SESTŘIH: Pardubice - Zlín 1:1. Hosté jsou zachránění, Východočeši ještě ne

0
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák

Fotbalisté Zlína se po remíze 1:1 v předposledním čtvrtém kole ligové nadstavbové skupiny o záchranu na hřišti Pardubic zachránili v nejvyšší soutěži. Naopak Východočechům nadále hrozí účast v baráži. Na Bohemians 1905 mají tříbodový náskok, po základní části však byli hůře postavení. Pardubice zakončí nadstavbu v sobotu v Teplicích, Bohemians doma se sestupující Karvinou.

Východočechy poslal v jejich azylu v pražském Ďolíčku v 39. minutě do vedení Vojtěch Patrák premiérovou ligovou trefou. Za Zlín srovnal v 75. minutě Dominik Simerský. Pardubice ztratily body po sérii tří výher.

Jako první zahrozili hosté. V osmé minutě po Dramého centru hlavičkoval před brankou nad Fantiš. Až ve 24. minutě se k první šanci dostali i domácí, Černého střelu však brankář Rakovan vyrazil na roh. Na opačné straně si s Čanturišviliho pokusem poradil Markovič.

V 39. minutě Pardubice udeřily. Kapitán Jeřábek z otočky přisunul míč do běhu ve vápně Patrákovi a ten prostřelil Rakovana. Jednadvacetiletý záložník zaznamenal první ligový gól v kariéře. V závěru úvodního dějství Čanturišvili zpoza vápna zamířil těsně vedle.

Po změně stran Zlínští přidali na tempu a Pardubice zatlačili. Dramé z úhlu nepřekonal domácího brankáře a o chvilku později ani Čanturišvili nevyzrál na Markoviče tváří v tvář. Kostka na druhé straně z úhlu vypálil do boční sítě.

V 75. minutě se hosté dočkali vyrovnání. Kapitán Procházka našel před brankou hlavou zakončujícího stopera Simerského, který si připsal druhý gól v ligové sezoně. Pardubice inkasovaly po třech kolech.

I třetí vzájemný ligový duel v Ďolíčku skončil remízou. Východočeši doma v lize neprohráli posedmé za sebou. Zlín venku v nejvyšší soutěži od srpna nezvítězil ve 14. utkání po sobě.

Domácí: 39. Patrák

Hosté: 75. Simerský

Domácí: Markovič – Kostka, Čihák, Pojezný, Čelůstka – Jeřábek (C) (82. Toml) – Patrák (67. D. Mareš), Vacek, Červ, Lupač (58. Cadu) – Černý (82. Huf).

Hosté: Rakovan – Procházka (C), Simerský, Vraštil, Cedidla – Conde – Janetzký (63. Jawo), R. Hrubý (90+3. Chwaszcz) – Čanturišvili (76. Fillo), Fantiš (63. Vukadinović), Y. Dramé (63. Reiter).

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905