuchta a hlavičkou vysokým obloukem dostal míč přes překvapeného Grigara do sítě. Reprezentační útočník skóroval poosmé v ligové ročníku a ztrácí už jen jednu branku na lídra střelecké tabulky Beauguela z Plzně.

V 58. minutě Mareček ostrým zákrokem trefil domácího Olayinku. Sudí Machálek mu nejprve udělil žlutou kartu, po zásahu videorozhodčího a přezkoumání situace u monitoru ale verdikt přehodnotil a teplického středopolaře vyloučil.

Ousou v 73. minutě v obrovské šanci trefil jen Grigara a z následné dorážky z několika kroků napálil střídající Lingr jen brankovou konstrukci. Chvíli nato Plavšičovu střelu za již překonaným gólmanem odvrátil jeden z obránců.

V 84. minutě už slávisté přidali třetí gól. Na Plavšičův centr si naběhl Ousou a dal svou první branku po letním příchodu do Edenu. Pak ještě Krmenčíka vychytal Grigar, ale Pražany to mrzet nemuselo. Od srpna 2018 doma v lize bodovali už v 58 zápasech po sobě.

Domácí: 16. Stanciu, 42. Kuchta, 84. Ousou

Hosté:

Domácí: Mandous – Masopust, Ousou, Kačaraba (62. Plavšić), Oscar – Holeš, Hromada (75. Madsen) – Schranz (56. Lingr), Stanciu (C), Olayinka (62. Krmenčík) – Kuchta (75. Samek).

Hosté: Grigar (C) – Vondrášek, Knapík, Chaloupek, Shejbal – Jukl, Kodad (64. Fortelný), Mareček, Krunert – Jan Rezek (46. Černý), J. Mareš (64. Trubač).

Domácí: Kolář, Krmenčík, Lingr, Madsen, Plavšić, Samek, Traoré

Hosté: Čtvrtečka, Chlumecký, Ledecký, Hyčka, Trubač, Fortelný, Černý

Domácí: Kačaraba

Hosté: Jan Rezek, Shejbal, Mareček (č), Fortelný

Machálek – Nádvorník, Mokrusch

Eden Aréna, Praha-Vršovice

Slavia - Teplice: Ousou elegantně poslal Plavšičův měkký centr do sítě, 3:0!

Slavia - Teplice: Lingrova pobídka pro Plavšiče! Ale Vondrášek vykopl z brankové čáry
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slavia - Teplice: Stanciův obstřel málem směřoval do šibenice

Slavia - Teplice: Neskutečný závar před Grigarem! Skvěle vychytal Ousoua, Lingr trefil tyč

Slavia - Teplice: Lingr si seběhl z pravé strany, Stanciu zpoza vápna pálil nad bránu

Slavia - Teplice: Mareček trefil Olayinku kolíky a prohnul mu koleno, po zásahu VAR červená!

Slavia - Teplice: Holeš mohl vysunout Kuchtu, ale zakončoval sám do Grigarovy náruče

Slavia - Teplice: Fantastická Kuchtova hlavička zapadla až za Grigara, 2:0!

Slavia - Teplice: Stanciova standardka skončila o metr vedle brány

Slavia - Teplice: Stanciu mazaným trestňákem překonal Grigara, 1:0!

Slavia - Teplice: Masopust našel průnikovkou Kuchtu, zase skvělý Grigar

Slavia - Teplice: Grigar výborným zákrokem zastavil Hromadův průnik

Slavia - Teplice: Kuchta už obešel Grigara, ale brankář se stačil vrátit a zasáhl!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905