SESTŘIH: Opava - Bohemians 0:1. Rozhodl Květ, domácí pálili šance

0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Fotbalisté Bohemians Praha 1905 vyhráli úvodní duel dvojutkání baráže o FORTUNA:LIGU v Opavě 1:0. Jediným gólem rozhodl zápas už ve 4. minutě hlavou po zaváhání domácích Roman Květ. Domácí pak byli aktivnější, ale žádnou z šancí nedokázali využít. Odveta je na programu v neděli v Ďolíčku.

Vršovický favorit začal proti třetímu celku druhé ligy skvěle. Uběhly sotva čtyři minuty, když se dnešní kapitán Bohemians Dostál prohnal kolem Janoščína. Prudkým centrem našel ve vápně Květa, který hlavou udeřil do míče a poslal ho přesně k tyči mimo dosah opavského gólmana Digani.

Krátce po inkasované brance zahrozili i domácí. Celba poslal centr na volného Pikula, před kterým na poslední chvíli odvrátil míč na roh bývalý opavský útočník Puškáč. „Klokany“ úvodní trefa uklidnila, věnovali se spíš bránění těsného náskoku a nechali Slezany tvořit hru.

Po 20 minutách měli domácí jasnou gólovou příležitost. Šigut obešel Vondru, předal balon Ratajovi, který ale zblízka přestřelil bránu Valeše. Opavští se dál snažili o vyrovnání stavu.

Po změně stran nejprve Pikul střelou bez přípravy z hranice šestnáctky těsně minul levou tyč a v 62. minutě Helešic ranou z přímého kopu trefil brankovou konstrukci. Slezané svůj nápor vystupňovali v závěru utkání. Celba střelou z ostrého úhlu napálil balon nad břevno.

V nastavení měl na noze vyrovnání Kopečný, ale ve skluzu nedokázal usměrnit míč po prudkém Ščudlově centru na zadní tyč do sítě. Opavští tak doma na jaře poprvé prohráli. Naopak Bohemians potvrdili stoupající formu ze závěru sezony a zvítězili potřetí z posledních čtyř zápasů. S Opavou neprohráli už 10 soutěžních duelů po sobě.

Domácí:

Hosté: 4. Květ

Domácí: Digaňa – Celba, Didiba, Žídek (C), Janoščín – Macháček, Darmovzal – Šigut (69. Kopečný), Pikul (81. Bílek), Helešic (69. Šcudla) – Rataj (69. Kramář).

Hosté: Valeš – Krch (62. Köstl), Křapka, Vondra – Dostál (C), Petrák (62. Jindřišek), Květ, Kovařík (82. Fulnek) – Hronek – Puškáč (46. Bartek), Chramosta (87. Koubek).

Opava - Bohemians: Macháček pálil ze druhé vlny nad

Opava - Bohemians: Kopečný to měl na zadní tyči na dlouhou nohu, přesto velká šance!

Opava - Bohemians: Nápor Slezanů, Celba pálil těsně nad

Opava - Bohemians: Celbova střela na rohu, po něm hlavičkoval z čáry Křapka

Opava - Bohemians: Chramosta sklepl pro Květa, ten pálil vysoko nad

Opava - Bohemians: Helešic přímákem orazítkoval tyč!

Opava - Bohemians: Dostálův centr poslal do sítě Květ, 0:1

„Smutný příběh Bohemka“: Její pozici určuje rozpočet, říká Klusáček. Proč hájí Haška?

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905