SESTŘIH: Karviná - Sparta 1:2. Body pro favorita, znovu pomohl Pulkrab

15
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Sparty zvítězili v 17. kole první ligy v Karviné 2:1 a posunuli se na druhé místo neúplné tabulky o bod před Plzeň a o dva za vedoucí Slavii. Oba rivalové však mají o zápas méně. Slezané v nejvyšší soutěži nevyhráli 18 utkání po sobě a jako jediní v této ligové sezoně ještě naplno nebodovali.

Domácí: 78. Siňavskij

Hosté: 60. Pulkrab, 76. Haraslín

Domácí: Bolek – Křapka, Santos, Šindelář, Šehić – Mangabeira (20. Stropek), Qose – Čmelík (65. Siňavskij), Papadopulos (C) (83. Nešický), Bartošák (83. Mikuš) – Durosinmi (46. Svoboda).

Hosté: Holec – Wiesner, Panák, Ladislav Krejčí ml., Hancko – Moberg Karlsson (64. Dočkal), Pavelka (C), Sáček, Karabec (52. Pulkrab), Haraslín (88. Ladislav Krejčí st.) – Hložek.

1000 diváků

Všechny branky padly ve druhém poločase. Hosty poslal do vedení střídající Matěj Pulkrab, na jehož trefu navázal Lukáš Haraslín. Za domácí se prosadil další příchozí hráč z lavičky Vlasij Sinjavskij.

V prvním poločase, který rozkouskovalo časté ošetřování karvinských hráčů, si vytvořila šance pouze Sparta, jenže ani jednu z nich neproměnila. V sedmé minutě Hložek přízemní střelu zpoza šestnáctky umístil vedle. V 21. minutě sparťan Karlsson trefil břevno. Poté obránce Hancko zakončil ve vápně v pádu nad a v závěru úvodního dějství skončila střela slovenského reprezentanta na horní tyči.

Po změně stran domácí obránce Šehič vypálil z dálky nad, gólman Karviné Bolek si zase poradil s Karlssonovu střelou, ale po hodině hry už inkasoval. Hložek prodloužil míč na před branku, Bolek nepochopitelně přestal hrát, ohlédl se za spoluhráči a Pulkrab ho překonal.

SESTŘIH: Karviná - Sparta 1:2. Letenské nastartovala Bolkova šílená minela

Vzápětí málem s odpovědí přispěchal domácí kapitán Papadopulos, jenže do jeho rány se včas vložil bývalý hráč Karviné Panák. Sparťanský stoper o chvíli později hlavičkoval po rohovém kopu do tyče.

V 76. minutě letenský celek zvýšil náskok, na konci povedené kombinace na jeden dotek po Pulkrabově přiťuknutí stál zakončující Haraslín. O necelé dvě minuty později Karviná snížila, když Sinjavskij přehodil vyběhnutého brankáře Holce. Na opačné straně Wiesner vystřelil těsně vedle.

Pražané vyhráli venku v lize po dvou zápasech, v sezoně nejvyšší soutěže tam ale získali jen 14 z celkových 39 bodů. Sparta porazila Karvinou v lize pošesté za sebou. Na jejím hřišti neprohrála ani v jednom z šesti duelů nejvyšší soutěže.

Karviná - Sparta: Hancko v pádu zakončil nad

Karviná - Sparta: Haraslínovu dělovku výtečně vyhlavičkoval Santos!

Karviná - Sparta: Míč skončil na ruce Haraslína, penalta z toho nebyla

Karviná - Sparta: Karlssonův nezbedný centr orazítkoval břevno!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905