Komise: Gól Slavie byl v pořádku, trefy Slovácka byly správně neuznány

Autor: TV iSport
25
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Hned několik sporných momentů musela řešit Komise rozhodčích FAČR po uplynulém kole FORTUNA:LIGY. A ve všech se postavila na stranu arbitrů, respektive jejich kolegů u videa. Platí to i pro utkání Olomouce se Slavií, v němž se ožehavých momentů našlo vůbec nejvíce.

Vzrušení na tribunách přinesla na Hané už 12. minuta, v níž se po kontaktu Spáčila s Kuchtou dožadovali hosté pokutového kopu. Leč podle šéfa komise Radka Příhody se správně nepískal. „Domácí hráč toho hostujícího sice kopl do nohy, tento kontakt ale nebyl příčinou jeho pádu. Navíc svůj přestupek zveličil,” okomentoval situaci šéf komise sudích.

To po přestávce už sešívaní penaltu po intervenci VAR kopali a šlo o správné rozhodnutí, neboť došlo k faulu v pokutovém území. Nejvíce vzruchu ale vzbudila situace z 56. minuty, kdy jediný gól zápasu vstřelil Kuchta po nahrávce Masopusta rukou. Gól byl však uznán správně.

Sudí Zelinka: Masopust hrál při gólu dovoleným způsobem

“Šlo o hraniční situaci, ale ruka byla v přirozené poloze u těla, takže se o přestupek nejednalo. Kdyby takhle zahrál bránící hráč ve vlastním pokutovém území, penalta by se rovněž nepískala,” má jasno Příhoda.

To k opačné situaci došlo v duelu Bohemians s Jabloncem, kde kvůli předchozímu hraní rukou nebyl uznán gól Josefa Jindřiška. “V tomto případě nebyla ruka v přirozené poloze, navíc šla směrem k míči,” vysvětlil šéf komise.

Bohemians - Jablonec: Jindřiškův gól neplatil vinou předchozí ruky Hronka
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Ze stejného důvodu pak neplatila ani trefa v bitvě Slovácka s Plzní, kde ve 35. minutě nahrál Kohút rukou Havlíkovi. I v tomto případě zasáhl VAR a podle Příhody správně. Stejně jako v případě druhého neuznaného zásahu Slovácka, jenž padl pro změnu z ofsajdu.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905