SESTŘIH: Boleslav - Pardubice 2:3. Šílený úvod a domácí ztráta favorita

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Fotbalisté Pardubic v 17. kole první ligy překvapivě zvítězili v Mladé Boleslavi 3:2. Už v úvodních 18 minutách se za hosty trefili dvakrát Mojmír Chytil a jednou Cadu, další Brazilec Ewerton krátce po změně stran snížil a poslední slovo měl v druhé minutě nastavení střídající Daniel Fila.

Východočeši venku v nejvyšší soutěži podruhé za sebou vyhráli a Boleslav v lize na čtvrtý pokus poprvé porazili. V tabulce jsou nadále čtrnáctí. Domácí nebodovali po dvou vítězstvích a nevyužili šanci poskočit do elitní šestky. Zůstali na sedmém místě.

Pardubičtí hned z první větší šance v osmé minutě otevřeli skóre. Po zmatcích v domácí obraně propadl míč ke Caduovi a brazilský záložník překonal Šedu. Mladoboleslavský brankář hned za dvě minuty inkasoval podruhé, když ho křížnou střelou o tyč překonal Chytil.

Ten v 18. minutě obešel několik protihráčů a přízemní ranou zvýšil už na 3:0. Dvaadvacetiletý útočník, který v Pardubicích hostuje z Olomouce, poprvé v jednom ligovém utkání vstřelil dva góly. V aktuální sezoně nejvyšší soutěže si polepšil na čtyři branky.

Středočeši se postupně dostávali víc a víc do hry. Ve 33. minutě Ewerton v dobré pozici nepřekonal Letáčka a hostujícího gólmana pak krátce před pauzou zachránilo břevno po Suchého hlavičce. Na druhé straně Cadu zamířil těsně vedle a v nastavení Letáček zblízka výborně vychytal Suchého.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Pardubice 2:3. Hrůzostrašný vstup do zápasu už domácí napravit nestihli

Mladoboleslavští vstoupili aktivně i do druhého poločasu. V 56. minutě Douděra z pravé strany ideálně našel v šestnáctce Ewertona a ten zblízka snížil. Brazilský křídelník se prosadil proti svému bývalému klubu a šestou trefou v ligovém ročníku dotáhl Škodu v týmové tabulce střelců.

Ewerton o chvíli později z přímého kopu o kousek minul branku. Domácí pokračovali v náporu a dvě dobré šance si vytvořil střídající Lukáš Mašek, Pardubice však znovu podržel brankář Letáček.

Další mladoboleslavský náhradník Fila v druhé minutě nastavení přece jenom snížil po přiťuknutí Suchého, ale víc už Středočeši nestihli a doma zaváhali po třech ligových výhrách za sebou.

Domácí: 56. Ewerton, 90+2. Fila

Hosté: 8. Cadu, 10. Chytil, 18. Chytil

Domácí: Šeda – D. Douděra, Karafiát, Suchý, Preisler (82. Fila) – Matějovský (C), Smrž – Ladra (46. Jurásek), Hlavatý (37. V. Kadlec, 82. L. Mašek), Ewerton – Milan Škoda.

Hosté: Letáček – D. Kostka, Jeřábek (C), Toml, T. Čelůstka – Chytil, Tischler, F. Čihák, Cadu (90+1. Lupač) – P. Černý (66. Červ), Huf (55. L. Matějka).

Klíčové momenty utkání

Mladá Boleslav - Pardubice: Chytil mohl dovršit hattrick, úprk na bránu však střelou nezakončil

Mladá Boleslav - Pardubice: Škoda z dobré pozice hlavou těsně minul bránu
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Mladá Boleslav - Pardubice: Faul na Kadlece moho ztrestat Ewerton, jenže těsně minul

Mladá Boleslav - Pardubice: Vzpruha pro domácí - Ewerton snížil na 1:3

Mladá Boleslav - Pardubice: Skvělý zákrok Letáčka, na brankové čáře lapil hlavičku Škody

Mladá Boleslav - Pardubice: Další šanci Suchého lapil pohotový Letáček

Mladá Boleslav - Pardubice: Cadu mohl ještě zvýšil, v tutovce bránu ale netrefil

Mladá Boleslav - Pardubice: Suchý blízko gólu, hlavou ale rozezvučel břevno!

Mladá Boleslav - Pardubice: Ewerton mohl snížit, na Letáčka ale nevyzrál

Mladá Boleslav - Pardubice: Domácí jsou na ručník, na 3:0 zvýšil po hezkém sólu opět Chytil

Mladá Boleslav - Pardubice: Strašlivý start domácích podtrhl druhým gólem v jejich síti Chytil, 0:2!

Mladá Boleslav - Pardubice: Cadu přesnou ranou k tyči otevřel skóre, 0:1!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905