SESTŘIH: Sparta - Baník 3:1. Rozhodl Čvančara, snížení po kiksu Heči

46
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Sparty v prvním kole nadstavbové skupiny o titul porazili Ostravu 3:1 a v neúplné ligové tabulce ze třetího místa ztrácí čtyři body na vedoucího obhájce titulu Slavii, která hraje v neděli s Hradcem Králové. Pražany poslal do vedení před koncem prvního poločasu Ladislav Krejčí mladší, v rozmezí 75. až 81. minuty se prosadili Tomáš Čvančara a střídající Lukáš Haraslín. V nastavení snížil další náhradník Ladislav Almási po chybě Milana Heči.

Letenští si částečně spravili náladu po středeční prohře 0:2 v Olomouci a vyhráli šesté z posledních sedmi kol. Baník doma v nejvyšší soutěži porazili v devátém utkání za sebou. Slezané nevyhráli v lize sedmý z posledních osmi zápasů.

Týmy se utkaly přesně po třech týdnech. Zatímco tehdy sparťané vyhráli 2:1 před více než 15 tisíci diváky, tentokrát jich na Letnou zavítalo jen 8617 fanoušků.

V osmé minutě sparťanský kapitán Pavelka nedokázal u tyče po rohovém kopu zakončit, později jeho spoluhráč Karabec zase trefil brankovou konstrukci. V 26. minutě Pešek sice obstřelil gólmana Laštůvku, ale zároveň i branku. Domácí křídelník nevyzrál na brankáře hostů ani v 38. minutě, stejně jako vzápětí Hložek.

V 41. minutě však domácí udeřili. Stoper Baníku Pokorný odvrátil míč ve vápně pouze k Hložkovi, který na zadní tyči našel hlavou zakončujícího Krejčího mladšího. Český reprezentant se dočkal páté trefy v ligové sezoně.

Ani po přestávce se tempo zápasu nezvedlo a vypadalo to, že se hraje spíše z povinnosti. Sparta v závěrečné čtvrthodině přidala další dva góly. Nejprve se Čvančara hlavou položil do Wiesnerova centru a zaznamenal 11. gól v ročníku nejvyšší soutěže. O šest minut později se zapsal mezi střelce i střídající Haraslín pomocí odrazu od břevna. Slovenský reprezentant dal čtvrtý gól v ligové sezoně.

Finální výsledek stanovil v nastavení Almási, jemuž "namazal" míč chybným odkopem brankář Heča. Almási 14. trefou v ligovém ročníku dorovnal v tabulce nejlepších střelců Jurečku ze Slovácka.

Sparta pod trenérem Vrbou doma v lize ve 24 zápasech neprohrála (z toho 22 vítězství) a v této sezoně tam získala 44 z celkových 69 bodů. Ostrava venku v lize čtyřikrát za sebou nezvítězila.

Domácí: 41. Ladislav Krejčí ml., 75. Čvančara, 81. Haraslín

Hosté: 90+3. Almási

Domácí: Heča – Wiesner, Vitík, Hancko, Höjer (87. Suchomel) – Pešek (64. Haraslín), Pavelka (C), Karabec, Ladislav Krejčí ml. (82. Sáček), Hložek (82. Minčev) – Čvančara (87. Pulkrab).

Hosté: Laštůvka (C) – Ndefe, Lischka, J. Pokorný, Fleišman – D. Buchta (61. Jaroň), Boula (46. Takács), Kaloč (83. Budínský) – Smékal (77. Šín), Jiří Klíma, Kuzmanović (46. Almási).

Sparta - Baník: Almásiho hlavička Heču nezaskočila

Sparta - Baník: Haraslín si po Jaroňově ztrátě motal soupeře, Laštůvka musel hasit

Sparta - Baník: Haraslín si jednoduše pohrál s Lischkou a bombou zvýšil na 3:0!

Sparta - Baník: Šín se famózně proháčkoval až do vápna, ale v závěru fauloval

Sparta - Baník: Čvančara zareagoval na skvělý Hložkův centr, ale neskóroval
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Sparta - Baník: Wiesnerův centr doputoval až ke Čvančarovi, 2:0!

Sparta - Baník: Takácsova dalekonosná rána byla tečována mimo tři tyče

Sparta - Baník: Krejčího líznutí hlavou odvrátil Fleišman

Sparta - Baník: Lischkova ztráta, Karabec s Čvančarou ve zpackaném přečíslení

Sparta - Baník: Fleišmanova ambiciózní přízemní pumelice prosvištěla vedle brány

Sparta - Baník: Takács pálil z otočky po Ndefeho výpadu, míč mu sjel po kopačce

Sparta - Baník: Hložek se hezky proháčkoval, Karabcova rána Laštůvku nepřekvapila

Sparta - Baník: Krejčí po nádherném Hložkově centru skóruje, 1:0! Byl Pešek za čarou?

Sparta - Baník: Pokorný uklouzl a Hložka v tutovce musel vychytat Laštůvka!

Sparta - Baník: Pešek vyprášil Laštůvkovy rukavice

Sparta - Baník: Dobře sehraná akce domácích, Pešek málem prostřelil Laštůvku

Sparta - Baník: Boulova skákavá střela propadla až na Heču

Sparta - Baník: Karabcova dělovka pravačkou skončila na pravé tyči!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905