SESTŘIH: Zlín - Jablonec 1:1. Hostům k jistotě záchrany stačila remíza

Autor: iSport.cz
0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Fotbalisté Jablonce remizovali v posledním pátém kole ligové nadstavby ve skupině o záchranu ve Zlíně 1:1 a tento výsledek jim zajistil záchranu v nejvyšší soutěži. Při shodném počtu 34 bodů s Bohemians 1905 rozhodlo o 13. místě Severočechů v konečné tabulce jejich lepší postavení po základní části nejvyšší soutěže.

Jablonec poslal ve 37. minutě do vedení Davis Ikaunieks, za domácí vyrovnal v úvodu druhé půle Václav Procházka. Zlín doma v lize Jablonec neporazil pojedenácté za sebou a celkově nezvítězil v 17. vzájemném duelu v řadě.

Zápas začal v opatrném duchu. Ve 14. minutě sice „Ševci“ pronikli za záda jablonecké obrany, ale Fillův gól nemohl být uznán pro jasný ofsajd.

Do první velké šance se po půlhodině hry po dlouhém pasu od Filla dostal Vukadinovič, ale zakončil těsně vedle. Zlín tím potvrdil svojí územní i herní převahu, přesto odcházel do kabin se ztrátou.

Nejprve zahrozil po brejku Černák, nicméně toto varování stihla zlínská obrana ještě zlikvidovat, až po centru z levé strany se k míči na hranici malého vápna dostal lotyšský útočník Ikaunieks a otevřel skóre.

Jablonec získal na chvíli klid a s ním i další šance na zvýšení vedení. Jenže místo toho přišlo vyrovnání, když se ve 49. minutě výstavní ranou z voleje z 25 metrů trefil do horního růžku obránce Procházka.

Skóre se mohlo změnit o dvě minuty později, sólo Vukadinoviče ale zmařil brankář Hanuš špičkou kopačky a uchránil tak naděje svého týmu na bod. Jablonec se ze zlínského sevření vymanil, opět zpevnil obranu a s touto taktikou vystačil i ve zbývajícím průběhu, který žádnou větší šanci nenabídnul.

Trenér hostů Jiří Vágner ani ve čtvrtém utkání s Jabloncem neprohrál, kde dvěma vítězstvím přidal druhou remízu a splnil tak svoji záchranářskou misi.

SESTŘIH: Zlín – Jablonec 1:1. Remíza Severočechům stačila, parádní trefa kapitána Procházky

Domácí: 49. Procházka

Hosté: 37. Ikaunieks

Domácí: S. Dostál – Procházka (C), Simerský, Kolář – Fillo (82. Hrdlička), Conde, R. Hrubý (67. Fantiš), Čanturišvili – Reiter (62. Y. Dramé), Jawo (62. Janetzký), Vukadinović (82. Bobčík).

Hosté: Hanuš – Štěpánek, Martinec, Zelený, Surzyn – Hübschman (C) – Černák (59. Houska), Kratochvíl, Kubista (90+1. Silný), Malínský (73. Pleštil) – Ikaunieks (74. Nešpor).

Zlín – Jablonec: Dokonat obrat mohl Vukadinovič, toho vychytal Hanuš

Zlín – Jablonec: Ševcům se podařilo srovnat na 1:1, parádně pálil kapitán Procházka

SESTŘIH: Pardubice - Zlín 1:1. Simerského srovnání přineslo Fastavu záchranu

SESTŘIH: Jablonec - Bohemians 1:1. Klokani šokovali Střelnici vyrovnáním v nastavení

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905