SESTŘIH: Olomouc - Slavia 0:1. Rozhodl Kuchta, Stanciu nedal penaltu

76
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté pražské Slavie vyhráli v 17. kole první ligy v Olomouci 1:0. Jedinou branku vstřelil v 56. minutě Jan Kuchta, jeho spoluhráč Nicolae Stanciu krátce předtím neproměnil penaltu. Obhájci titulu v nejvyšší soutěži zvítězili pošesté za sebou, neinkasovali už 615 minut a neúplnou tabulku vedou o pět bodů před Spartou. Naopak Hanáci prohráli po třech kolech a jsou devátí.

Domácí:

Hosté: 56. Kuchta

Domácí: Macík – R. Hubník (C), Poulolo, Vepřek – Zahradníček (90+1. Uriča), Greššák (73. Šíp), Breite (83. Jemelka), Spáčil (90+1. J. Sedlák), Zmrzlý – P. González – Daněk (73. Jakub Matoušek).

Hosté: Mandous – Masopust (87. Plavšić), Ousou, Kačaraba, Oscar – Holeš – Lingr (31. Schranz), Stanciu (C), Hromada (79. Madsen), Olayinka – Kuchta (79. Krmenčík).

1000 diváků

Sigma nastoupila bez zraněných klasických útočníků, jejichž roli suplovali na hrotu záložníci Daněk s Gonzálezem a už ve třetí minutě musel po tvrdém centru Masopust včasným odkopem řešit rýsující se nebezpečí.

Slavia si sice vytvořila v dalším průběhu mírnou převahu, ale její nakopávané míče olomoucká obrana bez větších potíží sbírala a zakládala po nich brejkové situace. Potlesk si vysloužil ve 24. minutě González za pohotovou střelu z hranice šestnáctky těsně nad.

O tři minuty později hlavičkoval zblízka Kuchta o kousek nad, největší šanci mistra měl v závěru Olayinka, jehož povedeným pasem našel Kuchta, ale nigerijský útočník sám před Macíkem střílel vedle.

Krátce po změně stran se proháčkoval do olomoucké šestnáctky Stanciu, jehož fauloval Hubník. Rumunský reprezentant ale poslal pokutový kop, který posvětil i videorozhodčí, "panenkovským" dloubákem do břevna.

SESTŘIH: Olomouc - Slavia 0:1. Rozhodl sporný gól, Stanciu nedal penaltu

Slavia se prosadila o pár minut později, kdy se zblízka prosadil Kuchta, ale i zde řešilo video možnou hru rukou přihrávajícího Masopusta. Sudí Zelinka nicméně gól uznal.

Hosté tak potvrdili herní dominanci ve druhém poločase, kterou občas narušily útočné výpady domácích. S přibývajícím časem se Sigma snažila vyprodukovat výraznější tlak, nevytvořila si ale žádnou střeleckou příležitost. Olomouc tak nad Slavií v lize nevyhrála pojedenácté za sebou.

Klíčové momenty utkání

Olomouc - Slavia: Trefil se Kuchta, gólu ale předcházela sporná Masopustova přihrávka ramenem, 0:1

Olomouc - Slavia: Stanciu z penalty dloubl balon do břevna!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Olomouc - Slavia: Hubník došlápl Stancia, penalta!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905