SESTŘIH: Budějovice – Plzeň 0:1. Viktoria v čele ligy, rozhodl Bucha

Autor: iSport.cz
3
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Českých Budějovic prohráli ve 22. kole první ligy s Plzní 0:1. Jediný gól vstřelil v 75. minutě hlavou Pavel Bucha. Viktoria pošesté z posledních sedmi kol zvítězila a vede neúplnou tabulku o tři body před Slavií, která má nedělní utkání s Bohemians 1905 k dobru. Dynamo po čtyřech ligových zápasech nebodovalo a je sedmé.

Domácí:

Hosté: 75. Bucha

Domácí: Vorel – P. Novák (88. Hais), Králik (C), L. Havel, Skovajsa – Čavoš (80. Vais), M. Valenta – Van Buren, Michal Škoda, Mršić (80. Tolno) – Brandner (66. Hellebrand).

Hosté: Staněk – M. Havel, Kaša, Hejda (C), J. Sýkora (90. Káčer) – Bucha, Kalvach – J. Kopic (90+4. Potočný), Čermák (46. Libor Holík), Mosquera – Chorý (76. Beauguel).

3278 diváků

Jihočeši, jimž v základní sestavě chyběl Mihálik, který je v klubu na hostování z Plzně, bylo v prvním poločase nebezpečnější. Dvě nadějné příležitosti ke skórování měl Škoda. Nejprve v 10. minutě po přihrávce Brandnera neprostřelil plzeňského brankáře Staňka. Ještě blíže ke gólu byl českobudějovický hráč ve 26. minutě, když se ze zhruba 25 metrů opřel do míče a trefil břevno.

Zatímco v první části byla Plzeň takřka neviditelná směrem dopředu, po přestávce hosté v ofenzivě výrazně přidali. V 64. minutě měl velkou příležitost Sýkora, ale v koncovce si nepočínal ideálně.

Viktoria mohla slavit až v 75. minutě. Mosquera z levé strany přesně odcentroval na Buchu, jehož hlavička se od tyče odrazila za záda českobudějovického brankáře Vorla. Záložník Viktorie skóroval podruhé v ligové sezoně.

Druhý gól mohl v 83. minutě přidat Kopic, ale dlouho s koncovkou čekal a ideální moment pro střelu prováhal. V nastaveném čase pak mohl vyrovnat domácí Tolno, ale Staněk proti jeho střele předvedl pohotový zákrok.

Plzeň zvítězila podesáté z posledních 11 vzájemných ligových duelů. Jihočeši naopak doma v nejvyšší soutěži poprvé po sedmi zápasech nebodovali.

Klíčové momenty utkání

České Budějovice - Plzeň: Staněk fantasticky zasáhl proti Tolnově hlavičce, obrovský závar!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

České Budějovice - Plzeň: Škoda si sebral propadlý míč, tečovaná rána skončila těsně vedle

České Budějovice - Plzeň: Holíkův prudký balon raději Vorel vyrazil do bezpečí

České Budějovice - Plzeň: Hellebrand v tutovce zakončil z první nad břevno

České Budějovice - Plzeň: Hellebrandův centr doputoval ke Skovajsovi, který hlavičkoval nad

České Budějovice - Plzeň: Bucha přesnou hlavičkou k tyči posílá Viktorii do vedení, 0:1!

České Budějovice - Plzeň: Bucha skvěle prostrčil na Sýkoru, který prověřil Vorla

České Budějovice - Plzeň: Škoda hrál rukou na hranici šestnáctky, penalta z toho není

České Budějovice - Plzeň: Van Buren famózně rozjel akci přes dva hráče, Mršič přestřelil

České Budějovice - Plzeň: Mosquerův centr našel Sýkoru, ale tomu střela z voleje nevyšla

České Budějovice - Plzeň: Čermák se dostal k odraženému míči a pálil vedle brány

České Budějovice - Plzeň: Van Buren jako Terminátor, forvard hraje s okem podlitým krví

České Budějovice - Plzeň: Novákovu hlavičku takřka na brankové čáře zastavil Havel

České Budějovice - Plzeň: Škoda parádní pumelicí trefil břevno!

České Budějovice - Plzeň: Mršič vystihl rozehrávku a pokus z úhlu si sebral Staněk

České Budějovice - Plzeň: Havlovu hlavičku vytáhl Vorel nad břevno

České Budějovice - Plzeň: Parádní kombinace domácích, Škoda ve skluzu nepřekonal Staňka

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905