SESTŘIH: Olomouc - Mladá Boleslav 2:1. Zmrzlý řídil obrat Sigmy

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Olomouce zvítězili v 21. kole první ligy nad Mladou Boleslaví 2:1. Hosty sice poslal do vedení na začátku druhého poločasu Marek Matějovský, za Hanáky však otočili stav Mojmír Chytil s Ondřejem Zmrzlým. Poté ještě neproměnil domácí Antonín Růsek penaltu. Sigma zvítězila po čtyřech kolech a poskočila na deváté místo tabulky. Na sedmou Mladou Boleslav, která prohrála počtvrté z posledních pěti ligových duelů, ztrácí Olomouc už jen bod.

V úvodu domácí Daněk nedokázal přihrát v nadějné situaci dvou proti jednomu Chytilovi, poté z levé strany střílel hostující Mužík jen do středu branky. První vážnější šance přišly až kolem 20. minuty, kdy se nejdříve ke střele zpoza vápna po nakrátko rozehraném rohu dostal Ewerton a zamířil těsně nad. Poté trochu podcenil situaci Suchý a nabídl příležitost olomouckému Gonzálezovi, jehož pokus také skončil mimo.

SESTŘIH: Olomouc - Mladá Boleslav 2:1. Otočka pro Sigmu, a to Růsek nedal penaltu

O chvíli později hlavičkoval po rohu González a z levé strany poté střílel Daněk, hostující Šeda však pokaždé bezpečně zasáhl. Mladoboleslavský gólman zasáhl i před koncem poločasu po Jemelkově teči po rohovém kopu na bližší tyči.

Hostům skvěle vyšel vstup do druhého poločasu. Ve 47. minutě napřáhl z 20 metrů kapitán Matějovský a povedeným pokusem přesně k levé tyči poslal Mladou Boleslav do vedení. Čtyřicetiletý veterán skóroval podruhé v ligové sezoně.

Do podobného místa vzápětí zamířil také Ladra, gólman Sigmy Stejskal ale tentokrát na míč dosáhl a vytáhl ho mimo tyče. V 65. minutě Olomouc po povedené kombinační akci srovnala. Míč se dostal na levou stranu ke Zmrzlému, který stříleným centrem našel Chytila a olomoucký útočník zblízka překonal Šedu.

Mladá Boleslav mohla jít krátce nato znovu do vedení, hlavička Šimka jen těsně minula pravou tyč. Velmi blízko brance byli hosté také po zakončení Dancáka, který zamířil těsně vedle.

Poté však Olomouc otočila vývoj. Po Chvátalově centru z pravé strany se v 79. minutě prosadil na zadní tyči Zmrzlý a k předchozí asistenci přidal i gól. Pět minut před koncem měli domácí jedinečnou šanci zvýšit, když po faulu na Chytila v pokutovém území zahrávali pokutový kop. K exekuci se po nezdaru Olomouce v penaltovém rozstřelu pohárového utkání se Slováckem postavil střídající Růsek, ale zamířil jen do levé tyče, od níž se míč odrazil do zámezí.

Domácí: 64. Chytil, 79. Zmrzlý

Hosté: 47. Matějovský

Domácí: Stejskal – Chvátal, Jemelka, Beneš (C), Zmrzlý – Greššák (55. Růsek), Breite, P. González, Spáčil (55. Zifčák), Daněk (90+4. Vepřek) – Chytil (90+1. Poulolo).

Hosté: Šeda – D. Douděra, Suchý, D. Šimek (84. Smrž), Preisler – Matějovský (C), Dancák – Ladra, Pech, Ewerton – Mužík (73. Stránský).

Klíčové momenty utkání:

Olomouc - Mladá Boleslav: Růsek nedal penaltu, orazítkoval tyč!

Olomouc - Mladá Boleslav: Dancák místo míče trefil Chytila, penalta!

Olomouc - Mladá Boleslav: Stejskal se vrhl po ráně Ladry

Olomouc - Mladá Boleslav: Profesor Matějovský vyučoval! Stejskal po jeho bombě neměl šanci, 0:1

• Skupina o záchranu

SESTŘIH: Jablonec – Olomouc 1:0. Rozhodl Kratochvíl, záchranář Zelený a debut Kadlece.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Baník 2:3. Dvě penalty, přestřelka pro hosty

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905