SESTŘIH: Plzeň - Slavia 1:1. Chorý trkl remízu, Viktoria dál vede ligu

44
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Šlágr 27. kola fotbalové FORTUNA LIGY k titulu nikoho výrazně nepřiblížil, vedoucí Viktoria Plzeň ale díky domácí remíze 1:1 udržela Slavii o bodík za sebou na druhém místě... Obhájci titulu vedli od 48. minuty, kdy po rychlé akci udeřil slávistický kanonýr Ondřej Lingr, čtvrt hodiny před koncem ale býčí silou trknul hlavou do míče Tomáš Chorý a zařídil konečnou dělbu bodů. Podívejte se na VIDEA klíčových okamžiků zápasu, sledujte také živé iSport Studio, jehož hosty jsou Jakub Podaný a Lukáš Jarolím.

Domácí: 75. Chorý

Hosté: 48. Lingr

Domácí: Staněk – M. Havel, Kaša (26. Pernica), Hejda (C), Santos – Bucha, Kalvach – J. Kopic (61. Chorý), J. Sýkora, Mosquera – Beauguel (87. Libor Holík).

Hosté: O. Kolář – Bah, Ousou, Hovorka, Oscar (69. Plavšić) – Traoré (87. Hromada), Holeš – Lingr (72. Schranz), Provod (87. Jurásek), Olayinka (C) (87. Kačaraba) – Sor.

Domácí: Tvrdoň, Pernica, Trusa, Chorý, Holík, Čermák, Káčer

Hosté: Mandous, Plavšić, Fila, Hromada, Schranz, Kačaraba, Jurásek

Domácí: J. Sýkora, J. Kopic, Bucha, Bucha

Hosté: Lingr, Holeš

Raczkowski – Siejka, Kupsik (všichni POL)

Doosan Arena, Plzeň

11384 diváků

Závěr ještě zdramatizovalo vyloučení Pavla Buchy po ošklivém šlapáku na Olayinku, v největší šanci pak ale Staněk vychytal Filu i Holeše.

Viktoria neporazila pražského obhájce titulu v devátém soutěžním utkání po sobě, ale v nejvyšší soutěži protáhla svou sérii bez porážky na 14 duelů. Slavia v Plzni nevyhrála po předchozích třech soutěžních triumfech 1:0.

Plzeň nastoupila i s brankářem Staňkem a krajním bekem Havlem, kteří se zranili během reprezentační přestávky. Na levé straně domácí obrany nastoupil v lize podruhé za sebou Santos. Stejnou pozici ve slávistické sestavě zaujal Oscar.

V opatrném prvním poločase se do ojedinělého náznaku šance dostali v 17. minutě hosté, Sor ale v pokutovém území vysoko přestřelil. Za devět minut musel kvůli zranění odstoupit plzeňský stoper Kaša, kterého nahradil Pernica.

Promrzlí fanoušci žádnou atraktivní podívanou nesledovali. Slávisté se přes téměř 80procentní držení míče nedokázali prokousat pevnou domácí obranou.

Ta ale zaváhala hned po třech minutách druhé půle. Bah nacentroval do šestnáctky a Lingr prostřelil Staňka. Záložník Pražanů dal 13. ligový gól sezony a v čele tabulky střelců dotáhl vedoucího Almásiho z Ostravy.

Plzeňští začali také útočit a v 58. minutě poprvé vystřelili na branku soupeře. Nůžky Beauguela si však bez větších problémů pohlídal gólman Kolář.

Čtvrt hodiny před koncem už Západočeši srovnali, když si na Kalvachův centr naskočil Chorý a hlavičku poslal do horního růžku. Pro vytáhlého útočníka to byl šestý ligový zásah v ročníku. Plzeň proti Slavii skórovala teprve ve druhém z posledních osmi soutěžních zápasů.

Domácím cestu za možným obratem v 85. minutě zkomplikoval Bucha. Bývalý slávistický záložník tvrdě sestřelil Olayinku a po druhé žluté kartě byl vyloučen.

Vršovický tým se v závěru v přesilovce dostal do tlaku, ale Viktorii několikrát podržel jistý brankář Staněk. Plzeňští tak protáhli domácí šňůru bez ligové porážky na 22 duelů.

Klíčové momenty zápasu

Plzeň - Slavia: Skvělý Staněk vychytal Filu i Holeše

Plzeň - Slavia: Bucha zajel do Olayinky a po druhé ŽK dohrál!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Plzeň - Slavia: Sýkora si vytvořil prostor, střela byla slabší

Plzeň - Slavia: Ta sedla! Chorý udeřil hlavou po rozehraném rohu, 1:1

Plzeň - Slavia: Sor z úhlu mířil do boční sítě

Plzeň - Slavia: Havel z dobré pozice vysoko přestřelil

Plzeň - Slavia: Beauguel zkusil nůžky ze země a vyzkoušel Koláře!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905