Komise rozhodčích: Sparta měla proti Zlínu penaltu kopat, VAR chyboval

16
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR v nedělním utkání 23. kola první ligy mezi Spartou a Zlínem (2:0) chyboval videorozhodčí (VAR) Tomáš Kocourek. Kvůli jeho nesprávnému zásahu byla odvolána penalta domácích Pražanů. Komise o tom informovala v komuniké na webových stránkách svazu.

Hlavní sudí Jan Machálek na Letné v 81. minutě nařídil pro Spartu pokutový kop za faul Václava Procházky či Lukáše Vraštila na Adama Hložka. Po intervenci VAR a vlastní kontrole na monitoru ale Machálek původní verdikt zrušil kvůli předchozí ruce Martina Minčeva.

„Domácí hráč (Minčev) sice zahrál rukou, ale následně měl míč pod kontrolou hostující hráč (Martin Nečas), odkopl jej a poté začala nová útočná akce domácího týmu. VAR se proto k předchozímu hraní rukou neměl vracet,“ vysvětlila komise rozhodčích. Podle ní byla naopak po intervenci VAR správně zrušena penalta pro Zlín za nasimulovaný pád Vukadina Vukadinoviče z třetí minuty.

Sparta - Zlín: Hložek padl po souboji s Procházkou, ale penalta to není kvůli Minčevově ruce
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Arbitr Petr Hocek postupoval dobře v sobotním zápase Bohemians 1905 s Ostravou (0:2), když dvě penalty nenařídil. Ve 14. minutě domácí Daniel Köstl „měl ruce v přirozené poloze vzhledem k pohybu těla a ještě navíc se snažil vyhnout dotyku ruky s míčem“ a v 66. minutě si hostující Gigli Ndefe ruku sám nastřelil.

Pokutové kopy v dalších sobotních duelech 23. kola Slovácko - Mladá Boleslav (2:1), Liberec - Jablonec (1:1) a Plzeň - Pardubice (4:0) byly podle komise odpískány správně.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905